Editörler : Pangaea
«181920212223242526272829»
14 Aralık 2021 16:15

Aile bakanligindaki sikinti su: Bakanlik ikiye ayrilmadan önce 250 kadro ihdas edilmisti. O zaman 3 mimar kadrosu vardi. Ikiye ayrildiktan sonra 125 125 paylasmislar. Calisma bakanligi da aile bakanligi da mimara yer vermeden ilan surecini tamamladilar. Insaata ayrilan 5 kadro calismadan geldi ama mimar kadrosu uçmuş
the-white-wolf, 2 yıl önce

aile bakanlığına bu sene için kadro onayı verilmişti.

sene bitmeden alımı yapmak istedi herhalde.

normalde birçok kurum son 2 ay birçok personel alırdı ama bu sene o da olmadı.

merkeziyi falan bekliyorlar falan diye düşünmesin kimse merkezide de kimse için bir süprizin yaşanacağı yok.

son merkezilerin hepsinde durum gittikçe daha da kötüleşti

14 Aralık 2021 16:18

6000'lik alımda daha fazla sayıda bi mimar alımı yapılacak diye de bekletmiş olabilirler

Ramizdayııı, 2 yıl önce
Aile bakanligindaki sikinti su: Bakanlik ikiye ayrilmadan önce 250 kadro ihdas edilmisti. O zaman 3 mimar kadrosu vardi. Ikiye ayrildiktan sonra 125 125 paylasmislar. Calisma bakanligi da aile bakanligi da mimara yer vermeden ilan surecini tamamladilar. Insaata ayrilan 5 kadro calismadan geldi ama mimar kadrosu uçmuş
14 Aralık 2021 16:19

Umut korkudan güclü tek duygu muydu :d

6000'lik alımda daha fazla sayıda bi mimar alımı yapılacak diye de bekletmiş olabilirler

14 Aralık 2021 16:23

ne alım haberi umutlandırmıştı ne de ortadan kaybolması üzdü.

3 kişilik alımlarla kimsenin rahata ereceği yok.

hele ki bu seyrek alım sıklığıyla.

Ramizdayııı, 2 yıl önce
Umut korkudan güclü tek duygu muydu :d
14 Aralık 2021 16:26

Yuksek sayida alim yapan bi babayigit cikacagini zannetmiyorum 3 5 derken 50ye 100e cikacagiz mecbur

ne alım haberi umutlandırmıştı ne de ortadan kaybolması üzdü.

3 kişilik alımlarla kimsenin rahata ereceği yok.

hele ki bu seyrek alım sıklığıyla.

14 Aralık 2021 16:30

3 kişilik alımlarla geçen bir yılı aşkın sürede bi bak bakalım kaçları bulmuşsun:)

son merkeziden bu yana kaç ay geçti?

1 tane bafra

1 tane tarsus

5 tane sanayi bakanlığı

bak bakalım kaç etti:)

kaldı ki bunlar da daha alım sürecinde aldıkları yok henüz

Ramizdayııı, 2 yıl önce
Yuksek sayida alim yapan bi babayigit cikacagini zannetmiyorum 3 5 derken 50ye 100e cikacagiz mecbur
14 Aralık 2021 16:32

Yazik bize ki kurumun vicdanina kaldik. 111 kadrodan bos kalan olursa önümüze atmasini bekleyecegiz
14 Aralık 2021 16:33

65 tane ktb beklemiyorsundur umarim. Yoksa hayal kirikligina ugrarsin

3 kişilik alımlarla geçen bir yılı aşkın sürede bi bak bakalım kaçları bulmuşsun:)

son merkeziden bu yana kaç ay geçti?

1 tane bafra

1 tane tarsus

5 tane sanayi bakanlığı

bak bakalım kaç etti:)

kaldı ki bunlar da daha alım sürecinde aldıkları yok henüz

14 Aralık 2021 16:40

65 kişilik ktb alımı beklemiyorum ama

65 kişilik ktb alımını beklemek, üçer kişilik alımlarla yüzleri bulacağını düşünmekten kesinlikle daha ümit verici:)

Ramizdayııı, 2 yıl önce
65 tane ktb beklemiyorsundur umarim. Yoksa hayal kirikligina ugrarsin
14 Aralık 2021 16:41

Bu saaten sonra bulmaz zaten. Toplamini diyorum.

65 kişilik ktb alımı beklemiyorum ama

65 kişilik ktb alımını beklemek, üçer kişilik alımlarla yüzleri bulacağını düşünmekten kesinlikle daha ümit verici:)

14 Aralık 2021 16:47

65 kişilik ktb alımı nasıl oldu peki?

bir fikrin var mı?

sözlerine pek riayet etmediğim biri mimarlar talep etmiş uğraşmış diyordu o alım için...

Ramizdayııı, 2 yıl önce
Bu saaten sonra bulmaz zaten. Toplamini diyorum.
14 Aralık 2021 16:49

Konu hakkinda benim de bilgim yok. Ancak ktb toplu alima cikmis zaten 700 küsür falandi sanirim.

65 kişilik ktb alımı nasıl oldu peki?

bir fikrin var mı?

sözlerine pek riayet etmediğim biri mimarlar talep etmiş uğraşmış diyordu o alım için...

14 Aralık 2021 16:51

Ilan hala nette duruyor. Sayilara bakmak istersen.
14 Aralık 2021 16:51

bugün 700 kişilik bir alımda 65 tane mimar alacak herhangi bir bakanlık bir kurum söyleyebilir misin?

65 sayısı bana da ciddi bir uğraşın sonucuymuş gibi geliyor.

aynı uğraş bugün çşb için de verilse senin o dediğin 111 kadronun bir kısmını doldurabiliriz yoksa alacakları yine 5-10 kişidir

Ramizdayııı, 2 yıl önce
Konu hakkinda benim de bilgim yok. Ancak ktb toplu alima cikmis zaten 700 küsür falandi sanirim.
14 Aralık 2021 16:55

Ktbnin mimar alim gecmisini incelemek lazim. Saglik bakanliginin 20 mimar alacagini kim söyleyebilirdi? Bundan sonra böyle br alimi kac sene sonra yapar? Csb kismina katiliyorum. Ciddi bir baski olussa bos kalan kadrolar icin ilana cikabalilir.

bugün 700 kişilik bir alımda 65 tane mimar alacak herhangi bir bakanlık bir kurum söyleyebilir misin?

65 sayısı bana da ciddi bir uğraşın sonucuymuş gibi geliyor.

aynı uğraş bugün çşb için de verilse senin o dediğin 111 kadronun bir kısmını doldurabiliriz yoksa alacakları yine 5-10 kişidir

14 Aralık 2021 17:00

bizim sağlık bakanlığının 20 kişilik alımı gibi ne sürpriz alımlara ne de sürpriz bakanlıklara ihtiyacımız var.

ktb ile çşb mimar ihtiyaçlarını giderecek sayıda alım yapsalar mimar atanma puanları 90'nın altına iner.

bize ne sağlıktan, aileden, adaletten onlar yapsın alımlarını bizim asıl alım beklediklerimiz değişmiyor

Ramizdayııı, 2 yıl önce
Ktbnin mimar alim gecmisini incelemek lazim. Saglik bakanliginin 20 mimar alacagini kim söyleyebilirdi? Bundan sonra böyle br alimi kac sene sonra yapar? Csb kismina katiliyorum. Ciddi bir baski olussa bos kalan kadrolar icin ilana cikabalilir.
17 Aralık 2021 11:08

Bakanlıklar bir yana bu kadar belediye, üniversite, il özel idaresi hiç mi mimar ihtiyacı duymuyor? Sağlıkçı güvenlikçi dışında personel almıyorlar? Var olan personelden hiç mi emekli olan vefat eden yok? Binlerce belediye var ülkede ama alıma çıkan üç dört tane. Bir seneyi aşkın sürede bakanlıklarıyla, belediyeleriyle, üniversiteleriyle alınan mimar sayısı 30-40 tane. Ülkede normal giden hiç mi bi şey olmaz? Hepsi mi bize denk gelir?

21 Aralık 2021 10:45

Bütün kurumlar sanki merkeziden alıma çıkacak gibi bu sessizlik nedir böyle?

21 Aralık 2021 12:19

Vay be bir zamanların gözde mesleği idi mimarlık o kocaman çantaları ile. Okuyan da baya havalı idi şimdi inşaat mühendisi ile birlikte en kötü bölüm. İş imkanı sıfır 0
21 Aralık 2021 13:59

İşsizlikle cebelleşiyorlar ama hala hepsinin havası yerinde hocam:)

Deniz Eraslan, 2 yıl önce
Vay be bir zamanların gözde mesleği idi mimarlık o kocaman çantaları ile. Okuyan da baya havalı idi şimdi inşaat mühendisi ile birlikte en kötü bölüm. İş imkanı sıfır 0
Toplam 617 mesaj
«181920212223242526272829»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi