İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Editörler : E.Kayı Han
06 Ağustos 2021 16:38

Hukuk fakültesi bitiren zabıt katiplerinin Hakim ve Savcılığa geçişi hakkında bilgisi olanlar

Arkadaşlar merhaba, çevrenizde böyle yapan arkadaşlarınız var mı? Mezun zabıt katibininde de 35 yaş sınırı olması çok saçma, keşke hukuk fakültesi bitiren zabıt katipleri de avukatlar gibi 45 yaşına kadar müracaatta bulunabilse, bence bu çok büyük bir gereklilik. Bununla ilgili bir talep oluşturmak için ne yapmamız gerek bilgisi olan var mı?

SandorClegane
Aday Memur
06 Ağustos 2021 16:39

Sormayı unuttum özür dilerim. Hukuk fakültesi bitiren zabıt katiplerine Hâkim ve Savcılık mülakatlarında herhangi bir kolaylık sağlanıyor mudur? Yoksa bu durumda bile durum referansa mı dayalıdır?

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
06 Ağustos 2021 18:41

Kişiye göre değil de genele göre değişiklik yapmak lazım. Genele göre y apılacak değişiklik olursa bu dediğiniz olabilir.

Merhabaalaar
Aday Memur
06 Ağustos 2021 20:48

Bence de hukuk fakültesini bitiren zabıt katibine bu konuda yardımcı olunmalı.

SandorClegane
Aday Memur
09 Ağustos 2021 12:21

benim de kastettiğim genele göre değişiklik olması yönünde tabi ki, 45 yaşına kadar hukuk fakültesi bitiren mübaşir, katip, yazı işleri müdürünün sınavı kazanan diğer mezun veya avukat adaylardan daha faydalı olacağına eminim. böyle bir çalışma başlatılması için ne yapılmasının gerektiğini de araştırıyorum. bulunduğum ilin AKP vekillerinden randevu alıp durumu anlatmaya gideceğim gerekirse.

ÇOTANAK, 3 yıl önce

Kişiye göre değil de genele göre değişiklik yapmak lazım. Genele göre y apılacak değişiklik olursa bu dediğiniz olabilir.

SandorClegane
Aday Memur
25 Şubat 2024 11:11

3 yılda kimse de bakmamış valla :)

kadiresref
Memur
26 Şubat 2024 08:31

Siz fakülteyi bitirdiniz mi ondan bahsedin, konuyu boşverin haberler sizde

SandorClegane
Aday Memur
29 Şubat 2024 12:45

üçüncü sınıf bitiyor. spesifik sorunuz varsa cevaplayayım. yaş konusunda sendikalara yazdım CİMER'e yazdım her şeyi yaptım biz sizi ararızdan öteye geçilmedi. ancak iktidar partisinin böyle bir teklif vermesini ummak kaldı elimde.

kadiresref, 2 ay önce

Siz fakülteyi bitirdiniz mi ondan bahsedin, konuyu boşverin haberler sizde

kadiresref
Memur
29 Şubat 2024 14:24

Tebrik ederim inşallah istediğiniz gibi bir uygulama değişikliği meydana gelir. Sakıncası yoksa hangi üniversite, devam zorunluluğu yok mu

SandorClegane, 1 ay önce

üçüncü sınıf bitiyor. spesifik sorunuz varsa cevaplayayım. yaş konusunda sendikalara yazdım CİMER'e yazdım her şeyi yaptım biz sizi ararızdan öteye geçilmedi. ancak iktidar partisinin böyle bir teklif vermesini ummak kaldı elimde.

SandorClegane
Aday Memur
12 Mart 2024 13:54

Devam zorunluluğu aslında var ancak çalıştığımız için okul çalışanlara kolaylık sağlıyor.

kadiresref, 1 ay önce

Tebrik ederim inşallah istediğiniz gibi bir uygulama değişikliği meydana gelir. Sakıncası yoksa hangi üniversite, devam zorunluluğu yok mu

kadiresref
Memur
13 Mart 2024 08:22

Güzel olmuş o zaman. DGS ile mi girdiniz

SandorClegane, 1 ay önce

Devam zorunluluğu aslında var ancak çalıştığımız için okul çalışanlara kolaylık sağlıyor.

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi