Editörler : "eskiyara"Pangaea
23 Eylül 2021 18:15

Temaslıyken müdürün okula çağırması

Branç öğretmeniyim. Girdiğim sınıflardan birinde üç korona vakası çıktığı için sınıf kapandı. Ben de şu an riskli görünüyorum hes kodumda o şekilde yazıyor fakat müdürümüz branş öğretmenlerinin riskl sayılmayacağını okula gelmemizi söylüyor. Şimdi ben hangisini yapmalıyım evde mi kalayım okula mı gideyim?

Kebuter21
Aday Memur
23 Eylül 2021 18:18

Ara il yada ilce saglik mudurlugunu hemen rapor duzenliyorlar. O raporu mudur beye ilet sesini cikaramaz !! Ayrica yolda cevrilir isen ceza yersin mudurunde umrunda olmaz son bir not fibrasyon geldiginde mudurle cay ictik hatta onu bir guzel optum de oda yakin temasli olsun :)

memurolm
Genel Müdür
23 Eylül 2021 18:27

https://www.meb.gov.tr/okullarda-covid-19-pozitif-vaka-cikmasi-durumunda-yapilmasi-gereken-uygulamalar-rehberi-hazirlandi/haber/23988/tr

Ayrıca bu durumda okulda tüm öğretmenler, temaslı kabul edilecek ve maske takmak koşuluyla okula devam edecekler.

bununla ilgili rehber hazırlandı okusaydınız anlardınız.

cordonbleu
Aday Memur
23 Eylül 2021 18:34

okudum arkadaşım okudum da bugün arkadaşıma 3bin lira ceza yazdılar. milli eğitimin yazısını tanımıyorlar.

memurolm, 3 yıl önce

https://www.meb.gov.tr/okullarda-covid-19-pozitif-vaka-cikmasi-durumunda-yapilmasi-gereken-uygulamalar-rehberi-hazirlandi/haber/23988/tr

Ayrıca bu durumda okulda tüm öğretmenler, temaslı kabul edilecek ve maske takmak koşuluyla okula devam edecekler.

bununla ilgili rehber hazırlandı okusaydınız anlardınız.

memurolm
Genel Müdür
23 Eylül 2021 18:59

anladım sayın değerli hocam

yalnız şöyle bir çıkarım yaptım yaptığım çıkarımın doğruluğunu siz bana söyleyin.

iki tane farklı yazı var.

A- tekinde temaslıysa okula geliyor çalışıyor yoruluyor emek sarfediyor.

B- tekinde evde yatıyor dinleniyor istirahat ediyor

siz ikincisini kalben daha mantıklı buldunuz sonra müdürünüz bağlı olduğunuz bakanlığın yazısını öne çıkarınca siz olmaz ki ya böyle şey deyip bir orta yol arıyorsunuz.

doğru anlamış mıyım anlamamış mıyım

cordonbleu, 3 yıl önce

okudum arkadaşım okudum da bugün arkadaşıma 3bin lira ceza yazdılar. milli eğitimin yazısını tanımıyorlar.

Kebuter21
Aday Memur
23 Eylül 2021 19:35

Sen hangi sifatla cikarim yapiyorsun ki ;) bu adami yok sayin engelleyin bos verin :) yakin temasli olan kisi okula gidemez acik ve net

memurolm, 3 yıl önce

anladım sayın değerli hocam

yalnız şöyle bir çıkarım yaptım yaptığım çıkarımın doğruluğunu siz bana söyleyin.

iki tane farklı yazı var.

A- tekinde temaslıysa okula geliyor çalışıyor yoruluyor emek sarfediyor.

B- tekinde evde yatıyor dinleniyor istirahat ediyor

siz ikincisini kalben daha mantıklı buldunuz sonra müdürünüz bağlı olduğunuz bakanlığın yazısını öne çıkarınca siz olmaz ki ya böyle şey deyip bir orta yol arıyorsunuz.

doğru anlamış mıyım anlamamış mıyım

23 Eylül 2021 19:49

branşına göre hareket etmelisin şaka bir yana..

Baksaınıza artık Müdür karar veriyor.

Aile hekimine tanışmanız lazım. Okul Müdürü değil. Sonra idari para cezası yeme durumunuz olabilir.

zxc09
Aday Memur
23 Eylül 2021 21:14

Müdürünüz sizi çağırmakla haklı. Ceza yerseniz de merak etmeyin, itiraz edip sildirebiliyorsunuz.
23 Eylül 2021 21:27

temasli okula cagrilir göreve gelmek zorunda.

arkadaşın cocugu covid kendisi derse geliyor asilari tam diye 5. gun pcr yapacaklarmis.

müdürünüz kanunu uyguluyor

skramz
Daire Başkanı
23 Eylül 2021 21:46

Aşılılar temaslı sayılmıyomuş defiler bize

Reno19alize
Aday Memur
26 Eylül 2021 06:25

Hocam maalesef ki söylediğiniz doğru.Bizim okulda 2 ogretmen arkadaşımız pozitif çıktı hepimiz temasli kabul ediliyoruz.Maske takip okula gitmek zorundayiz

Ogrtmnpls
Aday Memur
26 Eylül 2021 11:19

2 doz aşılı olanlar: Pozifit ile temaslı olduklarında varyatlı dahil olmak üzere 5. Gün test verirler test sonucu pozitif ise karantinaya alınırlar değilse normal olarak işine devam eder. 5. Gün test vermeyenler otomatik olarak karantinaya alınır. Aşısızlar: varyantsız ile temaslı değilse 5. Gün test verirler sonuca göre pozitif ise karantinaya alınırlar değilse işe devam ederler. 5. Gün test verilmezse otomatik karantinaya alınırlar. Varyantlı ise 14 gün karantinaya alınırlar.
Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi