Editörler : "eskiyara"Pangaea
26 Temmuz 2021 13:19

Öğretmenlik için Kayseri mi Adana mı hangisi iyidir.

Merhaba arkadaşlar adana bey mahallesinde öğretmenlik yapmaktayım. Adana biraz karışık geldi ve çokta sıcak ama imkan yönünden çok iyi. Eşim polis doğu görevi son yılı adanada mı dursam yoksa kayseriye mi yerleşşek bilemedim 10 yılda adanada durulmaz diye tahmin ediyorm sıcağa dayanamıyorm okulum iyi olsa başka yeri düşünmezdim hem okul hem sıcak.

murattkucukk
Müsteşar Yardımcısı
26 Temmuz 2021 14:11

İstediğiniz yer oluyor mu böyle rahat rahat,ne ilginç:)

anelka0101
Memur
26 Temmuz 2021 14:28

adananın sıcağı kötü de kışı da cennet gibi. ne soğuk ne var ne bişey. bir montla tüm kış geçer. kayseriye gidince kışın da bu ne soğuk böyle demeyin de :)

Mesyü
Aday Memur
26 Temmuz 2021 14:42

Her istediğim yer gelmiyor ama ilçede olsa farketmez sağlık mazeretim var

murattkucukk, 3 yıl önce

İstediğiniz yer oluyor mu böyle rahat rahat,ne ilginç:)

sportif44
Genel Müdür
26 Temmuz 2021 21:01

Adananın kuzey ilçelerine gidin hocam, ney mahallesinin konumu iyi değil, kurttepe yüzüncü yıl biraz daha serin. İlçede yaşarım derseniz yukarıya Pozantı veya kozana gidebilirsiniz, yazları serin kışları da çok sert değil

kozan_adanalı
Daire Başkanı
26 Temmuz 2021 21:05

Kozan serin değil hocam Adana'dan daha sıcak olur yazları,kışın da Adana'ya nazaran daha soğuk olur.
sportif44, 3 yıl önce

Adananın kuzey ilçelerine gidin hocam, ney mahallesinin konumu iyi değil, kurttepe yüzüncü yıl biraz daha serin. İlçede yaşarım derseniz yukarıya Pozantı veya kozana gidebilirsiniz, yazları serin kışları da çok sert değil

sportif44
Genel Müdür
26 Temmuz 2021 21:39

İlginç, adana rakım 26 metre, Kozan hem 110 metre hem de daha kuzeyde yer alıyor, biraz daha iyi olur gibime geliyor. Ama öğrendiğim iyi oldu

kozan_adanalı
Daire Başkanı
26 Temmuz 2021 21:44

Dağların arasında kaldığı için biraz basık oluyor hocam. Kışın da poyraz çok eser.
sportif44, 3 yıl önce

İlginç, adana rakım 26 metre, Kozan hem 110 metre hem de daha kuzeyde yer alıyor, biraz daha iyi olur gibime geliyor. Ama öğrendiğim iyi oldu

26 Temmuz 2021 22:14

Adana'dan ayrılınca kıymetini anlayanlardanım. Adana candır.

Mesyü
Aday Memur
27 Temmuz 2021 14:57

Hangi ildesiniz şuan bende inş öle olmam

resimöğretmeni:(, 3 yıl önce

Adana'dan ayrılınca kıymetini anlayanlardanım. Adana candır.

hero_wild
Aday Memur
28 Temmuz 2021 00:37

Kayseri'de yaşıyorum ve görev yapıyorum.

Melikgazi

Kocasinan

Talas

Bu 3 ilçeye gelebilirsiniz. Merkez ilçe. Memur için uygun ve güzel şehir. Adana sıcağından sonra kışın burada çok usuyebilirsiniz ☺️

yalnizzlink
Genel Müdür
28 Temmuz 2021 01:33

Adana çekici bir şehirdir giren bir daha çıkamaz Kayseri'deyken her yerde Adana'yı ararsınız

esinkarter
Kapalı
28 Temmuz 2021 01:50

Adana merkezi tercih edecekseniz tabiki Adana.

Fatih869
Yasaklı
28 Temmuz 2021 01:52

Adana can güvenliğinin olmadığı cehaletin hüküm sürdüğü bir yer, bu soru çok çok ilginç.

kozan_adanalı
Daire Başkanı
28 Temmuz 2021 09:03

Böyle bir yorum yapabildiğine göre o cehalet sende de baya hüküm sürüyor demek ki.
Fatih869, 3 yıl önce

Adana can güvenliğinin olmadığı cehaletin hüküm sürdüğü bir yer, bu soru çok çok ilginç.

srknyln
Şube Müdürü
28 Temmuz 2021 11:23

:))))))

Mesela nerelerde Adana'yı ararız? Erciyes dağında kayak yaparken mi?

Yazın bunaltıcı Adana sıcağında yaşamaktansa Kayseri'de serin serin oturmak gece 00.00'dan sonra üşürken mi ?

Veyahut geniş yollarda istenilen her yere rahatlıkla ulaşım sağlamayı mı?

Huzur içinde sokaklarda gece gündüz dolaşırken, bana ne olur korkusu olmadan; biri bıçaklar mı yol keser mi düşüncesiyle korkuyla yaşarken mi ararız?

...

...

... gibi daha niceleri...

Fikirlerinizi yazarken biraz daha mantıklı/makul şeyler yazmanız insanlara daha çok yardımcı olacaktır.

yalnizzlink, 3 yıl önce

Adana çekici bir şehirdir giren bir daha çıkamaz Kayseri'deyken her yerde Adana'yı ararsınız

srknyln
Şube Müdürü
28 Temmuz 2021 11:24

**Huzur içinde sokaklarda gece gündüz dolaşırken, bana ne olur korkusu olmadan; biri bıçaklar mı yol keser mi bana zarar verecek bir şeyler olur mu düşüncesiyle yaşamadığımız için mi ararız Adana'yı?

srknyln, 3 yıl önce

Yazın bunaltıcı Adana sıcağında yaşamaktansa Kayseri'de serin serin oturmak gece 00.00'dan sonra üşürken mi ?

Huzur içinde sokaklarda gece gündüz dolaşırken, bana ne olur korkusu olmadan; biri bıçaklar mı yol keser mi düşüncesiyle korkuyla yaşarken mi ararız?

...

...

Fikirlerinizi yazarken biraz daha mantıklı/makul şeyler yazmanız insanlara daha çok yardımcı olacaktır.

metinbinmetin
Kapalı
28 Temmuz 2021 11:51

Gerçek bir vaka ile değerlendireyim. Adana da çalışan bir öğretmen arkadaş Kayseri ye geçti. Kışın bunu sokakta titrerken bir şey beklerken gördüm. Adana dan gelirsen böyle eksi 20 de üşürsün dedim. Ne dese beğenirsiniz.

Aman ne Adana sı. Üşümek ne güzel. Daha gitmem oraya. Üstüme biraz fazla giyinirim olur biter.

yalnizzlink
Genel Müdür
29 Temmuz 2021 00:12

reis yazdıkların konusunda birşey diyemem ben adanayı olduğu gibi seviyorum. ılık geçen kış ayları adnan menderes ve yeşil alanları küçük saat büyük saat çakmak caddesi çarşının mis gibi kokusu ortamı üniversitesi turgut özal, kenan evren bulvarları, belediye evleri , barajıyla bir bütündür adana dünyada hiçbir kente değişmeyeceğim memleketimdir adana

srknyln, 3 yıl önce

...

...

srknyln
Şube Müdürü
29 Temmuz 2021 11:12

Kıymetli hocam özelden mesaj atmışsınız ancak size cevap yazamıyorum.

Hata - Alıcı mesaj kabul etmiyor.

Mesaj ayarlarınızı değiştirirseniz bilgi verebilirim.

Mesyü, 3 yıl önce

Hangi ildesiniz şuan bende inş öle olmam

Mesyü
Aday Memur
29 Temmuz 2021 16:51

Düzelttim hocam

srknyln, 3 yıl önce

Kıymetli hocam özelden mesaj atmışsınız ancak size cevap yazamıyorum.

Hata - Alıcı mesaj kabul etmiyor.

Mesaj ayarlarınızı değiştirirseniz bilgi verebilirim.

Toplam 23 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi