Editörler : ayşegül bgm
22 Eylül 2021 15:06

Atama Hakkında

Sadece bu yılı sayarsak koskoca 9 ayı devirmemize çok az kaldı.

Yıl sonuna kadar 30.924 kişilik bir alımın tek seferde yapılacağına dair resmi kaynaklardan gayriresmi bilgiler alınmış durumda.

Nisan ayında atama olacak diyen atama'n

4 farklı kaynağım duruyor diyen dura'n

Ankaradaki kulisler,amcalar,dayılar... Sayamadığım daha birçoğu...

Her biri bu yıl içerisinde farklı tarihler verdi ve birçok insan kendini buna göre ayarladı. Kimisi askerliğini erteledi, kimisi işe girmedi, kimisi evliliğini planladı...

Eğer bunu ileriki yıllarda birileri okursa diye yazıyorum hiçbir duyuma inanmayın.

Hatta 30.924 sayısını canlı yayında duyuran kişiler dahi yılın ilk aylarında atama var diyordu, 2-3 ay önce de her şey hazır bakanı bekliyoruz ilan için diyorlardı. Şu an dernek olarak görüşüp sayı ve yıl sonuna kadar+tekte alım yapılacağını söylemesine bile inanasımız kalmadı. Yine de resmi bir görüşmedir diyip kendimizi oyalıyoruz işte.

Herkese nacizane tavsiyem alımın Aralık'ın sonunda olacağına göre kendini ayarlamasıdır. Erken olursa sevinirsiniz.

hadibe2
Aday Memur
22 Eylül 2021 15:26

Millete bunu anlatamazsın rex herkes bir duyuma tapar olmuş
22 Eylül 2021 15:31

Siz saglikmevzuata güveniyordunuz kendisi ekim başı duyuru gelecek dedi

aisezreal
Genel Müdür
22 Eylül 2021 15:32

valla ne desek boş. "Açıklamanın olmadığı yerde çakallar duyumcu olur."

yoruldummmm
Yasaklı
22 Eylül 2021 15:41

Ben aylardır aralık 9k diyordum, ona doğru gidiyor gibiyiz. Geçen gün ki aras alilerin açıklaması ekim umudunu da patlattı bence, hala maliye hikayesi yapıyor demek ki sağlık bakanlığı. 10 aydır maliye bekliyoruz zaten.

fizyorex
Daire Başkanı
22 Eylül 2021 15:45

Temmuz gibi bekliyordu alımı, Eylül'e sarkar mı diye özellikle sorduğumda sarkmaz demişti.

Ancak Temmuz ayında da çalışma olmadığını söyledi. Yani verdiği tarihte de herkes çalışma varken o yok dedi. Hala en güvenilir kaynak o sayılır. Ancak merak ettiğim şey çalışma başladı dediği tweeti hemen sildi. Neden böyle bir şey yaptı? Küfür hakaret saçma sebepler.

FYTY, 3 yıl önce

Siz saglikmevzuata güveniyordunuz kendisi ekim başı duyuru gelecek dedi

elifizyot
Memur
22 Eylül 2021 15:47

Mevzuat abimiz dünya düzdür dese inanırım.

Jagro
Yasaklı
22 Eylül 2021 15:49

Hahahahah
elifizyot, 3 yıl önce

Mevzuat abimiz dünya düzdür dese inanırım.

sebebi neydi
Kapalı
22 Eylül 2021 16:03

hay ağzına sağlık bende bunu anlatmaya çalışıyorum sürekli.

bu adamların lafı yüzünden yer seçtik ilk alımda gitmedik mevzuat gibi biri söyleseydi sene başında yolumuza bakardık.

aldıkları haberi süsleyip püsleyip paylaşıyorlar bizim diplomasını yeni almış garibanlar da peşlerinden koşturuyor .

bahsettiğin kişinin hala instagramında kayıtlı aralıkta yaptığı bir yayında diğer atama yılın ilk aylarında olacak diyor bakın 1-2 ay rötar yapmadı 7-8 ay rötar yaptı.

yani şimdi diyeceksiniz ki onlar bir şey yapıyor siz napıyorsunuz oturduğunuz yerden.

iyi güzel de bakın geçen yayında da ballandıra ballandıra 30bini yaydılar ben tekte almayacaklarına %90 eminim almayınca da bunlar işin içinden sıyrılacak olan da sadece sınırda olup ders çalışmaya başlayıp sırf bu haberler yüzünden bırakanlara olacak.

30bine çok umut bağlamayın bu yüzden özellikle önceki atamaya göre sıralaması atanamayacak kişiler

yoruldummmm
Yasaklı
22 Eylül 2021 16:08

Bir şeyler yapıp, insanları yanıltacağıma, hiçbir şey yapmam daha iyi. Burada o kişileri savunanlar ya yeni mezun yada dernek üyesi olmuş kişiler. Para kaybı.

sebebi neydi, 3 yıl önce

hay ağzına sağlık bende bunu anlatmaya çalışıyorum sürekli.

bu adamların lafı yüzünden yer seçtik ilk alımda gitmedik mevzuat gibi biri söyleseydi sene başında yolumuza bakardık.

aldıkları haberi süsleyip püsleyip paylaşıyorlar bizim diplomasını yeni almış garibanlar da peşlerinden koşturuyor .

bahsettiğin kişinin hala instagramında kayıtlı aralıkta yaptığı bir yayında diğer atama yılın ilk aylarında olacak diyor bakın 1-2 ay rötar yapmadı 7-8 ay rötar yaptı.

yani şimdi diyeceksiniz ki onlar bir şey yapıyor siz napıyorsunuz oturduğunuz yerden.

iyi güzel de bakın geçen yayında da ballandıra ballandıra 30bini yaydılar ben tekte almayacaklarına %90 eminim almayınca da bunlar işin içinden sıyrılacak olan da sadece sınırda olup ders çalışmaya başlayıp sırf bu haberler yüzünden bırakanlara olacak.

30bine çok umut bağlamayın bu yüzden özellikle önceki atamaya göre sıralaması atanamayacak kişiler

fizyorex
Daire Başkanı
22 Eylül 2021 16:19

Sizce 2022 KPSS'ye kadar başka alım olur mu söz konusu alım haricinde?

yoruldummmm
Yasaklı
22 Eylül 2021 16:28

Seçim yasasını hazirana kadar bitirmeyi ve onaylamayı planlıyor akp. Erken seçime gitmek istiyorlarsa, 24 hazirandan önce bu karar verilmeli erdoğan tarafından. Son 1 yıl kala erken seçime gidemeyeceği için. Seçim için küçük bir alım yapılabilir diye tahmin ediyorum. Bunu yapmayacaklarsa bile bu önümüzdeki atamayı 30 bin ise 18-12 veya 15-15 bölüp şubat-marta kadar uzatabilir süreci. Aklında seçim yoksa anca öbür yılın 2. yarısında sınavlardan sonra alır diye tahmin ediyorum.

fizyorex, 3 yıl önce

Sizce 2022 KPSS'ye kadar başka alım olur mu söz konusu alım haricinde?

mlly
Şef
22 Eylül 2021 16:39

Bakanlık sitesinde personel ilanı yayınlanana kadar bakan sözlü olarak çıkıp söylese dahi kimseye inanmıyorum. Ki burada da çok defa yazıldığı gibi daha önce de şu kadar bu kadar denip ikiye bölünüp ertesi yıla sarktığı oldu. Sadece takip ediyorum duyumları. Ama kimseye genel olarak yalan söylüyorlar gibi bişey söylemek istemem, çünkü belli ki pandemi, ekonomi derken gelgitli bi dönemdeyiz, bazı duyumlar uydurma olsa da bazıları da bundan kaynaklı olabilir. Bekleyip göreceğiz.

Askerlik, evlilik, özel sektör gibi konuları atamaya göre planlamış olanlara sabır dilerim. İnşallah telafisi olacak şekilde yüzleri güler.

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi