Editörler : ayşegül bgm
23 Eylül 2021 15:01

Bizde bunu bilerek üniversite tercihini hemsirelikten yana kullandık sizde başka bölüm seçmek yerine bunu secseydiniz

Katmerliekmek
Kapalı
23 Eylül 2021 15:03

Bunun uni seçmekle alakasi yok diyebilirim kendi bölümün icin 2012 2013lerde 60la ataniliyordu seçtiğimiz zamanlarda amacim hemsireleri kötülemek degil kesinlikle sadece alimin %60i hemsire olmaz diyorum
Lisnshemsre, 3 yıl önce

Bizde bunu bilerek üniversite tercihini hemsirelikten yana kullandık sizde başka bölüm seçmek yerine bunu secseydiniz

Katmerliekmek
Kapalı
23 Eylül 2021 15:05

Ve hemsirelik bana göre zor bir meslek çalışma saatleri ve şartlarından dolayi sizlere sabir ve basari diliyorum
Lisnshemsre, 3 yıl önce

Hemşirelisa
Aday Memur
23 Eylül 2021 15:18

70 75 in emek gerektirip gerektirmediğini siz bilemezsiniz.O kişilerin arasından da canla başla çalışıp sınav heyecanıyla düşük alan bir çok insan olduğunu unutmayınız.Hemşireliğin kadro sayısı sizlerin isyanı ile azalmadı ve azalmayacak da, hemşireliği kazanabiliyorsanız 70-75 le siz de atanın buyurun

Katmerliekmek, 3 yıl önce
Ayrica emek vurgusu da göreceli bir kavram herkesin seviyesine göre bana göre 70 75 alabilmek emek gerektirmiyor ama size göre gerektiriyor sanirim

Katmerliekmek
Kapalı
23 Eylül 2021 15:20

Kazanabiliyosaniz derken:) tercih etmiyorum diyelim uniye 19k siralamayla girdim ve meslegimi de seviyorum yorum belirtirken bana göre ifadesini kullandim uzerinize alinmaniza gerek yok
Hemşirelisa, 3 yıl önce

70 75 in emek gerektirip gerektirmediğini siz bilemezsiniz.O kişilerin arasından da canla başla çalışıp sınav heyecanıyla düşük alan bir çok insan olduğunu unutmayınız.Hemşireliğin kadro sayısı sizlerin isyanı ile azalmadı ve azalmayacak da, hemşireliği kazanabiliyorsanız 70-75 le siz de atanın buyurun

Katmerliekmek
Kapalı
23 Eylül 2021 15:25

Hemsire sayisini da azaltmak için isyan etmiyorum %60 gelmeyecegini dile getiriyorum
Hemşirelisa, 3 yıl önce

Hemşirelisa
Aday Memur
23 Eylül 2021 15:36

19 k ile ftr yi seçerken atamalarda kadronun ne kadar olduğunun da bilincinde olduğunuzu düşünüyorum.Yalnız hemşireliğe verilen kadronun haksızlık olduğunu dile getiremezsiniz bu zihniyetteki herkes de bir an önce vazgeçmelidir.Zira hemşire hastanenin bütün ağır yükünü üstlenen bir sağlık personelidir,en fazla da kadro hemşireliğe açılacak, kimse bunu değiştiremez

Katmerliekmek
Kapalı
23 Eylül 2021 15:39

Evet en fazla hemsirelige açılacak haklısınız bunun yanlış olduğunu söylemiyorum ama %60 olmayacak ayrica ftr seçerken atanmak gibi bir düşüncem yoktu hayat farkli şeyler gösterebiliyor
Hemşirelisa, 3 yıl önce

19 k ile ftr yi seçerken atamalarda kadronun ne kadar olduğunun da bilincinde olduğunuzu düşünüyorum.Yalnız hemşireliğe verilen kadronun haksızlık olduğunu dile getiremezsiniz bu zihniyetteki herkes de bir an önce vazgeçmelidir.Zira hemşire hastanenin bütün ağır yükünü üstlenen bir sağlık personelidir,en fazla da kadro hemşireliğe açılacak, kimse bunu değiştiremez

yoruldummmm
Yasaklı
23 Eylül 2021 15:55

Alımlarda hemşirelerin ortaöğretim+lisans %45-%60 arasında olmuş hep. 30luk alımda alım sayısı 13500-18000 arası olur. Aşağısı yukarısı olmaz.

Hemşirelisa
Aday Memur
23 Eylül 2021 16:11

%60 olup olmayacağını hiçbirimiz bilemeyiz, o bakanlığa kalmış.İnşAllah emek veren herkes gönlüne göre bir yere atanır en büyük temennim bu.Ancak haksızlık söylemleri arttıkça biz sağlıkçılar hiçbir sorunda birlik olamayız.Çünkü sağlık sistemi yapılan tartışmalarla değişmeyecek.Siz de hayırlısıyla atanın İnşAllah.Düşüncemi belirtirken kimseyi kırmak değil amacım, iyi günler

Lisans hemş
Şube Müdürü
23 Eylül 2021 17:34

70-75 alabilmek kolaysa ben aldım ve daha atanamadım.2.lisans kpss ile önlisans kpss aynı değil kesinlikle ,sadece sağlık için değil istediğin kişiye sorabilirsin herhangi bir makine önlisansina oradan lisans olmuş makine mühendisine .3.Arkadasin emek demesi lisans ile önlisans arasında "bölüm kazanmak " diye birşey var kimse babasının hayrına lisans okumuyor(ki lisansda bile bölüm farkı çokdur işletme kazanmak ile inşaatı kazanmak aynı değil) .2 yıl gençliğinden ve lisede orada burada eğlenerek(ben çalışmadım önlisans kazanmışdım) kazanılmıyor bu bölümler bazı önlisanslar iki matemeatik çözemez üniversite kazanıyor ,tabi sizi ayrı tutuyorum paramedik v.s iseniz .İki sınavında görmüş bir insanım DGS ile hemşire oldum fakat önlisansda girdiğim kpss çok farklı .Ve son olarak söylemek istediğin hangi hangi sağlık branşı olursa olsun şuan,geçmişte ve gelecekse hemşire sayısı tüm branşlardan kat ve kat yüksektir bu neden le geçmişse olduğu gibi yine hemşire sayısı yarı gibi bir rakam görecektir.Yani ihtiyaça göre hani aliniyor ya .İhtiyaç çok yani .Bazı adamalar hayatında hastanenin kapısından girmemiş kendini sağlıkçı ilan edebiliyor.Herkeze iyi sayı verilir umarım . Ben özelliklede paramedikci olduğumdan ne cekdiklerini bilirim ve sahada eksik çok olduğundan güzel bir sayı alır İns meslektaşlarım :)

Katmerliekmek, 3 yıl önce
Ayrica emek vurgusu da göreceli bir kavram herkesin seviyesine göre bana göre 70 75 alabilmek emek gerektirmiyor ama size göre gerektiriyor sanirim

Katmerliekmek
Kapalı
23 Eylül 2021 17:39

Kardesim sen ne saçmalıyorsun lisanstan 93 aldim zaten sağlıkciyim diyosun fztnin ne oldugunu bilmiyosun hemsire zaten cok alınacak biraz okuduğunuzu anlayin ya hemsire az alinmali falan mi demişim %60 alinmaz dedim yorum belirttigime pisman ettiniz
Lisans hemş, 3 yıl önce

70-75 alabilmek kolaysa ben aldım ve daha atanamadım.2.lisans kpss ile önlisans kpss aynı değil kesinlikle ,sadece sağlık için değil istediğin kişiye sorabilirsin herhangi bir makine önlisansina oradan lisans olmuş makine mühendisine .3.Arkadasin emek demesi lisans ile önlisans arasında "bölüm kazanmak " diye birşey var kimse babasının hayrına lisans okumuyor(ki lisansda bile bölüm farkı çokdur işletme kazanmak ile inşaatı kazanmak aynı değil) .2 yıl gençliğinden ve lisede orada burada eğlenerek(ben çalışmadım önlisans kazanmışdım) kazanılmıyor bu bölümler bazı önlisanslar iki matemeatik çözemez üniversite kazanıyor ,tabi sizi ayrı tutuyorum paramedik v.s iseniz .İki sınavında görmüş bir insanım DGS ile hemşire oldum fakat önlisansda girdiğim kpss çok farklı .Ve son olarak söylemek istediğin hangi hangi sağlık branşı olursa olsun şuan,geçmişte ve gelecekse hemşire sayısı tüm branşlardan kat ve kat yüksektir bu neden le geçmişse olduğu gibi yine hemşire sayısı yarı gibi bir rakam görecektir.Yani ihtiyaça göre hani aliniyor ya .İhtiyaç çok yani .Bazı adamalar hayatında hastanenin kapısından girmemiş kendini sağlıkçı ilan edebiliyor.Herkeze iyi sayı verilir umarım . Ben özelliklede paramedikci olduğumdan ne cekdiklerini bilirim ve sahada eksik çok olduğundan güzel bir sayı alır İns meslektaşlarım :)

Toplam 32 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi