Editörler : hugo.almeidaKubil ay
13 Eylül 2021 11:07

colorsky
Aday Memur
Bakü tiflis proje sorusu, İslam işbirliğine gözlemci olarak katılan ülke, Harskavramı, Misakı milli, Rasim öztekin, Avrupaya komşu ülkeler arasında değildi gibi bir soru, BM ile ilgili yanlış bilgi sorusu vardı, Durkheim ile ilgili bir soru vardı hatırladıklarım bunlar
Sümeyye Polatt, 4 ay önce - Alıntıya git

Ek olarak, İzmir İktisat kongresi kararları, iletişim başkanlığı teşkilatı, İletişim Başkanlığı RG değişikliği, Tokyo 2020 boks şampiyonu, türkakım, iletişim teorileri ile ilgili sorular

13 Eylül 2021 11:33

sedaa93
Aday Memur

soru kitapçığı yayınlanmıyor mu arkadaslar ?

13 Eylül 2021 12:58

RaYukAn
Şef

itirazlar açıldı arkadaşlar. Ben 657'deki 2 soruya itiraz edicem. Aday memurun ceza alması ve sınıflandırma sorusuna. Ancak sistemde soru numarası istiyor. A kitapçığında bu soruların soru numarasını hatırlayan var mı

13 Eylül 2021 13:25

colorsky
Aday Memur

soru kitapçığı yayınlanmıyor mu arkadaslar ?

sedaa93, 4 ay önce - Alıntıya git

Hayır keşke yayınlansa

13 Eylül 2021 13:49

RaYukAn
Şef

Aşağıdaki şekilde itirazımı yaptım arkadaşlar.

Sorular paylaşılmadığından soru numarası rastgele seçilmiştir.

"Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı?na sınavla İletişim Uzman Yardımcısı alınacaktır" başlıklı sınav duyurusunun "IV- SINAV ŞEKLİ" alt başlığında ön eleme sınavına yönelik sınav konuları listelenmiştir. Sınavın genel kültür (mevzuat) bölümünde "657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu (Genel Hükümler)" ibaresi yer almaktadır. Genel hükümler 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun "Kısım - I" başlığı altında ele alınmaktadır. Ancak genel kültür bölümünde 1 sorunun KISIM - II (Sınıflandırma) ve 1 sorunun da KISIM - III (Devlet Memurluğuna Alınma) bölümünde yer aldığı görülmüştür. Bu nedenle ölçme aracının kapsam geçerliğinin sağlanması ve ölçmede hatanın engellenmesi için bu 2 sorunun iptal edilmesini ve duyuruda yer alan "Değerlendirme sırasında iptal edilen soru/sorular olması durumunda, bu soru/sorular doğru kabul edilerek değerlendirmeye katılacaktır." ifadesine uygun şekilde değerlendirmenin yapılmasını talep ediyorum.

14 Eylül 2021 10:45

sedaa93
Aday Memur

bir önce ki sınav sonucları ortalama kac günde açıklanmıştı bilen var mı arkadaslar?

14 Eylül 2021 13:53

Kadroluaday

bir önce ki sınav sonucları ortalama kac günde açıklanmıştı bilen var mı arkadaslar?

Yaklaşık iki hafta sonra açıklanmıştı
15 Eylül 2021 13:05

tarık279
Aday Memur

ACİL....

Kitpaçık ve cevap anahtarı yayınlandı. İtiraz menüsüne gelince ilgili buton çıkıyor. Sınavda B grubu soru kitapçığı olan varsa A grubu ile ilgili olarak iletişim geçebilir. Faydalanırız. Son tarih bugün gece yarısı kitapçığa bakmak için.

15 Eylül 2021 16:48

sedaa93
Aday Memur

nerede yayınlandı link paylaşır mısınız

15 Eylül 2021 17:37

tarık279
Aday Memur

nerede yayınlandı link paylaşır mısınız

İtiraz işlemi olan yerde diye belirtmiştim. Anadolu Üniversitesi Sınav Başvuru sayfasından

16 Eylül 2021 11:48

Özbekkk
Aday Memur

İtiraz işlemi olan yerde diye belirtmiştim. Anadolu Üniversitesi Sınav Başvuru sayfasından

tarık279, 4 ay önce - Alıntıya git

hatırladığınız kadarıyla cevapları paylaşabilir misiniz lütfen

16 Eylül 2021 13:25

Gulaysu
Aday Memur

Arkadaşlar iletisim bakanlığı sınavına girenlerden boru hattı tanap mıydı

16 Eylül 2021 14:12

colorsky
Aday Memur

tarık279, 4 ay önce - Alıntıya git

kitapçığı indirebildiyseniz paylaşabilir misiniz?

16 Eylül 2021 17:56

kpssadaymuh
Memur

sen ve senin gibi gereksizlerin vasat fikirlerine burda kimse ihtiyaç duymuyor. yok 3 kere girmiş başarılı olamamış yok kazanacaklar belliymiş yok torpil cart curt. Git bak ön elemeden 60 puan almışlardır gelip burda kazananların hakkına giriyorlar. Siz başarısızsınız diye herkes başarısız olacak değil okuyorsunuz allahın dağındaki eğitimi beş para etmez üniversitede ondan sonra devletten medet bekliyorsunuz. Geliştirin kardeşim kendinizi bu memlekette yaşayan herkes kamu personel alımlarında neler döndüğünü az çok bilir ama sizin gibi ağlamaz tüm imkanları zorlar.

sabah akşam ağlarsınız hakkımız yeniyor torpil uygulanıyor diye fırsatınızı bulduğunuzda saniye düşünmeden araya adam sokarsınız.

Sınava girecek arkadaşlara başarılar dilerim

Zalgris, 4 ay önce - Alıntıya git

hahahaha

16 Eylül 2021 19:24

ismail041
Memur

ya afedersiniz ama mal mısınız? bırak kpss puanını, başvurmak için hiçbir şart yok. bir sürü bölüm sıralamışlar, o bölümlerden mezun olan herkes elini kolunu sallaya sallaya başvurabilir. kim bilir kaç bin kişi başvuracak, her birindem 125 tl tokatlayacaklar. boşu boşuna binlerce insanın hem parasını hem vaktini çalacaklar sonra da kendi 30 tane adamını çat diye alacaklar. üstüne bilmem kaç bin lira cukkalayacaklar.

madem devlete uzman yardımcısı alıyorsun; diğerleri gibi hem kpss hem de yds puanı istersin. iletişim başkanlığı olduğu için de iletişimle ilgili bölümlerin başvurması şartını koşarsın. böyle olsaydı hadi bir nebze inandırıcı olurdu ama iki gram aklınız varsa şu koşullarda başvurmazsınız.

santeneo, 6 ay önce - Alıntıya git
Adam haklı dağılın
17 Eylül 2021 13:47

sabrimtukendi
Aday Memur

Daha önceki bütün sınavlarını kazanmış mülakatta elenmiş biriyim

Ön elemeyi geçtim bu sefer de sorulara baktım eminim.

Muhtemelen direkt mülakat olacak 2019'daki gibi.

Maaşı iyi diyorlar işin. Belki evlendiğimde rahatça ev geçindirebilecek para kazanırım diyorum kazanırsam.

Yoksa umrumda değil zaten yemişim.

26 Eylül 2021 14:39

nıvıda
Aday Memur

Sonuçlar ne zaman açıklanır acaba.

26 Eylül 2021 15:00

celan

Sonuçlar hala açıklanmadı.. Sizce iptal olan sorular olacak mı arkadaşlar

26 Eylül 2021 15:55

shattereddream
Aday Memur

Sonuçlar ne zaman açıklanır acaba.

nıvıda, 4 ay önce - Alıntıya git

Geçen yıl ve evvelsi yıl yapılan sınav 3 hafta içerisinde açıklanmış. İnşallah önümüzdeki hafta açıklanır.

27 Eylül 2021 23:05

intrltsns
Aday Memur

Arkadaşlar sonuçlar açıklandı. Beklediğimin çok üstünde yanlışım var görünüyor. İtiraz etsem bir sonuç elde edebilir miyim sizce?

Toplam 110 mesaj