Editörler : Pangaea
23 Eylül 2021 19:57

Sıkıntılı bir durumdayım tavsiyelerinize ihtiyacım var

Arkadaşlar merhaba. Hacettepe iktisat mezunuyum. 2020 Eylül'de mezun oldum. Mezun olduktan sonra bir yerde işe girdim daha sonra bazı özel sebeplerden dolayı ayrılmak zorunda kaldım. Zaten maaş vermiyorlardı iş bilmiyorsun maaş veremeyiz dediler sadece cep harçlığı olarak 1000 tl verdiler sigorta falan yok. Ayrıldıktan sonra iş arayışım oldu kurumsal firmaların sınavlarına girdim genelde geçtim sınavları ama mülakatlarda elendim hep. Bazı tanıdıklara cv verdim iş arayışında olduğumu söyledim hiçbirinden ses çıkmadı. Şuan geldiğim noktada asgari ücrete bile razıyım ama onu dahi vermiyorlar haftada 60 saat çalışırsın 1000-1500 tl maaş veririz beğenirsek işe alırız maaş veririz diyorlar, verecekleri maaşta asgari ücret belki asgari ücretin bir tık üstü. Size sormak istediğim sizce bu seneki kpss b sınavına hazırlanmak bu tür yerlerde çalışmaktan dahamı mantıklı olur. İnternette kpss'den 90 alıp atanamayanların haberini okuyorum. Atanmak için garanti puan nedir yada 90 alsak bile atanamama ihtimalimiz var mı? Konya'da yaşıyorum onu belirteyim. Evlilik yada acil paraya ihtiyacım olduğu bir durumda değilim eğer iyi bir yere atanma durumum olursa 1 sene bile bekleyebilirim. Bu arada yaşım 26 mezuna kalma, hazırlık, okulu uzatma ve iş arayış sürecinden dolayı 4 sene kaybım var.

Kpss 2019 ve 2020 sınavlarına hiç hazırlanmadan seviyemi görmek için girdim p3'te 2019'da 69 2020'de 70 aldım.Yani lise ve üniversiteden temelim var. Yds puanım 62,5.

Biraz uzun oldu okuyup cevap yazanlara şimdiden teşekkürler.

santeneo
Memur
23 Eylül 2021 20:04

iktisat mezunları 80 küsürlerle atanıyorlar, biraz çalışsanız 80 küsürü gayet rahat alırsınız. 3 kuruşa sabahtan akşama kadar köpek gibi çalışacağınıza oturup kpss çalışın kesinlikle.

Yüce Hülagü Han
Daire Başkanı
23 Eylül 2021 20:44

Otur kpss çalış kardeşim 85+ puan almaya bak en kötü ihtimalle 85-86 puanla son atamada gidersin bak en kötü ihtimalle diyorum onun dışında bi ton açıktan alım oluyor iktisat için daha yeni gümrük vs alındı 1000-1500 tlye akşama kadar zamanını emeğini sömürterek bi yere varamazsın ydsni de geliştir bu arada 70 puan al kpssne düzgünce çalış 85+ al seçim dönemine de denk geliyor 2022 kpss dönemi atanmaya bak

johnhwatson
Aday Memur
23 Eylül 2021 22:13

ben konyaya atanmak istiyorum dersen kadro acilirsa 88+ is gorur yok doguda da herhangi bir yere giderim dersen 85+ su sartlarda is gorur hocam. tabi atama sayilari degismezse bir azaliyor bir artiyor cunku.

Manchini
Aday Memur
24 Eylül 2021 11:57

1 yıl calış

muhendisimbenya
Yasaklı
24 Eylül 2021 12:53

iş kurabiliyorsan (bakkal, dönerci, çiğ köfteci v.b. esnaf işi) en güzeli onu yapmak. yok iş kuramam diyorsan memur olmaya bak. ilk aşamada memur olduktan sonra da a grubu sınavlarına hazırlan.

özel sektör 8-10 yıl kendine gelmez. geldiğinde de yeni mezunlarla yürütür işlerini. biz arada kaldık, işi olanın maaşı kötü, maaşı iyi olanın şartları çok kötü.

Ders Manyağı
Aday Memur
24 Eylül 2021 18:44

26 yaşındayım diyorsun. Otur kpss çalış 1 sene, şu zamanlarda başlasan 9-10 ay zamanın var zaten. Puanın da 2 yıl geçerli olacak, 85 civarı bir puana mutlaka atanırsın. Kendini kullandırma özel sektörde. Hele ki o dediğin şartlarda hiç çalışma. Kpssyi hakkını vererek çalışırsan halledersin, merak etme.

Kolaylıklar dilerim.

01 Aralık 2021 20:02

+1

güngünkonkon
Aday Memur
07 Aralık 2021 11:20

95 üzerinden puan alırsanız kesin kazanırsınız. Bir de tercihlerde tüm Türkiye yazın. Doğuda da çok açık var.

Gençlerin işsiz kalması üzücü. Çok geçmiş olsun.

Ben de 42 yaşında ev hanımıyım. Kpss 2022 hazırlanıyorum.

Saygılarımla

08 Aralık 2021 19:10

Özelden yazabilirsin hocam

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi