Editörler : F16 Gökçen
24 Eylül 2021 20:18

Adalet Meslek Eğitimi ve Adalet

Adalet meslek eğitimi ön lisans pragramı ile adalet önlisans programı arasındaki fark ne? Adalet ön lisans programından Hukuk'a geçiş olmuyor mu?

cnkd
Genel Müdür
24 Eylül 2021 21:25

fark yok ikisi de aynı.Hukuka geçiş yapılıyor.Dua edin aöf adalet kapatıldı. yoksa adalet bölümleri gençler için kandırmacadan öteye gitmiyordu.hukuka geçenlerin nerdeyse %90 sayısal

çıkışlı memurlar.

4-5 sene sonra adalet mezunları için daha iyi olacak.hukuka geçişte aöf olmayacağı için

sayısalcı memurlardan kurtulmuş olacaksınız.en azından gerçekten tm ci gençler girer.

g12345
Aday Memur
24 Eylül 2021 22:47

Hocam AÖF Adalet?e bu yıl da kaydolabiliyorsun sanırım seneye son

cnkd, 3 yıl önce

fark yok ikisi de aynı.Hukuka geçiş yapılıyor.Dua edin aöf adalet kapatıldı. yoksa adalet bölümleri gençler için kandırmacadan öteye gitmiyordu.hukuka geçenlerin nerdeyse %90 sayısal

çıkışlı memurlar.

4-5 sene sonra adalet mezunları için daha iyi olacak.hukuka geçişte aöf olmayacağı için

sayısalcı memurlardan kurtulmuş olacaksınız.en azından gerçekten tm ci gençler girer.

cnkd
Genel Müdür
24 Eylül 2021 23:09

evet onun için 4 - 5 sene sonrasından bahsettim.liseyi tm okumuş bir insanın sayısal çıkıslı bir memuru(mat. öğretmeni veya maliyede memur vs.)dgs de geçmesi maalesef çok çok zor.

engellenmesi gerekiyordu .iyi de oldu.Hayırlısı olsun.Bu bölüm tm ise tm kalsın.o da tartışılır

ya sayısalcıların işi olmamalı.

Manchini
Aday Memur
25 Eylül 2021 13:20

Aöf bu sene son başvurun kapatılmadan hocam

cnkd, 3 yıl önce

çıkışlı memurlar.

ogretmen ahmet bey
Aday Memur
26 Eylül 2021 14:53

Hocam yanlış anlama eleştirim şahsına değil. İki yıllık adalet bölümünü bitirenleden hukuk okumaya niyeti olanlar antin Kuntin mat 1 sorularının olduğu bir sınavda daha fazla çalışıp ikinci üniversite olarak okuyan memurları geçsinler bir zahmet.Sırf önlisans mezunları başarısız diye ikinci üniversite olarak okuyanların önünü kapatmak ne kadar mantıklı?Mebde öğretmenim okuldan çıkıp 3te evde oluyorum.Her gün 6'ya kadar dgs çalışıyorum.Adalet 2.sınıfım. Daha yeni yeni başladım çalışmaya ama netler güzel geliyor.Çalışırsam kazanacağımı düşünüyorum. Ben hergün bu kadar emek harcadığım halde hukuk okumak niçin benim hakkım değil? İkinci üniversitem olduğu için mi?Önlisans mezunu sınavda beni geçsin o gitsin hukuk fakültesine.Kimse engel olmuyor.Aöf adalet kapatılınca dgs ile hukuka geçen öğrencilerin de kalitesinin düşeceğine inanıyorum.
cnkd, 3 yıl önce

çıkışlı memurlar.

cnkd
Genel Müdür
26 Eylül 2021 19:26

hocam bu taşıma çok şu kaldırır.bunu senle

tartışırım eğitimci oldugu icin.hukuj 1998 de tm oldum ki ts ile ogrenci almasi gerekir.

eğitim bilimsel açıdan hukukun tm olması

zaten anlamsız.mat 1 soruları yapılsın

demissin haklısın.sorun lisede .hukuk

okuyacak adam sosyoloji psikoloji cagdas

türk ve dünya tarihi falan yapmadan

mühendis kadar matematik yaptırılması

cok mantıksız.hem.liseden mezun olup 2 yıl

adalet okuyan çocuklar mumkun degil ikinci

üniversite adalet okuyan adamı dgs de

geçemez.olsa doğrudan hukuk kazanırdı

cnkd
Genel Müdür
26 Eylül 2021 19:31

bölümün tm olması bile egitim bilimsel

acidan tartismaliyken tm ciler bile sayısal

çıkışlı ardan giremiyor.o sebeple aof adalet olduğu sürece orgun 2 yillik ve diğer adalet

bölümleri maalesef gençlerin umuduyla

oynamaktır.tabi 18 - 19 yaşında gence

anlatamiyorsun.Yazik

frettchen
Aday Memur
27 Eylül 2021 10:02

Söylediklerinize aynen katılıyorum.

ogretmen ahmet bey, 3 yıl önce
Hocam yanlış anlama eleştirim şahsına değil. İki yıllık adalet bölümünü bitirenleden hukuk okumaya niyeti olanlar antin Kuntin mat 1 sorularının olduğu bir sınavda daha fazla çalışıp ikinci üniversite olarak okuyan memurları geçsinler bir zahmet.Sırf önlisans mezunları başarısız diye ikinci üniversite olarak okuyanların önünü kapatmak ne kadar mantıklı?Mebde öğretmenim okuldan çıkıp 3te evde oluyorum.Her gün 6'ya kadar dgs çalışıyorum.Adalet 2.sınıfım. Daha yeni yeni başladım çalışmaya ama netler güzel geliyor.Çalışırsam kazanacağımı düşünüyorum. Ben hergün bu kadar emek harcadığım halde hukuk okumak niçin benim hakkım değil? İkinci üniversitem olduğu için mi?Önlisans mezunu sınavda beni geçsin o gitsin hukuk fakültesine.Kimse engel olmuyor.Aöf adalet kapatılınca dgs ile hukuka geçen öğrencilerin de kalitesinin düşeceğine inanıyorum.
Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi