Editörler : Kubil ay
05 Eylül 2021 16:52   

28 yaş,sıfırdan kpss ve ruh halimiz

Merhaba arkadaslar ben iktisat mezunu özel sektörde cagri merkezi istifa etmiş haldeyim. Ruh halim iyi değil yaşıtım herkes iyi işlerde. Artık dayanamayıp ciktim. Kpssye hazırlanmaya karar verdim.Ancak kendimi çok geç kalmış hissediyorum bazı şeylere. 28 yaşında hala ayakları üzerinde duramayan bir insan yolunu çizememiş biri gibi görüyorum. Ve bu benim ruh halimi çok bozuyor. Kpss için geç mi kaldım. Kursa gitsem diyorum 22 23 yaşında çocuklar olacak insanlar yıllar sonra anca atanıyor. Erken den başlıyorlar bu sürece o yüzden. Aileden para almak evde boş durmak çok koyuyor. Ankarada durumu benim gibi olan var mi ? Her ilden arkadaşlara ama sorum yanlış anlamayın. Agliyorm ediyorum artık cidden ne yapacağımı bilmiyorum. Benim gibi arkadaslar var mi? Ankarada gidebileceğim bir kurs var mi? Ne olacak halimiz?

05 Eylül 2021 16:57

4611eem4611
Yasaklı
Bu mesaj 10'un üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir. Göster
05 Eylül 2021 17:03

Yüce Hülagü Han
Şube Müdürü

Öncelikle kursa gitmeni tavsiye etmem evde daha iyi çalışabilirsin ama bunaldım falan diyorsan gidebilirsin ona bişey diyemem fakat ders çalışmak için YouTube dershaneden kat kat iyidir bunun dışında kardeşim hangi ülkede yaşadığının farkına var bu ülke işsizlikte dünyanın ilk sıralarında yer alıyor bu resmi bi istatistik milyonlarca işsiz var yalnız değilsin bunu bil çevrendeki bi kaç kişi şanslıymış ama ülke gençlerinin geneli öyle değil bu ülkede dünyada olmayan bi kavram var "ev genci"3 milyon ne okuyan ne çalışan genç var üni mezunlarının%70 i işsiz kısaca ülke istihdam cenneti herkes işten işe atlarken sen işsiz kalmadın bu bir gerçeklik ha şimdi geç mi dersen neye göre geç bi iş bulman lazım değil mi bunun geçi erkeni mi var 65 yaşında insanlar çalışıyor bu ülkede kpssye girenlerden 30 yaşında olan çok insan var

05 Eylül 2021 17:04

Yüce Hülagü Han
Şube Müdürü

Kısaca ne yapmak istiyorsan onu yap hiçbir zaman geç değildir bunu unutma.

05 Eylül 2021 17:38

hakanlarınhakanı
Aday Memur

Hiçbir şey için geç değil 26 yaşıdayım okulu bitiremedim. Bir işe girebileceğime dair hiçbir ümidim yoktu aynı senin gibi umutsuzluğa kapıldım liseden kpssye girdim yine bir umudum yoktu ama kazandım.Bu umutsuzluk bir fayda sağlamıyor. Her şeyi geride bırakıp hiçbir şeye takılmayıp sıfırdan da olsa bir yerden başlamak gerek. İnsanlar 60 70 yaşında okul okuyup doktor oluyor. En önemlisi karar verip kendine güvenmek.

05 Eylül 2021 18:47

birfikirbirdüşünce
Aday Memur
Ben 29 yasinda atandim hicbirsey icin gec degil
05 Eylül 2021 19:32

yurukoglutugce
Aday Memur

24 yaşındayım hala okuyorum hiçbir şey için geç değil merkezi atamalarda yaş sınırı yok

05 Eylül 2021 20:24

komodin bahattinn
Aday Memur

Hiçbir şey için geç değil 26 yaşıdayım okulu bitiremedim. Bir işe girebileceğime dair hiçbir ümidim yoktu aynı senin gibi umutsuzluğa kapıldım liseden kpssye girdim yine bir umudum yoktu ama kazandım.Bu umutsuzluk bir fayda sağlamıyor. Her şeyi geride bırakıp hiçbir şeye takılmayıp sıfırdan da olsa bir yerden başlamak gerek. İnsanlar 60 70 yaşında okul okuyup doktor oluyor. En önemlisi karar verip kendine güvenmek.

hakanlarınhakanı, 3 ay önce - Alıntıya git
Mizmizlanmayi bırak. Otur ve calismaya basla. Evet simdi suan. 5 eylul pazar günü senin icin mihenk taşı olsun. Bu aksam ders calismaya baslamazsan cok gec olacak. Ya şimdi calismaya baslarsin herseye meydan okuyup, yada mizmizlanip durursu. Hersey senin elinde.
05 Eylül 2021 21:00

serhatcn
Aday Memur

2018 kpss'ye 28 yaşındayken girdim. 2020 yılında kamuda işe başladım. hiçbir şey için geç değil.

05 Eylül 2021 21:22

Hlnrozcmk
Aday Memur
32 yaşındayım evliyim 5 yaşında cocugum var 6ay önce basladım kpss sürecine ve asla bırakmıcam elimden geleni yapıcam aman olurmu olmazmı nolucak diye zaman kaybetmenin kimseye bi faydası yok herşeyi kendin icin yapıcaksın girenler üstün zekalı değil hepsi gençte değil sıradan insanlar tek ortak noktaları sınava gercekten çalışmış olmaları
06 Eylül 2021 08:44

violet0606
Aday Memur

Öncelikle kursa gitmeni tavsiye etmem evde daha iyi çalışabilirsin ama bunaldım falan diyorsan gidebilirsin ona bişey diyemem fakat ders çalışmak için YouTube dershaneden kat kat iyidir bunun dışında kardeşim hangi ülkede yaşadığının farkına var bu ülke işsizlikte dünyanın ilk sıralarında yer alıyor bu resmi bi istatistik milyonlarca işsiz var yalnız değilsin bunu bil çevrendeki bi kaç kişi şanslıymış ama ülke gençlerinin geneli öyle değil bu ülkede dünyada olmayan bi kavram var "ev genci"3 milyon ne okuyan ne çalışan genç var üni mezunlarının%70 i işsiz kısaca ülke istihdam cenneti herkes işten işe atlarken sen işsiz kalmadın bu bir gerçeklik ha şimdi geç mi dersen neye göre geç bi iş bulman lazım değil mi bunun geçi erkeni mi var 65 yaşında insanlar çalışıyor bu ülkede kpssye girenlerden 30 yaşında olan çok insan var

Yüce Hülagü Han, 3 ay önce - Alıntıya git

Haklısınız teşekkür ederim destek ve moral için.

06 Eylül 2021 08:46

violet0606
Aday Memur

hakanlarınhakanı, 3 ay önce - Alıntıya git

Tebrik ederim ancak iktisatta alımlar biraz sıkıntılı o yüzden bu umutsuzluk. Fakat söylediklerinizle verdiğiniz destek ve umut için teşekkür ederim. İyi geldi. Umarım ben de sizin gibi başarırim

06 Eylül 2021 08:47

violet0606
Aday Memur
Ben 29 yasinda atandim hicbirsey icin gec degil
birfikirbirdüşünce, 3 ay önce - Alıntıya git

O halde bir şansım var dediğiniz gibi:) tebrik ederim. Hangi bölüm mezunusunuz ?

06 Eylül 2021 08:50

violet0606
Aday Memur

2018 kpss'ye 28 yaşındayken girdim. 2020 yılında kamuda işe başladım. hiçbir şey için geç değil.

serhatcn, 3 ay önce - Alıntıya git

Mühendis olduğunuzu görüntüledim. Asaagi yukarı atama için yakın puanlar almami gerekli kazanmak için.umut oldunuz tesekkurler umarım ben de atanirim.

06 Eylül 2021 08:52

violet0606
Aday Memur
32 yaşındayım evliyim 5 yaşında cocugum var 6ay önce basladım kpss sürecine ve asla bırakmıcam elimden geleni yapıcam aman olurmu olmazmı nolucak diye zaman kaybetmenin kimseye bi faydası yok herşeyi kendin icin yapıcaksın girenler üstün zekalı değil hepsi gençte değil sıradan insanlar tek ortak noktaları sınava gercekten çalışmış olmaları
Hlnrozcmk, 3 ay önce - Alıntıya git

Azmini tebrik ederim. Hangi bölüm mezunusunuz? Sir pes etmemekte sanırım. Verdiğiniz umut icin tesekkurler :)

06 Eylül 2021 10:28

istiksaf
Aday Memur

33 yaş iki çocuk babasıyken ilk kez girdiğim kpss (2014) den aöf mezunu olarak 92 puan almıştım.

"milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır"

başarın , senin ne kadar istediğine bağlı. kısa ve net cevap sana.

06 Eylül 2021 10:32

mühendismütercim
Kapalı
Sizinle aynı durumda sayılırım.2018 de mühendislikten mezun oldum iş bulamadım çağrı merkezinde ingilizce bölümünde çalıştım daha sonra ,ayrıldım .2020 kpss ye çalıştım ilk defa çalışacağım için bulunduğum ilde Pegem'e kaydoldum en azından bana bir disiplin kazandırır ve sınav atmosferinde hissederim diye sonra pandemi girdi araya hıc verim alamadım hocallar ayrıldı sadece denemelere girmek açisindan faydalı oldu.Gercekten çok çalıştım yaklaşık 8-9 ay hıc bitirmediğim kadar kitap bitirdim ama sınavdan istediğim puanı alamadım 88 almıştım ne mühendislikte ne de düz memurluklar gelmiyordu.Bende 2019 da dondurduğum ingilizce mütercim tercümanlık bölümüne online olduğu için devam ettim şimdi 3.sınıfa geçiyorum sanırım artık bu alandan devam edeceğim.Fakar içimde bir yerde acaba bu sene de hazırlansammı en azından termelik vardiyorum.Cevremdeeki arkadaşlarım ise girdi çoğu evlilik aşamasında bende bu beni bazen etkiliyor.Psikolojimi bazen sağlam tutmakta zorlaniyorum hala ailemden para istemek zoruma gidiyor ama elden ne gelir.Surekli keşke keşke diye diye yıllar geçiyor başarıp basaramayacagimizi bilmiyoruz ama en azından denemedim dememek için bir yerden başlayın.Belki bize der bir kapı açılır biryerden.
06 Eylül 2021 11:03

dusunenus
Aday Memur

merhaba sevgili arkadaşım, sorunuz özelinde belli bir yaştan sonra kamuya ya da kpss diyelim daha doğru olur niyetlenen arkadaşlara bir ışık olsun diye yorumda bulunmak istedim. Ben geçen yaz ki merkezi atamada tam 37 yaşımda kamu sektörüne atandım. Hiçbir zaman umudunuzu yitirmeyin, kulaklarınızı dış çevreye kapatın. sana en büyük tavsiyem hazırlandığın bu süreçte puanlar kaçta kapatır, alım az mı olur çok mu olur bunları kafandan atmaya çalış ve de asla tek yol olarak kpss yi görme! bu seni inanılmaz yıpratır. ben kpss ye hazırlandığım süreçte özelde birçok farklı işte çalıştım, işten erken çıktığımda kütüphaneye gidip kendimden 10-15 yaş küçüklerle çalıştım ama hiç umursamadım benim için önemli olan hedeflerimdi. Atanırsın ya da atanamazsın o ayrı önemli olan gerçekten istiyorsan kır dizini ve dene .denemekten asla zarar gelmez. Başarılar dilerim.

06 Eylül 2021 11:33

mimReA
Aday Memur

Özelde 8 yıl çalışmış bir mimar olarak bir örnekte ben vermek istiyorum size. Yıllarca özel sektörde çalışıp memur olmayı aklımın ucundan dahi geçirmeden kariyer planımı gerçekleştirmeye çalıştım. Doviz krizleri sektör krizleri derken anlık bir karar ile kpss ye çalışmaya başladım. 33 yaşımda evli ve bir çocuk babası olarak ilk kez girdiğim sınavda 96 puan aldım. Size bir şevk olsun hiçbirşey için geç değil yaşınızı falan da dert etmeyin en büyük derdiniz gerçek anlamda odaklanmak disiplininizi kaybetmemek olmalı. Sebat eder yılgınlık göstermezseniz başarılı olursunuz. Allah yardımcınız olsun bu süreçte şimdiden başarılar dilerim.

06 Eylül 2021 11:36

isimyok44
Memur
Senin bu yaşadığını 2 3 yıl önce mezun olup atanabilmeyi yeni başarmış ya da henüz çabalamaya devam insanlar zaten yaşıyor. Kendinden yaşça küçüklerle dersane sıralarında oturmayı hakir göreceksen istifa da etmeyecektin. Gerçekler bu
06 Eylül 2021 12:23

birfikirbirdüşünce
Aday Memur

O halde bir şansım var dediğiniz gibi:) tebrik ederim. Hangi bölüm mezunusunuz ?

violet0606, 3 ay önce - Alıntıya git
Fizyoterapistim
Toplam 47 mesaj

ANKET
Faizlerin indirilmesi ve üretimin arttırılmasını hedefleyen yeni ekonomi politikasını nasıl buluyorsunuz?