Editörler : Kubil ay
27 Temmuz 2021 23:37

Nizamettin1453
Daire Başkanı

Bütün memurlarada tavsiyem işiniz idare mahkemesindekilere kalmasın yoksa çok çekersiniz

28 Temmuz 2021 13:04

Mavigökyüzü28
Genel Müdür

Bütün memurlarada tavsiyem işiniz idare mahkemesindekilere kalmasın yoksa çok çekersiniz

Nizamettin1453, 2 ay önce - Alıntıya git
Size katılmıyorum. Kuruma karşı Atama, Terfi, Özlük ile ilgili idare mahkemelerinde açtım toplam dört davadan üç tanesini kazandım. kaybettiğim bir tanesi AYM den sonra AİHM devam ediyor.
28 Temmuz 2021 18:01

Nizamettin1453
Daire Başkanı
Size katılmıyorum. Kuruma karşı Atama, Terfi, Özlük ile ilgili idare mahkemelerinde açtım toplam dört davadan üç tanesini kazandım. kaybettiğim bir tanesi AYM den sonra AİHM devam ediyor.
Mavigökyüzü28, 2 ay önce - Alıntıya git

Bende size katılmıyorum zira idâre aleyhine bariz haklı olduğumuz birsürü basit idâri iptal davası açtık, idâre savunmalarında doğru düzgün savunma bile yazamamasına rağmen orda oturan hâkimler idâre haklı memurlar haksız yazdı geçti, okadar. Buna danıştaydakilerde dâhil.

En son bizde şimdikerde Aym ye dosya göndermeye mecbur kaldık.

Haksız olsak nediye bu masrafa zahmete girelim demi! Çünkü kanunda anayasada yazdığına göre biz haklıyız ama hâkimlere göre idâre haklı.

İyiki hak hukukun nihai mercisi bu hayatta değilde yüce Yaradanın huzurunda hakiki yargılamayla olacak, işte o hesap gününde haksızı dünya malı için haklı çıkartan hâkimler mutlaka bunun cezasını günahını yüklenecekler. Hak sahipleri haklarını helâl etmedikleri taktirde gayette eminimki zalimlere haklar haram ediliyor.

28 Temmuz 2021 19:42

Nizamettin1453
Daire Başkanı

Zaten yeni geçilen devlet düzeninde idâre mahkemeleriyle danıştayın bizce artık gerekliliği kalmadı, hepsi kapatılsın gitsin devlette maaşlardan tasarruf sağlamış olur, Sn. Bahçeli kapatılsın diyorya aynen bizde destekliyoruz, idâreciler ne yapıyorsa haklı okadar.

31 Temmuz 2021 10:13

Gülbahar EREN
Memur

Benim durumum da olan arkadaş var mıdır ? Eşi avukat olan

11 Ağustos 2021 20:59

Gülbahar EREN
Memur

Polisle evli hiç bir meslektaş yok mu acaba aramızda ya da tanıyan ?

Toplam 26 mesaj

ANKET
En çok hangi sosyal medya platformunu kullanıyorsunuz?