Editörler : E.Kayı Han

Sirkolok
Aday Memur
22 Ağustos 2021 15:56

Doğrusun. Belli bir dereceye gelince bu 500-600 farklar ortaya çıkıyor. Yeni başlayan sözleşmeli ile kadrolu aynı maaşı alıyor belki 50 TL fark vardır.
koç0101, 3 yıl önce

Arkadaslar bu kadroluyla sözleşmeli arasıbdakı maas farkı galıba derece kademeden kaynaklanıyor, sonuçta sözleşmelı memurlarda derece kademe dıye bısey yok kadroluda ıse 3 yılda bır derece dusuyor ve 4 e gelınce makas ıyıce açılıyor yanlışmıyım


Trabel işçisi
Aday Memur
23 Ağustos 2021 15:06

Cevap çok basit maaş hesaplama başlığından bakılabilir. Göreve temmuz ayında başladığını farzettiğimiz üniversite mezunu sendika üyesi olmayan bekar ve bireysel emekliliğe dahil olmayan sözleşmeli bir katibin temmuz ayı maaşı 4.632 TL. Aynı şekilde göreve temmuz ayında başlayan üniversite mezunu (9/1) sendika üyesi olmayan bekar ve bireysel emekliliğe dahil olmayan kadrolu bir katibin temmuz maaşı 4.723 TL. Tabi bu fark yıl ilerledikçe derece kademe ilerlemesinden artacaktır. Halihazırda kadrolu olarak atanan zabıt katibi de yok. Bu da yeni başlayan bir katibin kendisini en az 6-7 yıllık bir kadrolu ile kıyaslayabilmesi anlamına gelir.

Toplam 102 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi