Editörler : gubaz
16 Ekim 2021 05:26

naz4489
Aday Memur

Memurlar.net editörleri sizden rica ediyoruz, lütfen, ne olur "öğretmenler alan değişikliği duyurusu bekliyor" şeklinde bir haber yapın ana sayfanızda. Bu çok çok önemli bizim için. Allah rızası için

16 Ekim 2021 12:07

HASAN-31
Genel Müdür

Öğretmen normları yenilendi,Bakanlıkça onaylanmış, önümüzdeki iki haftada norm kadro fazlası öğretmenlerin yer değiştirmesi yapılacak. Ardından sıra alan değişikliğine gelecek. Ama yine de yeni Bakanın alan değişikliğine taraftar olup olmadığı bilinmediginden konuyu sürekli gündemde tutmak çok önemli. Eğitim Bir Sen ve Türk Eğitim Sen, sendikaları yandaş sendikalar. Şu ana kadar toplu sözleşmelerde üyelerini hep sattılar. Bu sendikaların şimdiye kadar ise yaradigi tek yer yönetici atamaları. Eğitim Bir Sen sendikasına mensup olup da idareci olmak isteyen herkes idareci yapıldı, Türk Eğitim Sen ise üyelerine o şekilde bile bir katkı sunamadi. Toplu sözleşmede ise ikisi birden memuru sattı. Bari şu alan değişikliği, memurlara disiplin affı gibi konularda bu yandaş sendikalar memura sahip çıksın, bu konuların mali olarak hükümete hiçbir yükü de yok. Bence alan değişikliği ve disiplin affı isteyenler sendikalarina baskı yapsın, bizi masada sattınız bari burada sahip çıkın desinler. Bu iki yandaş sendika açıklama yaparsa memurlar net bunu mutlaka haber yapacaktır. Ama sendikalara aidat ödeyip de memurlar netin bu konuya sahip çıkmasını beklemek çok anlamsız olur. Aslında hepimiz aidat ödediğimiz sendikalardan bir şey isterken korkuyoruz. Başımıza bir şey gelir diye. Zaten eğitim Bir sene ve Türk Eğitim Sene telefonla ulaşmak imkansız ,3'e basın, 5'e basın diyerek üyeleri savusturuyorlar.

16 Ekim 2021 20:40

naz4489
Aday Memur

Biz sendikaları da telefonla arayıp talep olusturduk, sendikalara her gün tweet atarak sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Ama kimseden çıt yok. Sadece türk eğitim sen alan değişikliği hakkinda meb e bir başvuru yaptı, o da öylece kaldı, neticesiz bir şekilde.. daha da sendikalara nasıl baskı yapacağız ki hocam?

16 Ekim 2021 20:43

naz4489
Aday Memur

Memurlar.net neyi ana sayfada haber yapsa, birkaç gün içinde o konuyla ilgili bir açıklama yapılıyor. O yüzden memurlar.net yetkililerine SESLENIYORUZ!!! Lütfen sesimizi duyurmamıza yardımcı olun.. Alan Değişikliğini ana sayfaya taşıyın

16 Ekim 2021 20:58

nolur git artık
Aday Memur

Arkadaşlar biliyorsunuz ağlamayana mama yok bu zamanda.Hakkımız olan Alan değişikliğini gündeme getirmek için 19.10.2021 Salı günü saat 20.00'da twittırda MebAlanDeğişikliğiTakvimi adı altında bir etkinlik düzenleyeceğiz..sizden ricam siz ve eş dost arkadaş kim varsa o gün o saatte hazır olun..yoğun bir twtit reetwit yapmamız gerekecek..mutlaka destek verin..gerekirse o güne alarmınzı kurun..

16 Ekim 2021 21:46

nolur git artık
Aday Memur

Hakkımız olan Alan değişikliğini gündeme getirmek için 19.10.2021 Salı günü saat 20.00'da twittırda MebAlanDeğişikliğiTakvimi adı altında bir etkinlik düzenleyeceğiz..sizden ricam siz ve eş dost arkadaş kim varsa o gün o saatte hazır olun..yoğun bir twtit reetwit yapmamız gerekecek..mutlaka destek verin..gerekirse o güne alarmınzı kurun..

17 Ekim 2021 08:58

esra02
Aday Memur

Twitter etkinliğine lütfen katılım gösterelim. Memurlar net adminlerine sesimizi nasıl oluşturabiliriz ? Arkadaşlar ekim bitmeden bu konu halledilmeli artık. Umudumuz kırılıyor

17 Ekim 2021 12:48

naz4489
Aday Memur

Hakkımız olan Alan değişikliğini gündeme getirmek için 19.10.2021 Salı günü saat 20.00'da twittırda MebAlanDeğişikliğiTakvimi adı altında bir etkinlik düzenleyeceğiz..sizden ricam siz ve eş dost arkadaş kim varsa o gün o saatte hazır olun..yoğun bir twtit reetwit yapmamız gerekecek..mutlaka destek verin..gerekirse o güne alarmınzı kurun..

nolur git artık, 3 ay önce - Alıntıya git

Inşallah bu sefer sesimizi duyacaklar ve önümüzdeki hafta müjdeyi verecekler. Yaklaşık 3000 kişi bunu bekliyor. Artık hepimiz beklemekten ve belirsizlikten yorulduk, yıprandık.. bu konuda muhakkak bir açıklama yapılması gerekiyor.

17 Ekim 2021 17:57

nolur git artık
Aday Memur

Arkadaşlar 19.10.2021 Salı akşamı saat 20.00'da twitırda Alan değişikliğini gündeme sokmak için bir çalışmamız olacak. hastag adı:

#MebAlanDeğişikliğiTakvimi

lütfen şimdiden hastagı kopyalayıp salı gününe kadar uygun gördüğünüz kurum ve isimleri de etiketleyerek şimdiden tweet atmaya başlayın..

17 Ekim 2021 22:15

akarsu373
Aday Memur

Arkadaş bu alan değişikliği nedir ben ömrümü müziğe verip beş yıl hayata geç atılıyorum sonrada gelip benim branşıma geçmek olmaz bu hakkı nerede ödeyecekler

18 Ekim 2021 00:12

nolur git artık
Aday Memur

akarsu373 hocam..alan değişikliğinin ne olduğunu biliyor musun? 2.veya 3. üniversitesini bitirip diplomasını almış öğretmenlere verilmiş bir hak..yani kimse canım sıkıldı müziğe geçeyim,filanca bölüme geçeyim diyemez..müzik bitirmişsin ve öğretmen olarak atandın..sonra seni sarmadı ve gittin 4 yıl pdr okudun diyelim.diplomanı da aldın..o zaman müzikten pdr ye geçebilirsin belki o da bulunduğun yerde boş yer varsa..kısaca kimse kimsenin hakkını yemiyor.

18 Ekim 2021 12:36

esra02
Aday Memur

Arkadaş bu alan değişikliği nedir ben ömrümü müziğe verip beş yıl hayata geç atılıyorum sonrada gelip benim branşıma geçmek olmaz bu hakkı nerede ödeyecekler

akarsu373, 3 ay önce - Alıntıya git

Israrla haksızlık olduğunu söylüyorlar. Yeniden lisans okuyoruz. Diplomasını alıp geçiş yapmak istiyoruz. Dersini almadığımız bir branşa geçmemiz zaten mümkün değil. Bunu anlamamakta ısrar eden bi kesim var.

18 Ekim 2021 16:49

nolur git artık
Aday Memur

Yarın Salı akşamı saat 20.00 da twitterda Alan değişikliği takviminin bir an önce yayınlanması için bir hastag çalışmamız var arkadaşlar.tanıdığınız herkese aşağıdaki tagı kopyalayıp gönderin.altına konu ile ilgili kurum veya şahısları etiketleyip en az 50 şer twet atsınlar.

18 Ekim 2021 21:52

Serkan0581
Aday Memur

İl içi atamada süre şartı 2 yıl olmalıdır

19 Ekim 2021 16:18

akarsu373
Aday Memur

akarsu373 hocam..alan değişikliğinin ne olduğunu biliyor musun? 2.veya 3. üniversitesini bitirip diplomasını almış öğretmenlere verilmiş bir hak..yani kimse canım sıkıldı müziğe geçeyim,filanca bölüme geçeyim diyemez..müzik bitirmişsin ve öğretmen olarak atandın..sonra seni sarmadı ve gittin 4 yıl pdr okudun diyelim.diplomanı da aldın..o zaman müzikten pdr ye geçebilirsin belki o da bulunduğun yerde boş yer varsa..kısaca kimse kimsenin hakkını yemiyor.

nolur git artık, 3 ay önce - Alıntıya git

20 yıllık öğretmen ne okuyacak aldıkları bir sertifika sonra geçiş yap ben helal etmiyorum

19 Ekim 2021 16:53

kajmeran86
Şef

20 yıllık öğretmen ne okuyacak aldıkları bir sertifika sonra geçiş yap ben helal etmiyorum

akarsu373, 3 ay önce - Alıntıya git

Arkadaşım o bahsettiğin olay 4+4+4 ün bir sonucu olarak norm fazlası olan sınıf öğretmenlerini eritmek amacıyla yapılmış hatalı bir uygulamaydı. Yanlış hatırlamıyorsam 3 sene önce özel eğitim için benzeri bir uygulama yapılmıştı ki o dönemde de belirli kişiler için yapıldığına dair birçok söylenti çıkmıştı. Bildiğim kadarıyla son 2 yıldır yapılan alan değişikliğinde 2. lisans diploması gerekiyor.

Buradaki arkadaşların çoğu da sertifika ya da yan alan değişikliği ile alan değişikliğine karşı zaten.

19 Ekim 2021 17:27

nolur git artık
Aday Memur

Bugün, Salı akşamı saat 20.00 da twitterda Alan değişikliği takviminin bir an önce yayınlanması için bir hastag çalışmamız var arkadaşlar.tanıdığınız herkese aşağıdaki tagı kopyalayıp gönderin.altına konu ile ilgili kurum veya şahısları etiketleyip en az 50 şer twet atsınlar.

19 Ekim 2021 19:15

BİLGE ÇINAR
Aday Memur

Merhaba. Alan degisikligi sartlari nelerdir. Hangi bolumlerden hangi bolumlere hangi sartlarda gecilebiliyor. Nerden bilgi edinebilirim

19 Ekim 2021 21:44

nolur git artık
Aday Memur

Merhaba. Alan degisikligi sartlari nelerdir. Hangi bolumlerden hangi bolumlere hangi sartlarda gecilebiliyor. Nerden bilgi edinebilirim

BİLGE ÇINAR, 3 ay önce - Alıntıya git

hocam alan değiştirebilmeniz için ikinci üniversiteyi bitirip diploma almanız gerekir..aldığınız diploma sisteme işlenir.alan değişikliği atama döneminde varsa açık isterseniz geçersiniz.

19 Ekim 2021 23:19

nolur git artık
Aday Memur

Bugünkü tweter etkinliğinde yaklaşık 8 bin twetle gündeme girdik.burdan katılan olduysa eline sağlık.

20.10.2021 Çarşamba akşamı da saat 20.00'da twitterda Alan değişikliği takviminin bir an önce yayınlanması için hastag çalışmamız devam edecek arkadaşlar.tanıdığınız herkese aşağıdaki tagı kopyalayıp gönderin.altına konu ile ilgili kurum veya şahısları etiketleyip en az 50 şer twet atsınlar.

Toplam 247 mesaj