Editörler : Kubil ay
15 Eylül 2021 20:36

Akrcsrpl
Aday Memur

bölümünüz adaletmiydi hocam

Manchini, 1 ay önce - Alıntıya git
Hayır lisans iktisat mezunuyum.
15 Eylül 2021 23:41

arkeomania
Şube Müdürü
Ben 33 yaşında atandım. Umudunu kaybetme yaşam oldukça umut vardır.
15 Eylül 2021 23:55

rüzgar atak
Aday Memur
Hiç bir şey için geç değildir . Hayal ettiklerinin peşinden gitmelisin . Öncelikle böyle bir hayatı kabul etmediğine kendini inandırmalısın . Ben öyle yaptım ve atandım çok şükür çalışıyorum . Kimseyi takma devam et
16 Eylül 2021 08:52

Hlnrozcmk
Aday Memur
Bende sizinle aynı durumdayım 30 yaşındayım 1,5 yaşında kızım var çalışabiliyor musunuz ben çok umutsuzum
begums, 1 ay önce - Alıntıya git
Evet çalışabiliyorm yani biraz fırsatları kendiniz yaratıcaksınız acıkcası. Kimse size demiyor buyur işler cocuk dursun sen tabiki calıs diye:) yani bana diyen yok varsa büyük nimet. Ben 6ay önce başladım çünkü biliyorum cok yavaş ilerlicem uzun saatler calısamıcagım için .kızım kalkmadan 1.5-2 saat önce kalkıyorum yine yattıktan sonrada o sürede calısıyorum.buda günde suan 4-5 saat yapıyorsimdilik yeterli. Bunlara ek öğle uykularını değerlendirebilirsiniz.sorumluluklar fazla olunca biraz fedakarlkta gerekiyor bazı şeylerden
16 Eylül 2021 09:26

ragnarok0641
Kapalı

Garanti akadamie Kızılay'da ben orda kazandım. Uygun ve kaliteli eğitim.

16 Eylül 2021 10:02

does it matter
Şube Müdürü

İktisatta 85+ puan alanlar ilk atamada gidiyor genelde. Gerçi yerleştikleri pozisyonlar çok da matah olmuyor ama sonuçta memuriyet işte.

16 Eylül 2021 12:23

justwanttolive
Aday Memur

Öncelikle şunu söyleyeyim arkadaşım. Şu an 32 yaşında bir anneyim 2018 KPSS ye girdim Temmuzda yapılmıştı o sene ve ben Mayıs ayında doğum yaptım. Yani Mayıstan önce hamile iken Mayıstan sonra ise bebişle yılmadan çalıştım 91 küsürlü bir puan aldım önce bransımdan kadro açılmadı memur oldum daha sonrasında ise bransımdan atandım yani o dönem o hallerimle ben çalışıp yaptı isem sen hayli hayli yaparsın. Ve çalışmaktan da önemlisi umudumu hiç kaybetmedim. İyi düşün iyi olsun kuramı yalan falan değil kocaman bir hakikat. İmanını, inancını asla yitirme. Önce bu konuda bi kendine gel ondan sonra çalışmaya başla.

Çevrendekiler şanslı imiş ki iyi yerdeler ama atanırsan anlayacaksın ki günümüzde en iyi özel sektör firması bile devletten iyi olamaz bunu göreceksin inşallah. Bir kamu kadrosunun verdiği güvenceyi, saygınlığı hatta ücreti Sabancı Koç gibi fazla kurumsal özel firmalar dışında hibçir yer veremez. Şu an memur olmayana ev bile vermiyorlar. Bütün bunların bilincinde olarak çalışmaya başla.

Bak benim branşıman senede toplasan 5 kişi almıyorlar ama ben hep o ilk 5 e gireceğim diye çalışarak çıktım yola . 2. oldum sen de yapabilirsin neden olmasın ne eksiğin var

cansumim, 2 ay önce - Alıntıya git
Hocam hangi bölümdğ
Toplam 47 mesaj

ANKET
Merkez Bankasının faizleri 2 puan indirmesini nasıl buldunuz?