Editörler : cihan27
16 Eylül 2021 09:42   

Teknik Bölümden Kaldırılan Ön Lisans Bölümünde Kazanılmış Hak

Arkadaşlar şu an da YÖK'ün teknik sınıfta saydığı Medya ve İletişim bölümünü okumaya karar verdim. Ancak merakım şu, diyelim ki ben henüz bu bölümü okurken YÖK bu bölümü Teknik sınıftan çıkartmaya karar verdi. O zaman ben hak kaybına uğrar mıyım? Kurumuma bu bölüm için teknik kadro açması için talepte bulunma şansımı yitirir miyim?

2. soru olarakta mesela ben kamuda teknisyenim Medya ve İletişimle tekniker özlük haklarından faydalanmaya başladım (Sınava girip kazanmadan) bu bölüm teknik sınıftan çıkartılırsa benim ödemelerim tekrar teknisyen olarak mı verilir?

Teşekkürler

16 Eylül 2021 11:22

ALPER1982ALPER
Aday Memur

teknikseyen olarak görev yapıp Medya ve İletişim bölümünü mezun oldugunda tenikerin özlük haklarını alırsın sınav acıldıgında teknikerlik sınavına girip kazanamassan teknisyen özlük haklarını alırsın.

eger sınav acıldıgında sınava girmessen yine teknisyen özlük hakların devam eder.

16 Eylül 2021 12:26

Smellycatt
Aday Memur

Öncelikle cevap için teşekkür ederim. Emin olmak için soruyorum tekniker özlük haklarından faydalanırken sınava girip kazanamadığımda tekrar teknisyen maaşına mı düşer gelirim? Çünkü öyleyse hiç riske atıp sınava girmeyi düşünmem sanırım..

Toplam 2 mesaj

ANKET
Merkez Bankasının faizleri 2 puan indirmesini nasıl buldunuz?