Editörler : Kayıhan2020
29 Ağustos 2021 14:21   

Tayin talebine iki ay geçmesine rağmen cevap verilmedi

Arkadaşlar Haziran ayında tayin talebinde bulundum. Önceden hemen bir veya iki haftada ret cevabı geliyordu. Ancak 2 ay geçmesine rağmen hala cevap gelmedi. Bakanlığı aradığımda ilk incelemede ret verilmediğini tekrar incelemeden geçeceği söylendi. Böyle bir durumda tayin olan veya ret cevabı gelen oldu mu?

29 Ağustos 2021 16:38

gursu.06
Memur

Bende 2 aydan fazla süredir bekliyorum sağlık mazeretine bağlı istedim bizim kurumdan üç dört aydır cevap alamayanlar var

29 Ağustos 2021 16:45

Ktp5252
Şef

Bende 2 aydan fazla süredir bekliyorum sağlık mazeretine bağlı istedim bizim kurumdan üç dört aydır cevap alamayanlar var

gursu.06, 5 ay önce - Alıntıya git

Normalde önceden yazdığım taleplere hemen cevap gelmişti. Bu kez hemen ret verilmemiş belki olur diye ümit etmeye başladım.

29 Ağustos 2021 16:53

gursu.06
Memur

Bende öyle düşünüyorum veya takmıyorlardir ben mazereti olmadan işini bir haftada çözen gördüm

29 Ağustos 2021 18:22

okunmamışkitap
Aday Memur

Benim yer değişikliği talebime de 3 ay oldu cevap gelmedi.

29 Ağustos 2021 20:15

Ktp5252
Şef

Bende öyle düşünüyorum veya takmıyorlardir ben mazereti olmadan işini bir haftada çözen gördüm

gursu.06, 5 ay önce - Alıntıya git

Sağlam torpili olan öyle tabi

30 Ağustos 2021 00:26

mhtakif
Aday Memur
Ben 16 ekim de verdim 1 sene olacak hala cevap vermediler arıyorum değerlendirme aşamasında diyor mecbur bekliyoruz
30 Ağustos 2021 06:51

okunmamışkitap
Aday Memur

1 sene demek:((( ne yapmaya çalışıyorlar?

30 Ağustos 2021 07:27

okunmamışkitap
Aday Memur
Ben 16 ekim de verdim 1 sene olacak hala cevap vermediler arıyorum değerlendirme aşamasında diyor mecbur bekliyoruz
mhtakif, 5 ay önce - Alıntıya git

Akibet mi sorsak acaba?

Siz sordunuz mu?

31 Ağustos 2021 10:56

Ktp5252
Şef

hi̇ç yok mu bu şeki̇lde bekleyi̇p tayi̇n yazisi gelen. bakanlikta i̇şleyi̇ş nasil oluyor acaba böyle durumlarda.

01 Eylül 2021 21:37

Mslmrv
Aday Memur

Benimde 2 ay geçti değerlendirmede diyolar Oyaliyolar

01 Eylül 2021 23:46

failman
Aday Memur

Mazeret tayini isteyen arkadaşlar sözleşmeli misiniz kadrolu mu

02 Eylül 2021 07:54

okunmamışkitap
Aday Memur

Ben kadrolıyum

02 Eylül 2021 12:35

Mslmrv
Aday Memur

Sözleşmeliyim.ben

02 Eylül 2021 14:53

Ktp5252
Şef

Önümüzdeki hafta bir cevap alırız belki. İnşallah olumlu olur bu kez.

02 Eylül 2021 16:43

failman
Aday Memur

Sözleşmelilerde 6-7 ayı bulabiliyor kalemden bir arkadaşımızın 7 ay sürdü eş mazaret tayini okumamışkitap rumuzlu arkadaş siz hangi nedenle istemiştiniz

02 Eylül 2021 21:20

gvs025
Aday Memur

Benim de üç ay oldu. Bu süre zarfında havuz yaz dediler. Yazdım. Havuzda Çıkmadı. Hâlâ bekliyorum.

03 Eylül 2021 19:37

Ctepersoneli55
Aday Memur

Arkadaşlar eş tayini döneminde ya da nas döneminde mazeret yazdıysanız cevap gelmiyor. Boşuna ümitlenmeyin diye söylüyorum. Belirsizlik kötü birşey. Benimde başıma geldi boşuna beklemeyin. Aradım yer değiştirme bürosunu eş tayini döneminde yazdığınız için cevap verilmeyecek dedi. Sağlık mazeretimden yazmıştım. Zaten ilanlarda yazıyor. Örneğin;

14. Aile birliği mazereti şartlarını taşımadığı halde veya aile birliği mazereti dışında eğitim, can güvenliği, sağlık gibi mazeretlerle başvuru yapanların talepleri dikkate alınmayacağı gibi ilgililerin taleplerine cevap da verilmeyecektir.

03 Eylül 2021 20:28

gursu.06
Memur

Arkadaşlar eş tayini döneminde ya da nas döneminde mazeret yazdıysanız cevap gelmiyor. Boşuna ümitlenmeyin diye söylüyorum. Belirsizlik kötü birşey. Benimde başıma geldi boşuna beklemeyin. Aradım yer değiştirme bürosunu eş tayini döneminde yazdığınız için cevap verilmeyecek dedi. Sağlık mazeretimden yazmıştım. Zaten ilanlarda yazıyor. Örneğin;

14. Aile birliği mazereti şartlarını taşımadığı halde veya aile birliği mazereti dışında eğitim, can güvenliği, sağlık gibi mazeretlerle başvuru yapanların talepleri dikkate alınmayacağı gibi ilgililerin taleplerine cevap da verilmeyecektir.

Ctepersoneli55, 5 ay önce - Alıntıya git

Sağlık mazeretinde belirli bir dönem yok her zaman yazabilirsin ama adamın varsa mazeretsiz her yere gidersin

03 Eylül 2021 20:40

Ctepersoneli55
Aday Memur

Gürsu.06 . Kendimi tam ifade edemedim herhalde. Konu başlığında uzun süredir tayinime cevap gelmedi demiş arkadaş. Nedeni de örnek veriyorum nas yada eş tayininde 8 eylül ile 16 eylül arasında talepler alınacaktır diyor. Bu tarihler arasında sağlık eğitim herne mazeret olursa olsun . O tarihler arasında yazılaan mazeret tayinlerine cevap verilmiyor.ilanların maddeleri okunduğunda zaten görülecektir.

2 senedir cevap gelmeyen tayinim var . Nedenide eş tayini dönemindeki o tercih tarihleri arasında yazdığım mazeret tayini olması. O tarihler geçtikten sonra yazılan tayinlere cevap veriliyor sıkıntı yok.

03 Eylül 2021 21:05

gursu.06
Memur

Gürsu.06 . Kendimi tam ifade edemedim herhalde. Konu başlığında uzun süredir tayinime cevap gelmedi demiş arkadaş. Nedeni de örnek veriyorum nas yada eş tayininde 8 eylül ile 16 eylül arasında talepler alınacaktır diyor. Bu tarihler arasında sağlık eğitim herne mazeret olursa olsun . O tarihler arasında yazılaan mazeret tayinlerine cevap verilmiyor.ilanların maddeleri okunduğunda zaten görülecektir.

2 senedir cevap gelmeyen tayinim var . Nedenide eş tayini dönemindeki o tercih tarihleri arasında yazdığım mazeret tayini olması. O tarihler geçtikten sonra yazılan tayinlere cevap veriliyor sıkıntı yok.

Ctepersoneli55, 5 ay önce - Alıntıya git

Dostum ben eş durumu tayini döneminde işini bir haftada halledip mazeretsiz giden gördüm 🤨 bu yeni yönetimle bazı şeyler değişti dilekçe kanunu var sana 1 ay içinde cevap vermesi gerekiyor ama bende 2.5 aydır bekliyorum kurumdan 5 ay 7 aydır bekleyenler var biseyler dönüyor ama hadi hayırlısı

Toplam 57 mesaj