Editörler : swat3410
«456789101112131415»

Mehmet44155
Aday Memur
08 Kasım 2021 10:28

Bence bir hata var.Ben de askerliği borçlanmayı düşünüyorum.Yazılı dilekçe göndermek gerekir.Tamam askerlik süresine yıpranma payı eklenmeyebilir ama halihazırda sizin 5 ay 16 gün askerlik sürenizi nasıl kısaltmışlar anu anlamadım.Bence işi bilmiyorlar.5 ay 16 günü olduğu gibi işlenip 25 yıla (yıpranma dahil) eklemeleri gerekirdi.Tamam 5 ay 16 güne yıpranma vermeyebilir ama eksiltmek nedir... Bence durumu yazılı bir dilekçe ile Personel Daire başkanlığına yazın gelecek yazılı cevaba göre dava açın...

berlin61, 2 yıl önce
Eğer daha önce borçlanma yapan varsa yazabilirmi LÜTFEN. Askerlik sürem olan 5 ay 16 günü SGK ya borçlanmayı gerçekleştirdim fakat Emniyet Personel Bilgi Sisteminde 4 ay 11 gün zorunlu hizmet süremi geri çekti.Personelden yapılan Sözlü Açıklama; çalışmadığım süre olduğu için yıpranma verilmediği şeklinde oldu. Bu konu ile ilgili Murat bey in dediği gibi herhangi bir yanlışlık yada yeni bir bilgi sahibi olan varsa yazabilirmi.

berlin61
Şef
08 Kasım 2021 15:44

Teşekkürler Mehmet devrem, üniversite Öğrenimimi de borçlanmayı bekliyorum bir aya kadar halletmiş olurum inşallah. Onu da personel daire sisteme işlesin eğer orda da durum aynı olursa hem askerlik hem üniversite ikisi birlikte bir dilekçe yazmayı düşünüyorum. Teşekkürler
Mehmet44155, 2 yıl önce

Bence bir hata var.Ben de askerliği borçlanmayı düşünüyorum.Yazılı dilekçe göndermek gerekir.Tamam askerlik süresine yıpranma payı eklenmeyebilir ama halihazırda sizin 5 ay 16 gün askerlik sürenizi nasıl kısaltmışlar anu anlamadım.Bence işi bilmiyorlar.5 ay 16 günü olduğu gibi işlenip 25 yıla (yıpranma dahil) eklemeleri gerekirdi.Tamam 5 ay 16 güne yıpranma vermeyebilir ama eksiltmek nedir... Bence durumu yazılı bir dilekçe ile Personel Daire başkanlığına yazın gelecek yazılı cevaba göre dava açın...

hamlea26
Daire Başkanı
11 Kasım 2021 09:21

Üniversite borçlanması yapıldığı anda SSK nin 2 yıl icinde ödemeyi tebliğ ettiği tutar Ocak Temmuz aylarındaki enflasyon kadar artmıyor dimi?Yani Tebliğ edilen tutarı 2 yılın her hangi bir döneminde aynı tutar olarak ödüyoruz dimi?

dogecoin
Şef
11 Kasım 2021 09:26

Arkadaşlar 2008 2012 yılları arası üniversite borçlanma hakkı var mıdır

berlin61
Şef
11 Kasım 2021 11:50

Artıyor diye biliyorum malesef
hamlea26, 2 yıl önce

Üniversite borçlanması yapıldığı anda SSK nin 2 yıl icinde ödemeyi tebliğ ettiği tutar Ocak Temmuz aylarındaki enflasyon kadar artmıyor dimi?Yani Tebliğ edilen tutarı 2 yılın her hangi bir döneminde aynı tutar olarak ödüyoruz dimi?

berlin61
Şef
11 Kasım 2021 11:51

Çok emin değilim ama borçlanabiliyorsun diye biliyorum. İstersen e devletten başvurunu yap, gelen cevaba göre hareket edersin.
dogecoin, 2 yıl önce

Arkadaşlar 2008 2012 yılları arası üniversite borçlanma hakkı var mıdır

mehmet.sagmen
Daire Başkanı
11 Kasım 2021 12:27

Dogeceion borclanirsın 2008-2012 yillarini. Birde size borlanmada ne meblağ çıkarsa 2 yil gecerli artmaz.ister ilk gün ödeyin isterseniz son gün ister 24 taksitte 2 yılda ödeyin isterseniz 1 günde odeyin fareden birsey yok ancak; Borclanma maasli emekliliginize etki etmeyecekse 60 70 bin paraya hiç gerek yok arkadaşlar yine de takdir sizin

dogecoin
Şef
11 Kasım 2021 13:29

Sigorta lik başlangıç süresini öne mi alacak yani benim için önemli o oluyorsa ben yapacağım ödeme 4 sene çok iyi sigortalılık için başlangıç öne çekiyorsa 70 bin tutar mı

mehmet.sagmen, 2 yıl önce

Dogeceion borclanirsın 2008-2012 yillarini. Birde size borlanmada ne meblağ çıkarsa 2 yil gecerli artmaz.ister ilk gün ödeyin isterseniz son gün ister 24 taksitte 2 yılda ödeyin isterseniz 1 günde odeyin fareden birsey yok ancak; Borclanma maasli emekliliginize etki etmeyecekse 60 70 bin paraya hiç gerek yok arkadaşlar yine de takdir sizin

berlin61
Şef
11 Kasım 2021 13:31

Amaç maaşsız emekliliği hakedip (20 yıl zorunlu hizmet süresini doldurup) İstifa edip, maaş ve ikramiye için 55 yaşını beklemek. Çalışmaya devam edecek olanlar için tabi bi fayda sağlamaz. 2 yılda ister ilk gün ister son gün ödeme konusunda eminmisiniz, ben sorduğumda 6 ayda bir gelen zamlarla katsayı arttığında ödenecek rakamda artar denildi.

berlin61
Şef
11 Kasım 2021 13:33

Sigorta başlangıcını Öne çekmez sadece fiili çalışma süren artar.
dogecoin, 2 yıl önce

Sigorta lik başlangıç süresini öne mi alacak yani benim için önemli o oluyorsa ben yapacağım ödeme 4 sene çok iyi sigortalılık için başlangıç öne çekiyorsa 70 bin tutar mı

dogecoin
Şef
11 Kasım 2021 13:57

Maassiz emeklilik vs atısi varsa yine yapacağım ben fazla çalışmayı düşünmüyorum kısmet olursa kamyon tır alıp uluslararası şoför vs düşünüyoruz oda şöyle ki eniştemin nakliye şirketi var uzun zamandır düşünüyorum 1800 Euro civari başlangıç planım bu bana maassiz emeklilik de olur

berlin61, 2 yıl önce
Amaç maaşsız emekliliği hakedip (20 yıl zorunlu hizmet süresini doldurup) İstifa edip, maaş ve ikramiye için 55 yaşını beklemek. Çalışmaya devam edecek olanlar için tabi bi fayda sağlamaz. 2 yılda ister ilk gün ister son gün ödeme konusunda eminmisiniz, ben sorduğumda 6 ayda bir gelen zamlarla katsayı arttığında ödenecek rakamda artar denildi.

hamlea26
Daire Başkanı
11 Kasım 2021 14:19

Bu Konuda Net Bilgisi Olan Var mı?

hamlea26, 2 yıl önce

polmuratmk
Genel Müdür
11 Kasım 2021 14:22

Arkadaşların dediği gibi sadece 20 yıllık zorunlu çalışma süreni geri çeker, sonra istifa edersin, parasız emeklilik diye bir şey yok ... Çalışmaya devam edeceksen sigortan 3,5 yılı (sanırım 1261 gündü ) geçtiğin anda 55 yal hakkını kaybeder, direk 60 yaşa tabi olursun...
dogecoin, 2 yıl önce

Maassiz emeklilik vs atısi varsa yine yapacağım ben fazla çalışmayı düşünmüyorum kısmet olursa kamyon tır alıp uluslararası şoför vs düşünüyoruz oda şöyle ki eniştemin nakliye şirketi var uzun zamandır düşünüyorum 1800 Euro civari başlangıç planım bu bana maassiz emeklilik de olur

kural1984
Aday Memur
11 Kasım 2021 16:00

ayrıca 3.5 yılı geçirirsen memur emeklisi olmuyorsun ssk emeklisi oluyorsun.Buda ciddi bir sorun

kemen
Memur
11 Kasım 2021 16:43

Ben 1. Pomemim maaşlı emekliliği 2019 tarihine kadar geri çekiyordu, ben 2013 te saydırdım, saydırdıktan sonra maaşlı emekliliği 5 yıl geri çekti, taki 2019 a kadar, 2019 kadar bizlere paraları yatırdılar sonra sgk bir yazı gönderdi ve maaşlı emeklilik eski haline geldi, yani sgk bizleri magdur etti ve bizde dava açtık davamız 4.idare mahkemesinde, sonucu bekliyoruz.. Kim neye göre konuşuyor bilmiyorum sgk 2019 kadar bizim emekliliği geri çekerken sonradan kıvırdı.. Benim gibi bir çok arkadaşın davası var bekliyoruz hayırlısı..

dogecoin
Şef
11 Kasım 2021 17:06

Haklısınız 3.5 yıl olayı var son 7 yılda idi galiba çok kanun değişir daha kazanılmış hakkımız olsun üniversite borclanalim da ilerde duruma göre hareket ederiz son 7 yılda 3.5 yıl geçmeyecek o zman

polmuratmk, 2 yıl önce
Arkadaşların dediği gibi sadece 20 yıllık zorunlu çalışma süreni geri çeker, sonra istifa edersin, parasız emeklilik diye bir şey yok ... Çalışmaya devam edeceksen sigortan 3,5 yılı (sanırım 1261 gündü ) geçtiğin anda 55 yal hakkını kaybeder, direk 60 yaşa tabi olursun...

mehmet.sagmen
Daire Başkanı
11 Kasım 2021 18:04

Berlin61 kardeş ben 2013 te yatırdım bizde yazdığım şekilde 2 yılda ne zaman odersen ode değişmiyorsun ama sonra biseyler cikardilarsa birsey diyemem birseyler çıkarmada üstüne yok bunların biliyorsun hayırlisı olsun öncelikle. Ya şöyle de bisey var o yaslara gelene kadar 20 yıl yapıp bırakmak da zor eger tutacak bir dalın yoksa imkanı olup da farklı işler yapanlara sözümüz yok tabii evlenip çoluk çocuk olduğu zaman işler çok değişiyor sorumluluk artıyor bu maaşla zor geciniyoruz birde bıraksak...

berlin61
Şef
11 Kasım 2021 22:53

Haklısın devrem. Allah herkesin kalbine göre versin tabi. Alt yapısı hazırlanmadan böyle bir adım atmak ciddi sorun o yüzden iyi bir zemin hazırlamak ve çok iyi karar vermek gerekir ki İleride sorun yaşanmasın.

Berlin61 kardeş ben 2013 te yatırdım bizde yazdığım şekilde 2 yılda ne zaman odersen ode değişmiyorsun ama sonra biseyler cikardilarsa birsey diyemem birseyler çıkarmada üstüne yok bunların biliyorsun hayırlisı olsun öncelikle. Ya şöyle de bisey var o yaslara gelene kadar 20 yıl yapıp bırakmak da zor eger tutacak bir dalın yoksa imkanı olup da farklı işler yapanlara sözümüz yok tabii evlenip çoluk çocuk olduğu zaman işler çok değişiyor sorumluluk artıyor bu maaşla zor geciniyoruz birde bıraksak...

Quarizma1
Aday Memur
12 Kasım 2021 00:50

Net sorayim

Üni 2006-2011 5 yılda bitirebildim

2016 polis oldum

15 yıl çalışıp Üniversiteyi borclansam

Maassiz emekli olabilir miyim ?

berlin61
Şef
12 Kasım 2021 08:59

Borçlanma yapabilirsin ancak okulun yasal süresi olan 4 yılın kabul edilir.bana personel daire ilgili bürodan söylenen yıpranmayı hesaba katmadıklarından üç yıl geriye çeker ve 17 yıl fiili çalışma süren +3 yıl borçlanma ile maaşsız emekliliği hak edersin.yani istifa eder yaşı beklersin (55)
Quarizma1, 2 yıl önce

Net sorayim

Üni 2006-2011 5 yılda bitirebildim

2016 polis oldum

15 yıl çalışıp Üniversiteyi borclansam

Maassiz emekli olabilir miyim ?

Toplam 499 mesaj
«456789101112131415»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi