Editörler : Pangaea
«111213141516171819202122»

betelgeuse13
Yasaklı
19 Kasım 2021 00:17

Burayı tercih eden eleman, 2 hafta sonrasında kadro yakmasın da. Şimdi başlarlar yok yedek var cart curt demeye.
architecttttt, 3 yıl önce
Mülakatsız hem de. Direk puan önceliğine göre

rhapido
Aday Memur
19 Kasım 2021 10:01

Arkadaşlar içine bulunduğumuz durumu zaten herkes biliyor,bir de üstüne lütfen birbirimize kötülük yapmayalım. Bu konu önemli.Gercekten gidip orada çalışacaklar başvuru yapsın, kazanan arkadaşta güzelce işine gidip gelsin işte ya.
betelgeuse13, 3 yıl önce
Burayı tercih eden eleman, 2 hafta sonrasında kadro yakmasın da. Şimdi başlarlar yok yedek var cart curt demeye.

eyvahmimar
Aday Memur
19 Kasım 2021 19:24

Kesin yakılır bu kadro 94le kapatır benden söylemesi
rhapido, 3 yıl önce
Arkadaşlar içine bulunduğumuz durumu zaten herkes biliyor,bir de üstüne lütfen birbirimize kötülük yapmayalım. Bu konu önemli.Gercekten gidip orada çalışacaklar başvuru yapsın, kazanan arkadaşta güzelce işine gidip gelsin işte ya.

architecttttt
Yasaklı
19 Kasım 2021 22:45

Kadro yakma olayı hep olacak. Kimse yeryüzünden bu kalitesizliği kaldırabileceğini düşünmüyor herhalde. Zaten 6-7 aydır açtıkları bir iki kadrodur onların da yakılmaması gerektiğinin derdine mi düşecez. 1 kadro için birbirimize mi girecez

eyvahmimar
Aday Memur
19 Kasım 2021 23:27

Malesef artık kimseye niye kadro yaktın demek bile gelmiyor bıktırdılar
Kadro yakma olayı hep olacak. Kimse yeryüzünden bu kalitesizliği kaldırabileceğini düşünmüyor herhalde. Zaten 6-7 aydır açtıkları bir iki kadrodur onların da yakılmaması gerektiğinin derdine mi düşecez. 1 kadro için birbirimize mi girecez
20 Kasım 2021 00:09

6 aydir alinan 1 kisi onu bile almayi beceremiyorlar.

architecttttt
Yasaklı
20 Kasım 2021 00:12

En iyi ihtimalle 20-30 tane mimar daha alınır ve konu kapanır bizler için. Biz diğerlerine geçmiş olsun. Kötü bir döneme denk geldik. Sağlık olsun
Ramizdayııı, 3 yıl önce
6 aydir alinan 1 kisi onu bile almayi beceremiyorlar.

betelgeuse13
Yasaklı
20 Kasım 2021 00:46

Daha 2 merkezi atama var. Kgm ve ÇŞB nin de kurumsal 2 merkezi ataması var yani bizi bekleyen 4 merkezi atama var. 2018de bu sayı 41 mimara denk gelmişti. Inşallah kalan zamanda sürpriz alımlar da gelir.

Biinsaatci
Aday Memur
20 Kasım 2021 07:43

Geçen Çevre ve Şehirciliğin alıma çıkacağını ama içeriği hakkında ne olacağını bilmediğimi söylemiştim ve bakanlık alım klavuzu yayınlamıştı. Şimdi yine içeriğini bilmediğim bir şey söylemek istiyorum şubat ayında birçok branşta personel iş başı yaptırılacak ama bu merkezi alımla mı olur açıktan sözleşmeli mi olur ner bilgim yok.
20 Kasım 2021 09:53

Csb ne zaman ilana cikti
Biinsaatci, 3 yıl önce
Geçen Çevre ve Şehirciliğin alıma çıkacağını ama içeriği hakkında ne olacağını bilmediğimi söylemiştim ve bakanlık alım klavuzu yayınlamıştı. Şimdi yine içeriğini bilmediğim bir şey söylemek istiyorum şubat ayında birçok branşta personel iş başı yaptırılacak ama bu merkezi alımla mı olur açıktan sözleşmeli mi olur ner bilgim yok.
20 Kasım 2021 10:07

Baktim simdi su bilimleri ilanini diyorsunuz sanirim. Unutmusum onu
Ramizdayııı, 3 yıl önce
Csb ne zaman ilana cikti

architecttttt
Yasaklı
20 Kasım 2021 10:36

2018'de 90 puan alan bi inş. müh. tanıdığım var.

daha o zaman kgm alımını bekliyordu.

şimdi 2022 kpss ye hazırlanıyor.

senelerdir kgm alıma çıkacak

çşb için de bir arkadaş şubat demiş bir şey demiyorum

ama merkezilerden mimarların pek bir beklentisinin olmaması lazım.

son merkezide milli saraylar idaresi sürpriz oldu yoksa 3 te kalacaktık

betelgeuse13, 3 yıl önce
Daha 2 merkezi atama var. Kgm ve ÇŞB nin de kurumsal 2 merkezi ataması var yani bizi bekleyen 4 merkezi atama var. 2018de bu sayı 41 mimara denk gelmişti. Inşallah kalan zamanda sürpriz alımlar da gelir.
20 Kasım 2021 10:55

Subatta yerlesecek arkadaslar 2021/7 ile atanananlar olabilir mi?
Biinsaatci, 3 yıl önce

betelgeuse13
Yasaklı
20 Kasım 2021 12:49

Kgm puan bitimine yakın zamanda ilana çıkar birkaç mimar ve epey mühendis alır ama 90 puan alan bir kişi hele ki inşaatçıysa neden atanma beklentisi içine girer ki?

Biinsaatci
Aday Memur
20 Kasım 2021 13:20

Hayır o alım değil şubatta başlayacaklar yeni bir alımla olacak. Ama kurum 2021/2 ile mi yoksa başka bir alımla mı alır net öğrenemedim. Ama şubatta yeni personelin iş başı yaptırılacağını yakın bir kaynaktan öğrendim. Umarım bu kadar beklemeye güzel kadrolar açılır umarım içeriğinde fazlasıyla mimar kontenjanı olur.
Ramizdayııı, 3 yıl önce
Subatta yerlesecek arkadaslar 2021/7 ile atanananlar olabilir mi?

Biinsaatci
Aday Memur
20 Kasım 2021 13:24

Arkadaşlar bu arada yanlış anlaşılmasın amacım kimseye umut vermek değil sadece ciddi kişilerden 2. defadır duyuyorum o nedenle burda paylaşmak istedim. Herkesin gönlünce olması dileklerimle.

eyvahmimar
Aday Memur
20 Kasım 2021 13:29

Ara alımlarda hiçbir zaman 10nun altına düşmedi bu sefer de düşmeyecektir.Arkadaşn dediği gibi hareketlenme şubattaki mevzu merkeziyle başlayan mı olur yoksa ayrı bi alım mı olur bilemeyemiz ama alım olucak(Mimarlara da öyle tek haneli olmucak emin olun).İyi bir alım illaki gelicektir bu kadar karamsar olmanıza gerek yok.

architecttttt
Yasaklı
20 Kasım 2021 13:56

kasım aralık için bizim aylar olacak deniliyordu.

afad mimar da alacak merak etmeyin deniliyordu

şimdi de şubat bizim ayımız olacak deniliyor

kgm alım yapacak deniliyor

daha da garibi ve temelsizi illa iyi bir alım olacak deniliyor

bunlara rağbet etmemeyi karamsarlık olarak algılıyorsanız o sizin probleminiz

inşallah herkesi mutlu eden alım sayılarına ulaşırız

ama sınava hazırlanacaklar veya başka yola girecekler bu söylentilerle umutlanmadan adımlarını bu doğrultuda atarlarsa sonrasında doğabilecek büyük pişmanlıklardan kurtulmuş olurlar

eyvahmimar, 3 yıl önce
Ara alımlarda hiçbir zaman 10nun altına düşmedi bu sefer de düşmeyecektir.Arkadaşn dediği gibi hareketlenme şubattaki mevzu merkeziyle başlayan mı olur yoksa ayrı bi alım mı olur bilemeyemiz ama alım olucak(Mimarlara da öyle tek haneli olmucak emin olun).İyi bir alım illaki gelicektir bu kadar karamsar olmanıza gerek yok.

betelgeuse13
Yasaklı
20 Kasım 2021 14:21

Siz kimden öğrendiniz? Ben de alımın yeni yıla sarkacağını duydum yani destekler nitelikte
Biinsaatci, 3 yıl önce
Hayır o alım değil şubatta başlayacaklar yeni bir alımla olacak. Ama kurum 2021/2 ile mi yoksa başka bir alımla mı alır net öğrenemedim. Ama şubatta yeni personelin iş başı yaptırılacağını yakın bir kaynaktan öğrendim. Umarım bu kadar beklemeye güzel kadrolar açılır umarım içeriğinde fazlasıyla mimar kontenjanı olur.

betelgeuse13
Yasaklı
20 Kasım 2021 14:26

Bundan sonra Çşb 5-10 Kgm ~5 Kalan 2 merkezi 15-25 Sürpriz + belediye + üni ~10 = 35 - 50

kasım aralık için bizim aylar olacak deniliyordu.

afad mimar da alacak merak etmeyin deniliyordu

şimdi de şubat bizim ayımız olacak deniliyor

kgm alım yapacak deniliyor

daha da garibi ve temelsizi illa iyi bir alım olacak deniliyor

bunlara rağbet etmemeyi karamsarlık olarak algılıyorsanız o sizin probleminiz

inşallah herkesi mutlu eden alım sayılarına ulaşırız

ama sınava hazırlanacaklar veya başka yola girecekler bu söylentilerle umutlanmadan adımlarını bu doğrultuda atarlarsa sonrasında doğabilecek büyük pişmanlıklardan kurtulmuş olurlar

Toplam 617 mesaj
«111213141516171819202122»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi