Editörler : swat3410

Science88
Kapalı
01 Ağustos 2021 18:55

Diyelim ki, siz aşınızı oldunuz ama devlet memuru olan eşiniz veya devlet memuru olan çocuklarınızdan biri kesinlikle aşı olmak istemiyor. Ellerini kollarını bağlayarak aşı yaptıracak haliniz yok. "Aşı olmayanlar, kamusal alanlara giremesin. Kamu personeli ise memurluktan atılsın" düşünceniz de bir değişiklik olacak mı? Empati soruma "Olmayacak" cevabı vermişsiniz. Anlaşılan evli ve çocuk sahibi değilsiniz. "Bekara, karı boşamak kolaydır" derler. Zira, eşiniz veya çocuklarınızın yerine, aşı fanatikliğini tercih ettiğinizden dolayı, eşiniz ve çocuklarınız işinden olduğu için evinizi terk eder ve ömür boyu sizinle görüşmez.

Baba Muhalefet, 3 yıl önce

Olmayacak. Kimseyi zorla aşı yapmayalım ama aşı olmayanlarda toplumun kalabalık olduğu yerlere girerek bile isteye toplumsal yaşamı sabote etmesin. Aşı olmayanlar kendini çip takılıp takip edilecek kadar önemli hissediyorsa ne işi var memuriyette, gitsin dünyayı falan kurtarsın.

Baba Muhalefet
Daire Başkanı
01 Ağustos 2021 18:57

Evli ve çocuk sahibiyim. Ben ve eşim 2 doz aşımızı olduk. Çocuklar için aşı yapılmıyor şu an. Varsayımlarınız hep yanlış. Ama size göre doğruyu siz biliyorsunuz.
Science88, 3 yıl önce

Diyelim ki, siz aşınızı oldunuz ama devlet memuru olan eşiniz veya devlet memuru olan çocuklarınızdan biri kesinlikle aşı olmak istemiyor. Ellerini kollarını bağlayarak aşı yaptıracak haliniz yok. "Aşı olmayanlar, kamusal alanlara giremesin. Kamu personeli ise memurluktan atılsın" düşünceniz de bir değişiklik olacak mı? Empati soruma "Olmayacak" cevabı vermişsiniz. Anlaşılan evli ve çocuk sahibi değilsiniz. "Bekara, karı boşamak kolaydır" derler. Zira, eşiniz veya çocuklarınızın yerine, aşı fanatikliğini tercih ettiğinizden dolayı, eşiniz ve çocuklarınız işinden olduğu için evinizi terk eder ve ömür boyu sizinle görüşmez.

alpturk_64
Şef
01 Ağustos 2021 21:42

sende kına yakarsın çıkar ortaya köçek gibi oynarsın o zaman sevincinden.

azmah, 3 yıl önce

İnşallah ücretsiz izine ayırırlar olmayanları

alpturk_64
Şef
01 Ağustos 2021 21:57

körü körüne aşıyı savunanlara instagram üzerinden @erkantrukten @hasanhusnueren @isuda @profserhatfindik @coronagercegi gibi sayfalarda yazanları okumalarını tavsiye ederim. hadi biri komplocu ikisi kopmlocu. hepside mi yalan söylüyor bu adamların. bırakın Allah aşkına. asıl kendinize dikte edilene inananlar sizlersiniz. o çok bilmiş ukalalar varya yok aşı olmayanlar şuraya girmesin buraya girmesin, ücretsiz izine ayrılsın diyenler. size okkalı bir ayar verirdim ama maalesef sonra şikayet edersiniz haklıymış gibi. değmez sizinle uğraşmaya. olmadım. olmayacağım, çoluğuma çocuğuma da oldurmam o aşımsı sıvıyı. olanların yüzde 50 sinden fazlasıda yukarıdan gelen baskılar sonucu oldu buna emininim. 2 senedir ne hasta oldum, ne pcr testi yaptırdım. görev gereği hergün pis insanlarla uğraşıyorum, hastane covid polikliniklerine girip çıkıyorum. çok şükür birşey olmadı. maskemi takarım, elimi yıkarım ya da cebimde kolonyağı var onunla dezenfekte ederim o kadar. size bol aşılı günler dilerim. unutmayın bu aşımsı sıvıyı her sene olmak zorundasınız artık. öyle bir kere oldum kurtuldum o beni korur yok. hadi güle güle AŞILILAR

alpturk_64
Şef
01 Ağustos 2021 21:59

sende kına yakarsın çıkar ortaya köçek gibi oynarsın o zaman sevincinden.

Aslanbey1453, 3 yıl önce
Aşı olmayan Maça konsere Avmye Toplu taşımaya binmemeli, Devlet dairelerine alınmamalı, tercih kendilerinin isteyen olur isteyen olmaz ama Halk Sağlığı için Ülke Ekonomisine zarar vermemeli, hiç kimse... Vatandaş yada memur...

Baba Muhalefet
Daire Başkanı
02 Ağustos 2021 00:37

Köçek sana benzer terbiye yoksunu. İnşallah aşı olmayanlara kısıtlamalar tez zamanda gelir.

Izk3435
Şef
02 Ağustos 2021 00:58

Çok medeni insan öncelikle şunu aklına iyice bi sok aşı olmak ya da olmamak kişinin isteğinekalmış bi durum.

İster olursun ister olmazsın orda kosssss kocayazılarının altına imza atıyorsun istiyorum kabul ediyorum diye hadi sen kabul ettin senin mantığına göre de aşı olmayanlar virüsü yayıyor tamam kabul peki senin virüsü yapmayacağınInerden biliyorsun ? Bak bunu sana soruyorum ???? Bundan 3 yıl sonra başına neyin gelip neyin gelmeyeceğini biliyor musun???

Onlarca Prof boşuna okumuş adamlar bile bilmiyorum içeriğinden bahsedilmiyor kanıtlanmış bi aşı değil 3 faza geçtiler diye bassss bassss bağırıyor sen gelmiş burda saydırıyorsun millete abi git Allah?ını seversen az video aç izle aç Almanya İtalya Amerika bu aşıları kaç kişiye uyguladılar ne sonuç aldılar bi oku Türkiye yayınladı mı bi tane bile takip yazısı gördün mü ?

Şunu artık anlayın siz aşı oldunuz diye herkesizorlamalarını isteyemezsiniz zorunlu olsun diyemezsiniz yarın sizin evlatlarınıza sıra geldiğinde ve sizlerde sorunlar çıktığında ah vah diyeceksiniz ha belki hiç bir şey olmayacak yaşayıp gideceksiniz bırakın insanlar özgür hür iradesiyle hareket etsin zorunlu olsun olsun diye bi derdiniz var ya vatandaş ben kendi canımı bu şekilde koruyorum SANANE KİMENE !!öleceksem de böyle ölmeyi tercih ediyorum bu benim en doğal hakkım siz kobay olmayı tercih ettinizbiz saygı duyduk eeeee bi zahmet sizde saygı gösterin bu kadar da kör cahil hakreketleri yapmaktan vazgeçin ya

Köçek sana benzer terbiye yoksunu. İnşallah aşı olmayanlara kısıtlamalar tez zamanda gelir.

Baba Muhalefet
Daire Başkanı
02 Ağustos 2021 01:14

Olmazsan olma arkadaş. Ama olanların olduğu ortama girme. Derdimiz bu. Kendini yada sevdiklerini tehlikeye atman zerre umrumda değil. Ayrıca virüsü sadece aşı olmayanlar değil, aşı olanlarda bulaştırıyor. Ama idrak edemediğiniz şey, bu virüs aşı olmayanlara bulaşıyor genelde. Siz aşı olmadıkça hasta olacaksınız yada öleceksiniz. Sizin yüzünüzden ülke normale dönemeyecek bir türlü.

3 yıl sonrasına yazmışsın, yarına çıkmaya elinde belge mi var? Kiminle anlaşma yaptın kaderinle ilgili?

Avrupadaki aşılanma oranları, buyur incele, bilim bilmeden işkembe-i kübradan sallamayın. Bu kadar büyük devlet vatandaşına ne olacağını bilmiyor, sizin gibi ordinaryüs profesörler biliyor.

Elinizin altındaki interneti kullanmasını bilmiyorsunuz, 3-5 tane aşı karşıtı sosyal medya palavracısının kuyruğuna takılıp gidiyorsunuz.

Alın bakın dünya üzerinde hangi devlet ne kadar covid-19 aşısı yaptırmış.

https://tr.wikipedia.org/wiki/%C5%9Eablon:%C3%9Clkelere_g%C3%B6re_COVID-19_a%C5%9F%C4%B1s%C4%B1

Izk3435, 3 yıl önce

Çok medeni insan öncelikle şunu aklına iyice bi sok aşı olmak ya da olmamak kişinin isteğinekalmış bi durum.

İster olursun ister olmazsın orda kosssss kocayazılarının altına imza atıyorsun istiyorum kabul ediyorum diye hadi sen kabul ettin senin mantığına göre de aşı olmayanlar virüsü yayıyor tamam kabul peki senin virüsü yapmayacağınInerden biliyorsun ? Bak bunu sana soruyorum ???? Bundan 3 yıl sonra başına neyin gelip neyin gelmeyeceğini biliyor musun???

Onlarca Prof boşuna okumuş adamlar bile bilmiyorum içeriğinden bahsedilmiyor kanıtlanmış bi aşı değil 3 faza geçtiler diye bassss bassss bağırıyor sen gelmiş burda saydırıyorsun millete abi git Allah?ını seversen az video aç izle aç Almanya İtalya Amerika bu aşıları kaç kişiye uyguladılar ne sonuç aldılar bi oku Türkiye yayınladı mı bi tane bile takip yazısı gördün mü ?

Şunu artık anlayın siz aşı oldunuz diye herkesizorlamalarını isteyemezsiniz zorunlu olsun diyemezsiniz yarın sizin evlatlarınıza sıra geldiğinde ve sizlerde sorunlar çıktığında ah vah diyeceksiniz ha belki hiç bir şey olmayacak yaşayıp gideceksiniz bırakın insanlar özgür hür iradesiyle hareket etsin zorunlu olsun olsun diye bi derdiniz var ya vatandaş ben kendi canımı bu şekilde koruyorum SANANE KİMENE !!öleceksem de böyle ölmeyi tercih ediyorum bu benim en doğal hakkım siz kobay olmayı tercih ettinizbiz saygı duyduk eeeee bi zahmet sizde saygı gösterin bu kadar da kör cahil hakreketleri yapmaktan vazgeçin ya

Izk3435
Şef
02 Ağustos 2021 01:40

Ben senin kafayı yaşayamam mümkün değil o nedenle belki dedim şu yazıdan sonra aynı platformda olmaktan bile rahatsız oldum buyur altını doldur sayfa senin?

Olmazsan olma arkadaş. Ama olanların olduğu ortama girme. Derdimiz bu. Kendini yada sevdiklerini tehlikeye atman zerre umrumda değil. Ayrıca virüsü sadece aşı olmayanlar değil, aşı olanlarda bulaştırıyor. Ama idrak edemediğiniz şey, bu virüs aşı olmayanlara bulaşıyor genelde. Siz aşı olmadıkça hasta olacaksınız yada öleceksiniz. Sizin yüzünüzden ülke normale dönemeyecek bir türlü.

3 yıl sonrasına yazmışsın, yarına çıkmaya elinde belge mi var? Kiminle anlaşma yaptın kaderinle ilgili?

Avrupadaki aşılanma oranları, buyur incele, bilim bilmeden işkembe-i kübradan sallamayın. Bu kadar büyük devlet vatandaşına ne olacağını bilmiyor, sizin gibi ordinaryüs profesörler biliyor.

Elinizin altındaki interneti kullanmasını bilmiyorsunuz, 3-5 tane aşı karşıtı sosyal medya palavracısının kuyruğuna takılıp gidiyorsunuz.

Alın bakın dünya üzerinde hangi devlet ne kadar covid-19 aşısı yaptırmış.

https://tr.wikipedia.org/wiki/%C5%9Eablon:%C3%9Clkelere_g%C3%B6re_COVID-19_a%C5%9F%C4%B1s%C4%B1

Baba Muhalefet
Daire Başkanı
02 Ağustos 2021 03:19

Ne oldu Almanya İtalya Amerika kaç kişiye aşı falan diyordunuz?

İşine gelmeyince rahatsız olursunuz tabi.

Siz devam edin aşı karşıtı komplo teorilerini sallayan sosyal medyadaki tiplerin kuyruğuna takılmaya.

Izk3435, 3 yıl önce

Ben senin kafayı yaşayamam mümkün değil o nedenle belki dedim şu yazıdan sonra aynı platformda olmaktan bile rahatsız oldum buyur altını doldur sayfa senin?

Papazınerigi
Aday Memur
02 Ağustos 2021 04:21

Şunları herkes okuyabiliyor ve polis olduğunuzu düşünüyor düşürmeyin be kardeşim bu kadar kalitenizi biraz saygılı olalım birbirimize karşı ayıptır. Aşı olurum yada olmam kimseyi germemeli bu durum aşı olduysan hastalığı hafif geçirirsin işte, olmadıysam ben ağır geçireceğim sen değil. yayılma konusunda aşılıda aşısızda yayıyor bu hastalığı. Bırakın bu ordinaryusumsal dikdatör tavırları aşı olan şöyle olsun olmayan böyle olsun. İsteyen istediğini yapsın herkes can taşıyor herkesin kendine yeten bir aklı var ve herkesin özgür bir iradesi var. Saygılar

Mustafa1982P
Kapalı
20 Ağustos 2021 05:22

Aşı olan zaten kendini korumaya alıyor, aşı olmayanın ona bir zararı biyolojik olarak dokunamaz..siz kızamık aşısı olursanız yanınızdaki kişi kızamık dahi olsa size bulaşıp hasta etmesi mümkün değil..bilmem kaç doz bilmem kaç faz aşı olanlar, kendi evladını eşini anasını babasını asilatanlar niye salakça panikliyor?? Eger bu aşılar sizleri koruyor ise ya da çok çok hafif atlatmanizi sağlıyor ise adama demezler mi e hayırdır birader bu ne telaş diye?

Yok arkadaş yok, bu teşkilata ilim bilim gelmeyecek hiçbir zaman açık ve net

Mustafa1982P
Kapalı
17 Kasım 2021 22:46

Sen o leş gibi nöbet kulubende çürümüş demliginde leş gibi çayını iç, bir mesaide iki paket de sigaranı bitir..cahillik ve pislik akıyor heryerinden

Olmayacak. Kimseyi zorla aşı yapmayalım ama aşı olmayanlarda toplumun kalabalık olduğu yerlere girerek bile isteye toplumsal yaşamı sabote etmesin. Aşı olmayanlar kendini çip takılıp takip edilecek kadar önemli hissediyorsa ne işi var memuriyette, gitsin dünyayı falan kurtarsın.

KontMont
Memur
18 Kasım 2021 11:26

Benim yaşadığım yerde corona dan 4 kişilik aile öldü hepside aşısızdı. Fakat aşı olup ölen hatta rahatsızlanan hiçkimseyi görmedim. Aşı karşıtlarının da görmediği bir gerçek. Onlar anca molla google dan oradan buradan kıyıdan köşeden buldukları doğruluğu şüpheli aşı yanetkisi haberlerini servis ederler. Kişinin aşı olmamasını anlarım fakat aşı karşıtlığı kampanyasını art niyetli görüyorum. Ayrıca Aşı yı reddedip Vefat eden kişilerin Özellikle kamu çalışanlarının sosyal haklarının devlet tarafından karşılanması ne kadar adil buda tartışılır. Mrna aşısına karşı değiller bu tipler covid için üretilen tüm aşılara karşı kızamık su çiçeği vs tekniğiyle üretilen klasik covid aşılarınada karşılar hesapta.

