Editörler : cihan27E.Kayı Han
24 Eylül 2021 22:20

Üst kadro İle Naklen Geçişlerde Muvafakat

merhaba,

A Kurumunda memur kadrosunda çalışan biri , B Kurumuna üst kadro ile kurumlar arası geçiş yapmak istediğinde, A kurumu muvafakat vermek zorunda mıdır? emsal bir kadro ile geçiş değilde üst kadro ile geçiş olması, muvafakat verilme olasılığını artırmakta mıdır? sonuçta üst kadro ile gidecek birine muvafakat verilmemesi memurun önünün kapatılması anlamına gelmez mi?

murat_326
Şube Müdürü
25 Eylül 2021 17:12

Üst kadro dediğin sınıf degistirmemi, örneğin yhs

Den gih e gecme gibi bu durum görevde yükselme sınavını kazanırsan olur.baska kuruma yasal olarak bu şekilde geçersin tabi kurumun okeylerse

jeklarit
Daire Başkanı
25 Eylül 2021 19:28

kurumlararası geçişte kariyer mesleği ise genelde muvafakat veriliyor en azından özlük hakkında iyilşme olacaksa verilmeli verilmez ise mahkeme ile kazanabileceğini düşünüyorum. ben gih den ehs ye geçtim vermeme sorunu olmadı. Şöyle bir şeyle karşlaştım çalıştığım kurum personel yetersizliğinden muvafakat vermek istemedi ama direk yetkili amir ile birebir görüşme ayarlar iseniz sizin geçişinize onay verecektir.

İsmail BAKAR
Aday Memur
27 Eylül 2021 15:46

bir kurumda şube müdürü kadrosunda çalışırken, başka kuruma daire başkanı olarak geçişte muvafakat sıkıntısı olur mu ?

jeklarit, 3 yıl önce

kurumlararası geçişte kariyer mesleği ise genelde muvafakat veriliyor en azından özlük hakkında iyilşme olacaksa verilmeli verilmez ise mahkeme ile kazanabileceğini düşünüyorum. ben gih den ehs ye geçtim vermeme sorunu olmadı. Şöyle bir şeyle karşlaştım çalıştığım kurum personel yetersizliğinden muvafakat vermek istemedi ama direk yetkili amir ile birebir görüşme ayarlar iseniz sizin geçişinize onay verecektir.

İsmail BAKAR
Aday Memur
27 Eylül 2021 15:47

bir kurumda şube müdürü kadrosunda çalışırken, başka kuruma daire başkanı olarak geçişte muvafakat sıkıntısı olur mu ?

murat_326, 3 yıl önce

Üst kadro dediğin sınıf degistirmemi, örneğin yhs

Den gih e gecme gibi bu durum görevde yükselme sınavını kazanırsan olur.baska kuruma yasal olarak bu şekilde geçersin tabi kurumun okeylerse

hsnd
Başbakan Müsteşarı
27 Eylül 2021 21:45

Sizce? Bu kadrolarda geçiş yapabilecek kişilerin hiçbir sıkıntısı olmaz merak etmeyin :)
İsmail BAKAR, 3 yıl önce

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi