Editörler : gubaz
25 Eylül 2021 17:28   

İdareci

Hocalarım farkında mısınız git gide idareciler iyice yüksek maaşlı memeura döndüler, ya da bizim burda öyle. Her şeyi öğretmen yapıyor burda, okula gerekli tüm evrakları biz çıkarıyoruz zaten, öğrenci bilgilerini de biz alıyoruz ,nerde yaşar, adresi suyu buyu, disiplin problemi için de bize getirmeyin diyorlar, velilerle de siz görüşün diyorlar, iki gün nöbet tutarız ve okul da çok kötü bir okul yani idarenin disiplini saglamasi gereken bir okul. Hatta gle arası bile nöbet tutarız, sabah yarım saat önce gelirim . işin can sıkıcı tarafı ilçedeki tüm müdürler dedikodu grubu kurup yaptıkları eziyetleri birbirine anlattığında ertesi gün diğer müdür kedni okulunda yapıyor aynını yani nereye atansam ayni. yani diğer okullarında da sürekli idareciyle atiaiyorum ve kendimi sucluyorum hatta arkadaşa anlatım yok ya şenlik bir olay değil diyor ve düşününce evet farklı okulda idarecilere anlaşamadık ama hepsi aynı türden kisilerdi. Derse girmeyip kendilerine ekders yazar ama benim ekdersimi sırf gereksiz çöpe atacağı bir kağıt için keserdi, derse yarım saat geç giren öğretmene ses etmez çünkü onun yalakasiydi ama benim gibi ses cikaranlara takarlardi . Şimdiye kadarki tüm idareciler böyleydi . adam benim iki katim maaş alıyor, neymiş sınıfı olmayanlar kulup evragini istediği gün getirmediği sen ekdersimi kesti, 3000 maaş alıyordum o zamanlar, ne alıyorum da ne kesiyorsun bunu farklı okullardan farklı idareciler yapti. Ve kendilerine sürekli paralar yaziyorlar . Şimdi bana deyin cidden bu idare ne iş yapar mobbing ,torpil, para yeme dışında?

25 Eylül 2021 20:48

tarhici29
Müsteşar Yardımcısı

idareci olun bu haksızlığa dur deyin

25 Eylül 2021 20:52

dundarbeyguneribey
Daire Başkanı

hatta öğle arası bile nöbet tutarız derken? kim tutacak öğle arası başka?

25 Eylül 2021 20:58

memurolm
Genel Müdür

işleri kolaysa sen de ol

25 Eylül 2021 21:31

bilisimtekögrtmnyz
Daire Başkanı

Okullarda İdareci, Öğretmen, Hizmetli, Memur vs. herkes için iş tanımı, mesai kavramı, nöbet, ek ders, sosyal kulüp vs. yönetmeliklerle bellidir. Bununla ilgili üzerinize düşen görevleri ve haklarınızı bilmekle yükümlüsünüz. Siz üzerinize düşen görevleri layıkıyla yerine getirdikten sonra varsa size yapılan usulsüzlüklere karşı hakkınızı arama özgürlüğüne sahipsiniz.

25 Eylül 2021 21:36

matagecen
Daire Başkanı

"2 kat maaş alıyor". yok 10 kat.

25 Eylül 2021 21:48

Örtmen17
Aday Memur
Okul değiştirebiliyor musunuz böyle durumlarda
25 Eylül 2021 22:04

hugo.almeida
Müsteşar Yardımcısı

hatta öğle arası bile nöbet tutarız derken? kim tutacak öğle arası başka?

dundarbeyguneribey, 3 hafta önce - Alıntıya git

Neden öğle arası nöbet tutuyoruz? Öğretmenin öğle arasında yemek yemesi lazım değil mi? Aç mı gezsin?

Öğlen araları okul idaresinin sorumluluğunda olmalıdır. Nöbet sadece ders aralarında tutulmalıdır.

25 Eylül 2021 22:09

hugo.almeida
Müsteşar Yardımcısı

Bazı arkadaşlar yine karnından konuşuyor galiba. Sen idareci ol derken? Hangi ülkede yaşadığımızı mı bilmiyorsunuz yoksa çalıştığınız kurumun ne halde olduğunu mu?

Önceden MEB içinde öğretmenlik yapamayacak durumda olanları geri hizmet diye MEM'lerde memur yapardı. Şimdi onlara idarecilik yolu açıldı çoğu idareci oldu. Bugün idarecilik sistemi ortadan kalksa mevcut idarecilerin yarısından fazlası öğretmenlik yapabilecek yetkinlikte değil.

Türkiye şartlarında idarecilik vasıfsız evrak memurluğu ve sendika temsilciliğine evrilmiştir. Bu tarz idarecilik milli eğitimin amaç ve hedeflerine ters olmakla birlikte 5 yıllık bir emeğin, kalifiyeliğin, ve oldukça yüksek bir meblağın çöpe atılması demektir.

4-5 yıl öğretmenlik okumuş ve bu iş için yetiştirilmiş birini evrak işlerine atamak ülkenin geleceğini heba etmekten başka bir şey değildir.

25 Eylül 2021 23:06

MY.23
Memur
Bu hafata il merkezinde orta ölçekli bir okulda müdürlüğü biraktim. Ögretmenliğin benden alamadiği ne varsa iki yilda aldi. Siz neden bahsediyorsunuz hocam. Ateşten gömlek. İş güvenliği mevzuatıni okuyun gece uykunuz gelmez. Allah yardımcılari olsun.
25 Eylül 2021 23:25

mitril
Genel Müdür
Bu hafata il merkezinde orta ölçekli bir okulda müdürlüğü biraktim. Ögretmenliğin benden alamadiği ne varsa iki yilda aldi. Siz neden bahsediyorsunuz hocam. Ateşten gömlek. İş güvenliği mevzuatıni okuyun gece uykunuz gelmez. Allah yardımcılari olsun.
MY.23, 3 hafta önce - Alıntıya git

İdarecilik yapmayanlara davulun sesi uzaktan hoş geliyor da kazın ayağının öyle olmadığını çok iyi anlatmışsınız.

Aynı okulda çalışsanız da siz madalyonun ön yüzünü görüyorsunuz öğretmen olarak, bir de arka yüzü var görmediğiniz, sias arkadaş.

26 Eylül 2021 01:11

yenilikci2020
Aday Memur

Hocam Urfa'da mısınız ?

Toplam 11 mesaj