burcuyldrm34
Aday Memur
18 Kasım 2021 16:16

aşı olup ölenleri göremezsin duyamazsın hiç bi medya yazmaz zaten merak etme sen. yaşadığın yerde 4 kiş ölmüşmüş nerden biliyorsun ölenlerimi araştırıyorsunuz aşılımı diye
KontMont, 2 yıl önce

Benim yaşadığım yerde corona dan 4 kişilik aile öldü hepside aşısızdı. Fakat aşı olup ölen hatta rahatsızlanan hiçkimseyi görmedim. Aşı karşıtlarının da görmediği bir gerçek. Onlar anca molla google dan oradan buradan kıyıdan köşeden buldukları doğruluğu şüpheli aşı yanetkisi haberlerini servis ederler. Kişinin aşı olmamasını anlarım fakat aşı karşıtlığı kampanyasını art niyetli görüyorum. Ayrıca Aşı yı reddedip Vefat eden kişilerin Özellikle kamu çalışanlarının sosyal haklarının devlet tarafından karşılanması ne kadar adil buda tartışılır. Mrna aşısına karşı değiller bu tipler covid için üretilen tüm aşılara karşı kızamık su çiçeği vs tekniğiyle üretilen klasik covid aşılarınada karşılar hesapta.

Talihli51
Daire Başkanı
18 Kasım 2021 16:35

35 yaşındaki adam öldü aşısızdı şimdi başka biri entübe aşısız..cevremde hiç duymadım asılıydı öldü diye basından duymuyoz çevremizde olan şeyler bunlar...

burcuyldrm34, 2 yıl önce
aşı olup ölenleri göremezsin duyamazsın hiç bi medya yazmaz zaten merak etme sen. yaşadığın yerde 4 kiş ölmüşmüş nerden biliyorsun ölenlerimi araştırıyorsunuz aşılımı diye

Mustafa1982P
Kapalı
18 Kasım 2021 20:51

Basından duymaman çok normal..niye diye bir düşün istersen

Talihli51, 2 yıl önce

35 yaşındaki adam öldü aşısızdı şimdi başka biri entübe aşısız..cevremde hiç duymadım asılıydı öldü diye basından duymuyoz çevremizde olan şeyler bunlar...

Talihli51
Daire Başkanı
18 Kasım 2021 21:13

Çevremizde aşısız ölen çok duyduk aşıdan ölen hiç duymadık...hep şey bizim arkadaşın halasının oğlu sağlıkçı o söyledi vb haberler 1 tane yok cevremde aşıdan ölen

Mustafa1982P, 2 yıl önce

Basından duymaman çok normal..niye diye bir düşün istersen

Mustafa1982P
Kapalı
20 Kasım 2021 21:53

Ben aşıdan ölen en az 5 kişi biliyorum.. bunlardan ikisinidirekt kendim gördüm, adam aşıyı vurulduğu gece öldü, sebebi kalbin aşırı büyümesi, adamda iki ay önce check up sonuçları vardı ve böyle bir rahatsızlığı yoktu, bir digeri de aşıdan sonra böbrek yetmezliği ile diyalize bağlandı, adam dediğime bakma 24 yaşında idi..Durumu daha da kotulesmis farklı organları da zarar görmüş iyi konuşmuyorlardi en son...Medyaya yansimaz tabi niye yansisin...

Talihli51, 2 yıl önce

Çevremizde aşısız ölen çok duyduk aşıdan ölen hiç duymadık...hep şey bizim arkadaşın halasının oğlu sağlıkçı o söyledi vb haberler 1 tane yok cevremde aşıdan ölen

asikral1
Şef
21 Kasım 2021 23:08

Aşı zorunluluktan olduö yoksa olmazdım kesemezde ayıramazda
Aslanbey1453, 3 yıl önce
Aşı olmayan Maça konsere Avmye Toplu taşımaya binmemeli, Devlet dairelerine alınmamalı, tercih kendilerinin isteyen olur isteyen olmaz ama Halk Sağlığı için Ülke Ekonomisine zarar vermemeli, hiç kimse... Vatandaş yada memur...
Toplam 42 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi