Editörler : crops35
25 Temmuz 2021 03:17   

Adalet bakanlığı yeni alım yapar mı?

Ne diyorsunuz?

25 Temmuz 2021 10:55

Manchini
Aday Memur

2022 kpss den sonra büyük ihtimal

25 Temmuz 2021 12:41

iibf17
Aday Memur
Bu yılın sonunda ya da 2022 mart ya da nisanda bir alım olacak
25 Temmuz 2021 13:03

Kayıhan2020
Editor
Son tasarruf tedbirlerini dikkate aldığımda yüksek sayılarda bir personel alımı olacağını sanmıyorum.
25 Temmuz 2021 20:45

Mitralyöz Etkisi
Şef
Son tasarruf tedbirlerini dikkate aldığımda yüksek sayılarda bir personel alımı olacağını sanmıyorum.
Kayıhan2020, 2 ay önce - Alıntıya git

İşsizliği azaltacağına artırmaya çalışan bi hükümet var çok garip.

25 Temmuz 2021 20:57

Manchini
Aday Memur

Mitralyöz Etkisi, 2 ay önce - Alıntıya git

tasarruf tedbirleri yüzünden hep

25 Temmuz 2021 21:08

Dramaturji
Memur

Mitralyöz Etkisi, 2 ay önce - Alıntıya git
İşsizliği azaltmak sadece kamu alımlarıyla olmaz. Özel sektöre destek verirsen, ülkende mülteci bulundurmazsan işsizlik azalır.
26 Temmuz 2021 13:09

Mitralyöz Etkisi
Şef
İşsizliği azaltmak sadece kamu alımlarıyla olmaz. Özel sektöre destek verirsen, ülkende mülteci bulundurmazsan işsizlik azalır.
Dramaturji, 2 ay önce - Alıntıya git

Katılıyorum tabi yani devlet milyonlarca istihdam yapsın herkes memur olsun demek istemiyorum ama mesela bak genç nüfus oranın aşırı fazlaysa ki bu iyi bişey ama eş oranlı özel sektör istihdam alanların,sanayin yoksa,dev ünlü firmaların yatırım cenneti değilsen,üstüne bu kadar mülteci ve ucuz işgücü varsa, üstüne kovid vurduysa,özel sektör iyice battıysa devlet en azından bi nebze alımları artırmalı,özel sektöre ve istihdama da böyle destek olmalıdır aksine alımları azaltıyorsa işsizliği daha da derinleştiriyor demektir.Devlet böyle zor durumlarda üzerine düşeni yapmalı özel sektör harıl harıldır bütün dünyaca ünlü yatırımcılar buradadır işsizlik %1-2 dir o zaman kamu alım yapmayabilir ama şuan yapmak zorunda yoksa yakında %40-50 işsizlik ve mülteci işçiler yüzünden daha büyük sorunlar çıkacak.

Toplam 7 mesaj

ANKET
En çok hangi sosyal medya platformunu kullanıyorsunuz?