Editörler : ayşegül bgm
23 Eylül 2021 22:22

Lisans ebelik atama

Bu atamada lisans ebelikten kaç kişi alınır acaba? Tahmini olan var mı

Lisans Ebee
Aday Memur
23 Eylül 2021 22:24

30924 sayısı doğruysa eğer ben 2600-3000 civarı bir sayı bekliyorum. Başka tahmini olan var mı?

Lisans Ebee
Aday Memur
24 Eylül 2021 00:06

-2 nedir arkadaşlar sadece tahmin sordum? Cidden çok saçma : )

Şakird7r
Aday Memur
24 Eylül 2021 05:09

Ortam çok gergin
Lisans Ebee, 3 yıl önce

Lisans hemş
Şube Müdürü
24 Eylül 2021 12:35

Lisans hemşire veya ebe iseniz linç yapıyorlar.Halbuki ne hemşire ne ebe arkadaslari vardır hayatlarında çoğunun. Sağlıkçı olduğunu iddia eden arkadaşlar takma . Puan,atama vs konuşturmuyorlar :)Forumun amacı dışındalar burayı hesaplaşma yeri gibi davraniyorlar.(neyi hesaplaşacagiz onunda bilmiyorum)Atanınca buraya gelip onları izleyin yine eksilerler sizi .Kendileri Oxford dan mezun olup gelmişler devletin en yüksek kademesini kendilerine layık görüyorlar kpss puanıyla :)

Lisans Ebee, 3 yıl önce

24 Eylül 2021 12:57

:D oxfordda 2 yıllık var mı acaba

Lisans hemş, 3 yıl önce

Lisans hemşire veya ebe iseniz linç yapıyorlar.Halbuki ne hemşire ne ebe arkadaslari vardır hayatlarında çoğunun. Sağlıkçı olduğunu iddia eden arkadaşlar takma . Puan,atama vs konuşturmuyorlar :)Forumun amacı dışındalar burayı hesaplaşma yeri gibi davraniyorlar.(neyi hesaplaşacagiz onunda bilmiyorum)Atanınca buraya gelip onları izleyin yine eksilerler sizi .Kendileri Oxford dan mezun olup gelmişler devletin en yüksek kademesini kendilerine layık görüyorlar kpss puanıyla :)

24 Eylül 2021 13:00

Baktım da yurtdışındaki 2 yıllık bizim 4 yıllıkları 2ye katlar :D eğitim sistemimiz on numara

BarisHealthCompany, 3 yıl önce

Lisans Ebee
Aday Memur
24 Eylül 2021 18:26

Çok haklısınız kimse onlara önlisans bölümlerini zorla okutmadı. Herkes kendi seçti bölümünü sonuç olarak kimseyi suçlamaya hakları yok. Bizler lisans bölümü kazanmak için üniversite sınavında ter döktük. Onlarda atanmak için kpss de ter dökücekler mecburen : )

Kimse yanlış anlamasın şahsi fikrim bu

Lisans hemş, 3 yıl önce

Lisans hemş
Şube Müdürü
24 Eylül 2021 23:48

Maalasef yani ben girmeden önce nereye geldim hangi üniversite hangi bölüm diye düşünürüm ona görede kpss hazırlanırım.Örnegin siz ebelige gelir iken severek veya sevmeyerek mutlaka atama var kpss puanı düşük diyede bir analizde yapmışsınızdır.Analizde bir artı olarak kafanızda vardır .Diyecekler şimdi sevmiyorsun kpss icinmi geldin kimine göre evet kimine göre idealistlik kimine göre yardım severlik .Şuan tıp okuyan para,saygınlık,yardımseverlik için herhangi birini (çok doğal seçebilir kimse birşey diyemez )yada hepsini(hepsini seçer isen eleştiri :) seçebilir .Ben seçerken yardımseverlik,atama ve sağlık alanını sevdim diye yazdım .Hepsi için düşündüm yani .

Lisans Ebee, 3 yıl önce

Çok haklısınız kimse onlara önlisans bölümlerini zorla okutmadı. Herkes kendi seçti bölümünü sonuç olarak kimseyi suçlamaya hakları yok. Bizler lisans bölümü kazanmak için üniversite sınavında ter döktük. Onlarda atanmak için kpss de ter dökücekler mecburen : )

Kimse yanlış anlamasın şahsi fikrim bu

Lisans hemş
Şube Müdürü
24 Eylül 2021 23:55

Oxford veya harvardda varmı bilmiyorum fakat .Sertifika bölümleri var bir yıllık kadar ve yüksek meblaga geliyor .Kim milyoner de gördüm .Fakat Amerika'da her üniversite aynı sistemde değil ,araştırdığım kadarıyla geçmişde Amerika'da İngiltere'de olduğu gibi bir durum yok .Amerika'da çok üniversite var ve kalite düşüyor .Örneğin genel geçer eyaletlerin hepsinde dahil önlisans diplomaları Türkiye'deki gibi üniversite diploması olarak değil sadece lise üstü bir diploma olarak görülüyor ve meslek sahibi değilde sadece o işte çalışılabilir bir sertifika düzeyinde görülüyor .Amerika'da lisans diploması değerli ve pahalı .İngiltere'de az üniversite ve yüksek kalite var .Oxford da varmı şüpheliyim ama önlisans .Amerika'da vardır tahminimce .Harvardda varmı oda şüpheli :) Yani sistem tamamen farklı .Yani gidip kanadaya yakın sınırında ormanın içinde bir univeristede okuyabilir anlatige yakın merkezi yerde de univeriste okuyabilirsin.Ama Çok fark vardır .Bizim sistem düz ve basit aslında bence. Ama Amerika'da ki sistemde sağlıkda özelikle önlisans ve lisans farkı çokdur bizdekinden daha da çokdur .Sadece sağlık demeyelim hatta :)

BarisHealthCompany, 3 yıl önce

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi