Editörler : Pangaea
15 Eylül 2021 09:25

Memurlar.net'in millet iş beğenmiyor diye algı yaratmak için haber paylaşımları

Dikkat ettiniz mi memurlar.net surekli haber paylaşıyor. Gençler iş beğenmiyor, 200-300 tlye günlük çalışacak adam bulamayoruz, 6000 7000 tl maaşla eleman bulamıyoruz , 10 gencten 9u maminede çalışmak istemiyor gibi sürekli is çokmuş gibi algı yaratacak haberler paylaşıyorlar. Burası memur sitesi mi yoksa patronlarin algı yaratmak icin haber yolladığı site mi? Acaba her üniversite mezunu ayak işleri yapmak için mi okudu, acaba siz o çalışma koşullarını hic arastirdiniz mi , acaba o sektorde çalışan insanlar haklarini alabiliyor mu kac saat çalışıyorlar bunlari haber yapın?

regretit
Aday Memur
15 Eylül 2021 09:31

Sadece o değil. Masabaşı iş istiyor herkes gibi bir haber de vardı geçen gün. Yönlendirme yapıldığı belli.

0 alper zongldk
Aday Memur
15 Eylül 2021 10:12

Patron kafası. Asgari ücretle canını çıkarayım. Hileyle tazminat vs. hiçbir hakkını ödemeyim. Sonra da iş çok çalışacak adam yok diye vaaz vereyim.

4611eem4611
Yasaklı
15 Eylül 2021 10:15

Gayet de haklılar. Masabaşı iş istiyorsunuz işte yalan mı?

regretit, 3 yıl önce
Sadece o değil. Masabaşı iş istiyor herkes gibi bir haber de vardı geçen gün. Yönlendirme yapıldığı belli.

Stayawayfrom
Aday Memur
15 Eylül 2021 10:24

Aynen öyle masa başı is istiyoruz seni ırgalamaz yani boş yapma. Herkes beden iscisi olsun gunde 12 saat asgari ucretle çalışsın degil mi? Haaa sen memurlar.netin müdahele etmediği merkezi alım kalksin diyen kpssden 60 bile alamayn köyde üniversite okumus boş degil misin? Tatava yapma uza

Stayawayfrom
Aday Memur
15 Eylül 2021 10:43

Madem gonullusun şikayetçi degilsin masa başı işe karşısın madem kimse iş begenmiyor sen begeniyorsun secmiyorsunbizim tarlada gunde 50 tlye gunde 12 saat çalışır mısın? Ama bunun icin şartlarımız var. Kpssden minimum p3 90 puan almış olmak, yds C seviye ingilizce, işletme üzerine master yapmış olmak bunlari sağlıyorsan mülakata geleceksin sonra yazılı ve sözlü degerlendirme yapıcaz.

4611eem4611, 3 yıl önce

4611eem4611
Yasaklı
15 Eylül 2021 10:52

Saçma sapan abartmalarla haklı olmuyorsun. Bu ülkede gereğinden fazla masabaşı memur olduğu ortada. Devlet 3 yıl boyunca masabaşı personel alımı yapmasa anca dengelenir. Teknolojiyle büyümüş 30 yaşın altındaki rahatına düşkün nesilde özel sektör korkusu var. Bu durumun da en önemli sebebi tembellik.

Stayawayfrom, 3 yıl önce

Madem gonullusun şikayetçi degilsin masa başı işe karşısın madem kimse iş begenmiyor sen begeniyorsun secmiyorsunbizim tarlada gunde 50 tlye gunde 12 saat çalışır mısın? Ama bunun icin şartlarımız var. Kpssden minimum p3 90 puan almış olmak, yds C seviye ingilizce, işletme üzerine master yapmış olmak bunlari sağlıyorsan mülakata geleceksin sonra yazılı ve sözlü degerlendirme yapıcaz.

Stayawayfrom
Aday Memur
15 Eylül 2021 11:00

Acaba ne başarın var hayatta boş atmaktan başka? Memur fazlası oldugunu neye dayanarak söylüyorsun? ha bilgin yok araştırman yok kurumlarin icine girmisligin çalışmışligin yok görev tanimlarindan haberin yok işleyişten haberin yok konusup duruyorsun? Kardeş burasi memur sitesi senin burda var oluş amacin ne fonksiyonun ne ? Başlık açıp merkezi alim kalksin derkenamacin ne? Abarttim mi :)) kariyer sitelerine gir bak personel alma koşullarına verilen maaslara , özel sektörde gram tecrüben yok neyi savunuyorsun boş boş acaba?

4611eem4611, 3 yıl önce

Saçma sapan abartmalarla haklı olmuyorsun. Bu ülkede gereğinden fazla masabaşı memur olduğu ortada. Devlet 3 yıl boyunca masabaşı personel alımı yapmasa anca dengelenir. Teknolojiyle büyümüş 30 yaşın altındaki rahatına düşkün nesilde özel sektör korkusu var. Bu durumun da en önemli sebebi tembellik.

4611eem4611
Yasaklı
15 Eylül 2021 11:03

Ben özel sektörde çalışıyorum :) Kamuda tasarruf genelgesine bakarsan neyin ne olduğu görürsün zaten. Yeni mezun ve diploması dışında hiçbir vasfı olmayanlara başlangıçta ne maaş vermelerini bekliyorsun? Sen de kendini kanıtla sen de yüksel. Bu kadar basit.

Stayawayfrom, 3 yıl önce

Acaba ne başarın var hayatta boş atmaktan başka? Memur fazlası oldugunu neye dayanarak söylüyorsun? ha bilgin yok araştırman yok kurumlarin icine girmisligin çalışmışligin yok görev tanimlarindan haberin yok işleyişten haberin yok konusup duruyorsun? Kardeş burasi memur sitesi senin burda var oluş amacin ne fonksiyonun ne ? Başlık açıp merkezi alim kalksin derkenamacin ne? Abarttim mi :)) kariyer sitelerine gir bak personel alma koşullarına verilen maaslara , özel sektörde gram tecrüben yok neyi savunuyorsun boş boş acaba?

Stayawayfrom
Aday Memur
15 Eylül 2021 11:08

Özel sektör calisanisin guya ama mesai saatleri icinde forumlarda boş yapıyorsun işten kaytarıyorsun senin gibiler yüzünden sektör durmuş is görmez halde :)) senle her alanda her kulavrda kapışmaya hazırım . :))

4611eem4611, 3 yıl önce

Ben özel sektörde çalışıyorum :) Kamuda tasarruf genelgesine bakarsan neyin ne olduğu görürsün zaten. Yeni mezun ve diploması dışında hiçbir vasfı olmayanlara başlangıçta ne maaş vermelerini bekliyorsun? Sen de kendini kanıtla sen de yüksel. Bu kadar basit.

4611eem4611
Yasaklı
15 Eylül 2021 11:11

Çünkü işyeri bizzat benim :) Bastım parayı açtım işyerimi. Yanımda çalışan elemanlar da var. Gayet güzel yani :)

Stayawayfrom, 3 yıl önce

Özel sektör calisanisin guya ama mesai saatleri icinde forumlarda boş yapıyorsun işten kaytarıyorsun senin gibiler yüzünden sektör durmuş is görmez halde :)) senle her alanda her kulavrda kapışmaya hazırım . :))

Stayawayfrom
Aday Memur
15 Eylül 2021 11:17

Sallarken dikkat et duvara çarpma hayalperest şahıs:) senin amacının ne olduğunu kim oldugunu bu forumda neden olduğunu cok iyi biliyoruz kimse bilmese de ben ve sen biliyoruz:)

4611eem4611, 3 yıl önce

Çünkü işyeri bizzat benim :) Bastım parayı açtım işyerimi. Yanımda çalışan elemanlar da var. Gayet güzel yani :)

4611eem4611
Yasaklı
15 Eylül 2021 11:17

Valla istediğin gibi zannet çok da umrumdaydı :)

Stayawayfrom, 3 yıl önce

Sallarken dikkat et duvara çarpma hayalperest şahıs:) senin amacının ne olduğunu kim oldugunu bu forumda neden olduğunu cok iyi biliyoruz kimse bilmese de ben ve sen biliyoruz:)

ahsenitakvim
Kapalı
15 Eylül 2021 11:34

Ben her şeyin tartılışıp sorgulanmasından yanayım varsa haberde çelişki zaten yazıyoruz böyle bir imkan mevcut ama bu ülkedeki insanlarda var olan kendi insanlarını küçümseme ve bilgiden korkma huyu beni çok huzursuz ediyor hayır sonra neden batı bizi yeniyor her platformda. ha bi de kendindeki eksikliği fark etmeyip de bunu dine bağlayan tipler var gördükçe midem kalkıyor.

regretit
Aday Memur
15 Eylül 2021 13:44

Evet kontenjanların bu kadar şişirilip herkesin üniversite mezunu yapılmasında hiçbir sıkıntı yok. Hukukçunun zabıta şartlarında, mühendisin itfaiye eri şartlarında olmasında sıkıntı yok, vatandaş okuduğu bölüme göre rahat bir iş ve çalışma şartı istediğinde sıkıntı var öyle mi?
4611eem4611, 3 yıl önce

AYKlRl
Daire Başkanı
15 Eylül 2021 13:57

kardeşim bu arkadaşın melekeleri yerinde değil, neden muhatap alıyorsunuz?

Cahtko
Şef
15 Eylül 2021 14:18

HAKARETTTT !

03 Ekim 2021 23:26

KPSS ilk giriş 4b sözleşmeli rahat KPSS çalışılacak bir memuriyet olmalı yeterli puanı alamadıysanız. Sonrasında KPSS yardırıp 2. Üniversite ile iibf okuyabilirsiniz özellikle mühendis, ftr, dyt gibi zor atanan bölüm mezunları

atanacakeem
Yasaklı
30 Kasım 2021 16:29

+1

ramsesburak
Aday Memur
30 Kasım 2021 20:52

:D

weekend02
Yasaklı
30 Kasım 2021 21:57

+1