Editörler : Kubil ay
24 Temmuz 2021 10:54

Drjacob
Aday Memur

Polislik

24 Temmuz 2021 11:23

Arlequin
Aday Memur

5 senedir görevde olan bir katip olarak düşüncem. Polis olursan 2 senede bir yer değiştirme konusu var. Sürekli tayincisin. Kendi memleketinde katiplik yapacaksan çok iyi. 2 bin lira az olsun katıplik olsun derim. İki mesleğinde kendine göre tabiki zorlukları ve rahat tarafları vardır ama tavsiyem katiplikten yana olur. Amirinde iyiyse tadından yenmez mesala öndeki çalıştığım amir babacandı Sabah alarm kurmuyordum sabah kaçta uyarnirsam işe gidiyor akşam istediğim saatte çıkıyordum. Tabiki amirle ilgili kötü birisiyse 2 dk niye geç geldin diye tutanak tutanlarda var.

furkanfurkanmalatyaa, 2 ay önce - Alıntıya git

2 senede yer değiştirme filan bunları kim çıkarıyor 3senedir ankaradayım sicile göre şarja gitmeme daha 4 sene var oda direk gitmek istersem iple ile 6 sene daha buradayım. Şarkta iline göre 3 sene yapar tekrar gelir tercihine göre batıda 10 15 yıl görev yaparsın

24 Temmuz 2021 12:17

gokboruuu
Memur
Polis maaşı 7.500, katip maaşı 5.000, polisler özgürce çalışıyor, katipler sürekli hakim ve savcıların baskısı altında çalışıyor. Bence en rahatı polislik.
yapayzekaa, 2 ay önce - Alıntıya git

Yok öyle bir maaş. Zorunlu BES ve Polsan kesintisinden sonra arkadaşım 6750₺ alıyor.

24 Temmuz 2021 12:29

Sürgün-Bilge
Memur

4250 olur mu temmuz zammıyla evli kişilerin 5000 oldu

furkanfurkanmalatyaa, 2 ay önce - Alıntıya git

kardeş sana yalan borcum mu var gir sözleşmeli personel maaş hesabına kendin bak lisans mezunu katip temmuz maaşı net 4270 liradır yol ve yemek de sana aittir iddiasına da girerim seninle yalan yanlış bilgi vermeyin burada bana sorsalar katiplik mi polislik mi diye 1000 kere polislik derim hem stajımı adliyede yaptım hem de belli bir dönem çalıştım

24 Temmuz 2021 13:14

mustafa07
Aday Memur
Bu soruyu sorana en iyi cevap Katipliktir..
24 Temmuz 2021 19:33

astsubay volkan
Aday Memur
Tabiki katiplik sabah 8 akşam 5 cuma mesai biter pazartesi mesai başlar bayram seyran tatil polislikte öylemi bi araştırın katiplikte başladıgin yerde emekli olursun parada bi yere kadar
24 Temmuz 2021 19:34

astsubay volkan
Aday Memur
Polis maaşı 7.500, katip maaşı 5.000, polisler özgürce çalışıyor, katipler sürekli hakim ve savcıların baskısı altında çalışıyor. Bence en rahatı polislik.
yapayzekaa, 2 ay önce - Alıntıya git
Polislermi özgürce çalışıyor iyi araştır insanları yaniltma
25 Temmuz 2021 13:49

Sürgün-Bilge
Memur
Tabiki katiplik sabah 8 akşam 5 cuma mesai biter pazartesi mesai başlar bayram seyran tatil polislikte öylemi bi araştırın katiplikte başladıgin yerde emekli olursun parada bi yere kadar
astsubay volkan, 2 ay önce - Alıntıya git

hiçbir şey bilmediğin o kadar belli ki adliyede 7/24 nöbet sitemi vardır bazı mahkemelerde duruşmalar geceye kadar sürer nöbetçi savcılıklar,sulh ceza hakimlikleri bunlar 7/24 görev yaparlar hadi diyelim ceza mahkemesinde değilsin adliyede amirin her zaman seni mesaiye işe çağırabilir ben gelmiyorum vs deme şansında yoktur lütfen bilmediğiniz konularda yorum yapmayın adliye personelleri en az maaşı alırlar bunu da ekleyim hiçbir yan ek ödemeleri yoktur.

25 Temmuz 2021 13:50

Sürgün-Bilge
Memur

konu sahibine söylüyorum bu konuyu adalet bak forumunda açsın buradaki yorumlar çok yanıltıcı bilen bilmeyen yazmış

31 Temmuz 2021 02:53

Yüce Hülagü Han
Şube Müdürü

Biri masabaşı biri hareketli yani senin karakterine göre değişir

Toplam 50 mesaj

ANKET
Yemek siparişi için hangi uygulamayı daha sık kullanıyorsunuz?