Editörler : Kubil ay
23 Eylül 2021 17:46   

Merkezi Atamalar ve Kurumların Şartları

Herkese iyi günler. 2022 kpss için çalışmalara başlamış bulunmaktayım. Mekatronik mühendisliği mezunuyum ve henüz yeni mezun olduğum için özel sektör tecrübem bulunmuyor. DHMİ'ye mühendis olarak girmek istiyorum ve bunun için araştırmalar yapmaya başladım. Bazı kamu kurumlarının alımlarda YDS şartı, özel sektörde belli bir süre çalışmış olma şartı gibi koşulları olduğunu fark ettim. DHMİ'de mühendis olmak için ne gibi şartlar mevcut. Aim memurları için YDS şartı var fakat mühendis alımları için bir bilgiye erişemedim.

Yardımlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

23 Eylül 2021 17:52

4611eem4611
Şube Müdürü

Kpss puanı dışında başka bir şart yok. Tabi dhmi 399 ile devam ederse...

23 Eylül 2021 18:02

İbrahim Çetinkaya 1
Aday Memur

Kpss puanı dışında başka bir şart yok. Tabi dhmi 399 ile devam ederse...

4611eem4611, 1 ay önce - Alıntıya git

Teşekkür ederim cevapladığınız için. Peki bahsettiğiniz mevzuatın değişme olasılığı sizce var mı, yani sık sık değişiyor mu yoksa sadece ihtimal dahilinde olduğu için mi belirttiniz.

23 Eylül 2021 18:16

4611eem4611
Şube Müdürü

Teşekkür ederim cevapladığınız için. Peki bahsettiğiniz mevzuatın değişme olasılığı sizce var mı, yani sık sık değişiyor mu yoksa sadece ihtimal dahilinde olduğu için mi belirttiniz.

İbrahim Çetinkaya 1, 1 ay önce - Alıntıya git

Kitlerin yapılandırılmasıyla ilgili çalışmalar var. Örneğin mke'de bunu somut olarak gördük. Tcdd ile ilgili de birtakım adımlar var. Teiaş özelleştirme kapsamına alındı. Dhmi de bir kit olduğu için orada da bu konuda gelişmeler yaşanabilir. Seneye aralığa kadar her şey olabilir.

23 Eylül 2021 18:20

İbrahim Çetinkaya 1
Aday Memur

Kitlerin yapılandırılmasıyla ilgili çalışmalar var. Örneğin mke'de bunu somut olarak gördük. Tcdd ile ilgili de birtakım adımlar var. Teiaş özelleştirme kapsamına alındı. Dhmi de bir kit olduğu için orada da bu konuda gelişmeler yaşanabilir. Seneye aralığa kadar her şey olabilir.

4611eem4611, 1 ay önce - Alıntıya git

Anladım. Zaman ayırıp cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. İnşallah herhangi bir değişiklik yaşanmadan atanabiliriz. Tekrar teşekkür ederim, iyi akşamlar

23 Eylül 2021 22:03

ahsenitakvim
Memur

10 yil onceki basliklarda bile dhmi alimlardan cikacak mi cikmayacak mi diye fal acildigini gorebilirsiniz. Dhmi alimlara devam edecektir cunku o kadarini da yapamazlar zaten cücuk kadar aciyorlar kadroyu. Ha yaparlarsa yurtdısi icin ben de baslarim kasmaya.

23 Eylül 2021 22:16

Millwall
Hangi kamu kurumunun yds şarti varmis özelde calisma sarti falan
Toplam 6 mesaj

ANKET
Merkez Bankasının faizleri 2 puan indirmesini nasıl buldunuz?