Editörler : swat3410E.Kayı Han
03 Ağustos 2021 07:45

Pomem böbrek taşı

Öncelikle hepinizi canı gönülden selamlıyorum. Bu sene subaylık sınavına girip sağlıkta böbrek taşı(3-4mm) var dediler, itiraz ettim bazı hastaneler bu sendeki böbrek taşı değil dediler bazıları böbreğe saplı taş dediler. Kendimi rahat hissedemedim gittim o itiraz sürecinde flexible makina ile mesaneden girip baktılar herhangi bir bulguya rastlamadılar. Epikrizi alıp itiraz Hastanesi'ne yola koyuldum o raporu göstererek kolayca onayı aldım. Ve sıra geldi hakem hastaneye. O hastanedeki doktordan da onayı aldım fakat sıra heyete geldiğinde o kağıtta bir şeyler karalayıp beni doktora geri yollayıp geri çağırdılar. Doktor ordaki sağlam yazısını karalayıp yönetmelikteki maddeyi yazdı ve benim maceram orda bitti. Bu konuda derin bir bilgisi olan var mı? Bu süreci mahkemeye taşısaydım ne gibi bir sonuç elde ederdim. Böyle bir durumda çözüm var ise aynı cahilliği pomem de yaşamak istemiyorum. Teşekkürler

Turjela
Şef
03 Ağustos 2021 13:53

kardeşim böyle bir olay POMEM'de başına gelse bile endişelenmene gerek yok. Örneğin, Genel sağlıkta böbrek taşından dolayı geçemezsen bile tedavi edilebilir birşey olduğu için tedavini olup 28. dönemde sınavlara girmeden direk olarak okuldan eğitime başlarsın. Bunu ilk defa bu dönem getirdiler

İamsametc
Aday Memur
03 Ağustos 2021 14:38

Tedavi edilebilecek bir şey yok işte ortada, tomografide görünüyor ama bende ağrı sızı yok ve yapılan operasyonda bir şey bulunmadı. Doktorların aksi yönde vereceği rapordan dolayı mahkemeye başvurma olanağım ne? Böyle bir emsal karar var mı. Sadece bunu merak ediyorum. Cevabın için teşekkür ederim
Turjela, 3 yıl önce

kardeşim böyle bir olay POMEM'de başına gelse bile endişelenmene gerek yok. Örneğin, Genel sağlıkta böbrek taşından dolayı geçemezsen bile tedavi edilebilir birşey olduğu için tedavini olup 28. dönemde sınavlara girmeden direk olarak okuldan eğitime başlarsın. Bunu ilk defa bu dönem getirdiler

Turjela
Şef
03 Ağustos 2021 15:12

İçerik, editör tarafından düzenlenmiştir/silinmiştir.

Lütfen Facebook/WhatsApp/Telegram gruplarına ya da başka sitelere yönlendirme yapmayalım. İnternet sitemize reklâm vermek için TIKLAYINIZ.

Keyifli paylaşımlar dileriz.

İamsametc
Aday Memur
03 Ağustos 2021 15:22

Sağol reis bu baya işimi görecektir.
Turjela, 3 yıl önce

İçerik, editör tarafından düzenlenmiştir/silinmiştir.

Lütfen Facebook/WhatsApp/Telegram gruplarına ya da başka sitelere yönlendirme yapmayalım. İnternet sitemize reklâm vermek için TIKLAYINIZ.

Keyifli paylaşımlar dileriz.

acelik45
Kapalı
03 Ağustos 2021 17:41

Böbrek taşının biri küçük biri büyük olması engel mi polisliğe
İamsametc, 3 yıl önce
Tedavi edilebilecek bir şey yok işte ortada, tomografide görünüyor ama bende ağrı sızı yok ve yapılan operasyonda bir şey bulunmadı. Doktorların aksi yönde vereceği rapordan dolayı mahkemeye başvurma olanağım ne? Böyle bir emsal karar var mı. Sadece bunu merak ediyorum. Cevabın için teşekkür ederim

İamsametc
Aday Memur
03 Ağustos 2021 18:09

Yönetmelikte 5mm den(dahil) büyük üriner sistem taşları engeldir yazıyordu. Net bir şey görmedim.
acelik45, 3 yıl önce
Böbrek taşının biri küçük biri büyük olması engel mi polisliğe

acelik45
Kapalı
03 Ağustos 2021 18:13

Pardon böbrek taşı yazmışım ya, böbreğin biri küçük biri büyük.
İamsametc, 3 yıl önce
Yönetmelikte 5mm den(dahil) büyük üriner sistem taşları engeldir yazıyordu. Net bir şey görmedim.

İamsametc
Aday Memur
03 Ağustos 2021 18:17

O hiç önemli değil hocam, subaylık için gittiğimde benimde öyle çıkmıştı. Bu durum böbreğin sağlığını bozacak bir durum değil demişlerdi.
acelik45, 3 yıl önce
Pardon böbrek taşı yazmışım ya, böbreğin biri küçük biri büyük.

acelik45
Kapalı
03 Ağustos 2021 18:17

PMYO da elenmistim ama
İamsametc, 3 yıl önce
O hiç önemli değil hocam, subaylık için gittiğimde benimde öyle çıkmıştı. Bu durum böbreğin sağlığını bozacak bir durum değil demişlerdi.

İamsametc
Aday Memur
03 Ağustos 2021 18:20

Toplayıcı sistemler solda daha belirgin hafif geniştir yazıyor raporda. Aynı şeyden bahsetmiyoruz o zaman.
acelik45, 3 yıl önce
PMYO da elenmistim ama

acelik45
Kapalı
03 Ağustos 2021 18:21

Hocam subaylık gelmedi mi size
İamsametc, 3 yıl önce
Toplayıcı sistemler solda daha belirgin hafif geniştir yazıyor raporda. Aynı şeyden bahsetmiyoruz o zaman.

İamsametc
Aday Memur
03 Ağustos 2021 18:23

Yaklaşık 3-4 mm bir böbrek taşı sebebiyle elediler.
acelik45, 3 yıl önce
Hocam subaylık gelmedi mi size

acelik45
Kapalı
03 Ağustos 2021 18:27

Piyade miydi
İamsametc, 3 yıl önce

İamsametc
Aday Memur
03 Ağustos 2021 18:29

Evet
acelik45, 3 yıl önce
Piyade miydi

Manchini
Aday Memur
05 Ağustos 2021 13:54

böbrek taşının tedavisi yok mu

İamsametc, 3 yıl önce

İamsametc
Aday Memur
05 Ağustos 2021 14:12

Tedavisi var elbette. Açık ameliyatla sırt bölgenizden alınıyor veya kırılıyor, lazerle alınan var. Benim yaptırdığımm çok daha temiz ancak her hastanede bulunmadığı gibi özelde yapıldığında pahalı oluyor. Adı flexible üreteroskopi.
Manchini, 3 yıl önce

böbrek taşının tedavisi yok mu

Manchini
Aday Memur
05 Ağustos 2021 17:20

kardeşim gelecegin söz konusu arkadasın dedigi gibi tedavini yaptır.

Genel sağlıkta böbrek taşından dolayı geçemezsen bile tedavi edilebilir birşey olduğu için tedavini olup 28. dönemde sınavlara girmeden direk olarak okuldan eğitime başlarsın.

İamsametc, 3 yıl önce
Tedavisi var elbette. Açık ameliyatla sırt bölgenizden alınıyor veya kırılıyor, lazerle alınan var. Benim yaptırdığımm çok daha temiz ancak her hastanede bulunmadığı gibi özelde yapıldığında pahalı oluyor. Adı flexible üreteroskopi.

İamsametc
Aday Memur
05 Ağustos 2021 17:42

Ben konunun başında da yazdım, benim durumum çok karışık. Tedavi olunabilecek bir şey yok. Ultrasonda tomografide bir şey görünüyor. Ama yapılan operasyonda bir şey bulunamadı. Kimi doktor kalın doku falan diyor. Kimisi taş diyor. Her ağzından farklı ses çıkıyor. Yine de teşekkür ederim.
Manchini, 3 yıl önce

kardeşim gelecegin söz konusu arkadasın dedigi gibi tedavini yaptır.

Genel sağlıkta böbrek taşından dolayı geçemezsen bile tedavi edilebilir birşey olduğu için tedavini olup 28. dönemde sınavlara girmeden direk olarak okuldan eğitime başlarsın.

Muratsaklan
Aday Memur
05 Ağustos 2021 23:09

Böbrek taşından dolayı paem 5 ten ilişiğim kesildi. Daha sonra kırdırıp mahkeme ile dava açtım. Mahkeme iptal kararı verdi. Polis akademisi kaydımı yaptı. 8 aydır öğrenciliğim devam ediyor. Planlama yapılınca okula çağıracaklar.

capt001
Aday Memur
06 Ağustos 2021 00:51

Kaynak var mı hocam? Sınavlara girmeden tedavi sonrası okula dönüş var mı gerçekten. İlk kez duydum. Askerlik konusunda eve ama sağlık konusunda duymadım hiç
Turjela, 3 yıl önce

Toplam 22 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi