Editörler : swat3410E.Kayı Han
26 Temmuz 2021 11:05

Pomem 28 Ne zaman ve nasıl çalışmalıyım?

Arkadaşlar merhaba.

Bu 28. dönem son denemem ve 3. denemem olacak.

2-3 Sene önce PMYO başvurdum. Parkuru başarıyla tamamladım. Ancak sözlü mülakatı geçemedim. Bazı talihsizlikler oldu.

27. Dönem POMEM başvurdum. Bu seferde parkuru geçemedim, çünkü bedenen de büyüdüm ve ağırlaştım, parkur zorlaştı ve ben hantallaştım. Dolayısıyla geçemedim.

28. Dönemde son kez denemek istiyorum şansımı.

Bu yüzden 2 sorum olacak.

1. Sizce Fiziksel Yeterlilik 28. dönemde ortalama hangi aya gelir tahminen, bunu sorma sebebim, çalışmak için ortalama kaç ayımın olduğunu bilmek.

2. Sizce nasıl bir çalışma yapmalıyım?

Spor salonuna yazılıp bir de kondisyon+güç programı alıp çalışmayı düşündüm ancak araştırmalarım sonucunda insanlar spor salonunun gereksiz olduğunu düşünüyorlar kondisyon için. Onun yerine koşmak, ip atlamak ve bisiklet binmek gibi temel aktiviteleri tavsiye ediyorlar.

Ancak ben yine de tedirginim ve parkurun zor olduğunu biliyorum, bu sebepten acaba direkt olarak POMEM eğitimi veren kurslar var onlara mı yazılsam diye düşündüm. Ama onların da aylık ücretleri çok yüksek geldi açıkcası. Gerçi 1 tanesine sordum henüz sadece ama sizin Ankaradabildiğiniz fiyatı uygun varsa telefon ve fiyatını verirseniz mutlu olurum.

Sizce böyle kurslara yazılmak mantıklı olur mu?

Birde 1. soruda hangi aya fiziksel yeterlilik sınavı gelir diye sormamın sebeplerinden biri de bu aslında, şimdi örneğin aralıkta gelecekse sallıyorum, o zamana kadar gidemem o kadar para verip. Onun yerine 1-2 ay kala gitmeye başlayım diye düşünüyorum.

Siz ne diyorsunuz?

Teşekkürler.

Manchini
Aday Memur
27 Temmuz 2021 10:08

aralıga kadar gelmesi bekleniyo bekleyp görücez artık şimdiden koşu yap bence kardeşm

mr.sojand
Aday Memur
27 Temmuz 2021 10:40

Parkura garanti olarak bakmak gerekiyorsa en az 3 ay önce fizik olarak hazır olmak gerekiyor diye düşünüyorum. Fizik olarak hazır olmaktan kastım ise kesinlikle boy ve kilo indeksinden ibaret. Son 3 ay kala kondisyon çalışmaları için eğitim veren malum salonlara gitmek gerekiyor diye düşünüyorum eğer maddi olarak sıkıntı yoksa daha erken de başlayabilirsiniz. Parkur için kursa gitmek çok önemli çünkü orada bir çevre oluşuyor ve antreman programları sayesinde disiplini sağlıyorsunuz. Sporu hayatının içerisine sokup en azından hafta sonları düz koşu yapmak gerekiyor. Bedeninizi tanıdıktan ve mental olarak hazır hissettikten sonra o parkurda elenmeniz mümkün değil. Ben bu sene 42 ile geçtim fakat antremanlarda 40 yapıyordum ilk başladığımda ise 47 saniyelerdeydim. Sadece kendi tecrübelerimden yola çıkarak anlatmak istedim.

Pomemcibey
Aday Memur
27 Temmuz 2021 12:55

diksiyonun çok iyi su gibisin kardeş maşallah

mr.sojand, 3 yıl önce

Parkura garanti olarak bakmak gerekiyorsa en az 3 ay önce fizik olarak hazır olmak gerekiyor diye düşünüyorum. Fizik olarak hazır olmaktan kastım ise kesinlikle boy ve kilo indeksinden ibaret. Son 3 ay kala kondisyon çalışmaları için eğitim veren malum salonlara gitmek gerekiyor diye düşünüyorum eğer maddi olarak sıkıntı yoksa daha erken de başlayabilirsiniz. Parkur için kursa gitmek çok önemli çünkü orada bir çevre oluşuyor ve antreman programları sayesinde disiplini sağlıyorsunuz. Sporu hayatının içerisine sokup en azından hafta sonları düz koşu yapmak gerekiyor. Bedeninizi tanıdıktan ve mental olarak hazır hissettikten sonra o parkurda elenmeniz mümkün değil. Ben bu sene 42 ile geçtim fakat antremanlarda 40 yapıyordum ilk başladığımda ise 47 saniyelerdeydim. Sadece kendi tecrübelerimden yola çıkarak anlatmak istedim.

memurtertip
Memur
01 Ağustos 2021 14:11

Aralık en kötü başvuru açıçır açılmassa dönem kaçıyo başlamanın zamanı yok ben 1 sene çalıştım son 2 ay pandemi kapanma parkur değişikliliği kayma fiziksel parkuru geçemedim bahane bitmez yani en az 2 ay ön sağlık için bekletilir bu sene pandemi vardı işler çok uzun sürdü ayrı ayrı yapıldı ön sağlık fiziksel parkur aynı zamanda oluyor genellikle benim tavsiyem bugünden başla koşmaya hiç bi hareket yapmana gerek yok vakit daha çok gibi gözüktüğü için yapacağın her ekstra hareket bi gün sonrası için tembellik getirir sadece koş başvurrular başladı diyelim biraz limitlerini aş bi mesafe belirle kafanda 500 metre 400 metre gibi o mesafeyi hiç durmadan son hız koşmaya çalış en son zaten fiziksel parkura 1 ay kala parkura git halledersin parkura aylarca gitmenin bi mantığı yok hergün koş yeterki besyocular parkura bir kere gidip tam puan çıkarttı asker arkadaşım var parkuru hiç görmedi parkurdan ora puanı çıkarttı sadece kondisyon ile ilgili bu iş kondisyonunu hiç bırakma zaten 2 kere denemeişsin sıçrama tahtası falan oyıncak gibi gelir sana

turastor
Aday Memur
06 Ağustos 2021 21:52

Hocam maddi olarak sıkıntı değilde kısa süre için çok para istiyorlar, birde geri dönüşü olup olmayacağından emin olamıyorum açıkcası, ek olarak süre de belli olmadığı için 3 ay önce git diyorsunuz ama şimdi gitsem ya 3 ay sonra başvurular açılmazsa, sonra 3 ay da beklemeyle geçerse boş. Gittiğim her gün boşa gitmiş olur eririm geri.

mr.sojand, 3 yıl önce

turastor
Aday Memur
06 Ağustos 2021 21:53

Hocam yok koşmak yetmiyor, ben bu sene öyle yaptım ful koştum, öyle 300 500 metre değil, günde 2100 metre koştum hergün, 300 depar, 300 hızlı yürüyüş şeklinde.

Parkurda daha atlama tahtasında tıkandım.

O yüzden kondisyon ağırlık çalışması ile birlikte hepsi bi arada olması gerekiyor diye düşünüyorum. O yüzden acaba kursa gitsem mi diye düşünüyorum

memurtertip, 3 yıl önce
Aralık en kötü başvuru açıçır açılmassa dönem kaçıyo başlamanın zamanı yok ben 1 sene çalıştım son 2 ay pandemi kapanma parkur değişikliliği kayma fiziksel parkuru geçemedim bahane bitmez yani en az 2 ay ön sağlık için bekletilir bu sene pandemi vardı işler çok uzun sürdü ayrı ayrı yapıldı ön sağlık fiziksel parkur aynı zamanda oluyor genellikle benim tavsiyem bugünden başla koşmaya hiç bi hareket yapmana gerek yok vakit daha çok gibi gözüktüğü için yapacağın her ekstra hareket bi gün sonrası için tembellik getirir sadece koş başvurrular başladı diyelim biraz limitlerini aş bi mesafe belirle kafanda 500 metre 400 metre gibi o mesafeyi hiç durmadan son hız koşmaya çalış en son zaten fiziksel parkura 1 ay kala parkura git halledersin parkura aylarca gitmenin bi mantığı yok hergün koş yeterki besyocular parkura bir kere gidip tam puan çıkarttı asker arkadaşım var parkuru hiç görmedi parkurdan ora puanı çıkarttı sadece kondisyon ile ilgili bu iş kondisyonunu hiç bırakma zaten 2 kere denemeişsin sıçrama tahtası falan oyıncak gibi gelir sana

mr.sojand
Aday Memur
07 Ağustos 2021 12:20

bize 3 ay dediler ama süreç epey uzadı. sonuç olarak 6-7 ay spor düzeni olan herkes parkuru kazandı. ben olsam ilan açıldıktan itibaren hazırlanırdım. daha önce bahsetmiş olduğum gibi, ilan açılana kadar fiziksel olarak spor yapmaya elverişli olun daha sonrasında yoğun kondisyon antremanlarına başlayabilirsiniz.

turastor, 3 yıl önce

Hocam maddi olarak sıkıntı değilde kısa süre için çok para istiyorlar, birde geri dönüşü olup olmayacağından emin olamıyorum açıkcası, ek olarak süre de belli olmadığı için 3 ay önce git diyorsunuz ama şimdi gitsem ya 3 ay sonra başvurular açılmazsa, sonra 3 ay da beklemeyle geçerse boş. Gittiğim her gün boşa gitmiş olur eririm geri.

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi