Editörler : Kayıhan2020
03 Ağustos 2021 19:01   

Sağlık mazereti

sağlık mazereti

Bulunduğum ilçede göğüs hastalıkları bölümü olmaması sebebiyle devlet hastanesinden sağlık

raporu alıp tayin talebinde bulunmuştum. Bugün ret kararı geldi. Tam teşekküllü devlet hastanesinden sağlık raporu almam lazımmış. Tam teşekkküllü devlet hastanesinden rapor alıp, reddedilen kararı da ek olarak sunup yeniden tayin talebinden bulunsam yine reddedilir mi? Eğer reddedilirse idare mahkemesine başvuru yapıp yürütmeyi durdurma kararı ile tayin kararı çıkar mı? Teşekkür ederim.

03 Ağustos 2021 19:12

Kayıhan2020
Editor

Tam teşekküllü devlet hastanesinden rapor alacaksınız. Tedavinizin bulunduğunuz ilçede yapılamayacağına dair ilçe sağlık müdürlüğünden yazı alacaksınız. Rapor ve ilçe sağlık müdürlüğünden aldığınız yazıyı bakanlığa göndereceksiniz.

İdare mahkemesine dava açmanıza gerek yok.

03 Ağustos 2021 19:18

furkanfurkanmalatyaa
Aday Memur

bu şekilde yapacağım da yine reddedilir mi diye çekiniyorum. kadro yoktur vs bahane edilerek

03 Ağustos 2021 19:21

Kayıhan2020
Editor

bu şekilde yapacağım da yine reddedilir mi diye çekiniyorum. kadro yoktur vs bahane edilerek

furkanfurkanmalatyaa, 2 ay önce - Alıntıya git

Sağlık mazereti geçerli bir mazerettir ancak bakanlık sizi istediğiniz yere değil de en yakın başka bir il merkezine atayabilir.

03 Ağustos 2021 19:24

furkanfurkanmalatyaa
Aday Memur

teşekkür ederim

Toplam 4 mesaj

ANKET
Yemek siparişi için hangi uygulamayı daha sık kullanıyorsunuz?