Editörler : Renjiro
18 Ekim 2021 21:31

memursuzlar
Aday Memur

Merhaba arkadaşlar, yukarıda bahsedilen konunun başka mağdurlarından biri de benim. Aynı şekilde puanı çok düşük birini aldılar. Önce ilgili fakülteden jüri raporlarini istedim, jüri raporlarini inceledikten sonra rektörlük makamına yapılan atanmanin iptali ve bahse konu kadroya atanmamin yapılması için dilekçe verdim. Gelen olumsuz cevaba binaen idare mahkemesinde dava açtım. Dava için avukat tutmanız gerekmiyor. Sıradan bir dilekçe yeterlidir. Önemli olan yasal süreyi kaçırmamaktir. Hakkınız olan muhakkak arayın. Kaybedeceğiniz bir şey yoktur.

18 Ekim 2021 21:35

Kunteperme
Kapalı

Merhaba arkadaşlar, yukarıda bahsedilen konunun başka mağdurlarından biri de benim. Aynı şekilde puanı çok düşük birini aldılar. Önce ilgili fakülteden jüri raporlarini istedim, jüri raporlarini inceledikten sonra rektörlük makamına yapılan atanmanin iptali ve bahse konu kadroya atanmamin yapılması için dilekçe verdim. Gelen olumsuz cevaba binaen idare mahkemesinde dava açtım. Dava için avukat tutmanız gerekmiyor. Sıradan bir dilekçe yeterlidir. Önemli olan yasal süreyi kaçırmamaktir. Hakkınız olan muhakkak arayın. Kaybedeceğiniz bir şey yoktur.

memursuzlar, 1 ay önce - Alıntıya git
Yasal süreç nedir? Bana olumsuz maili attiklarinda hemen dilekce verdim. Önümüzdeki cuma günü 15 iş günü doluyor. Sonra hemen idari mahkemeye gidip dava açarım geç olur mu?
19 Ekim 2021 10:58

spinozum
Aday Memur

memursuzlar, 1 ay önce - Alıntıya git

Benim jüri raporlarını isteyen dilekçeme 15 GÜN İÇİNDE herhangi bir cevap verilmedi.Direk idari mahkemeye mi başvurmam gerekli

20 Ekim 2021 22:36

akademisyenadayı40
Aday Memur

Aynı sorunu en son başvurumda ben yine yaşadım. Benden düşük puanlı kendi öğretim elemanlarını aldılar kadroya. Doktora biteli 3 yıl oldu daha ne kadar bekleyip ne kadar mağdur edileceğiz acaba?

21 Ekim 2021 23:37

Akademikfalanfilan
Aday Memur

Değerli arkadaşlar maalesef bu konudaki en büyük suç bizde hakkını aramıyor. Ya da bir daha ki sefere bana kadro verirler diye ses çıkarmıyoruz. Akademisyen adam itiraz etmeli hakkını aramalı.

Noterden ihbarname ya da dilekçe ile jüri raporları talep edin.

Vermek zorunda

Vermedi mi on beş gün geçtikten sonra mahkemeye.

Mahkeme ilk olarak savunmasını istiyor ve tüm evrklaei istiyor . Siz tüm evrakları görüyorsunuz .

Sonra savunmalarına bir cevap yazıyorsunuz . Burası önemli çünkü bu son cevap hakkınız.

Sonra onlar sizin cevabınıza cevap yazıyorlar .

Sonra mahkeme bilirkişi atıyor. Bunun parasını sizden istiyor (2000 TL) kazanırsanız geri alırsınız kazanamazsaniz geçmiş olsun. Ama daha bunun idare mahkemesi var Danıştay i var.

Jüri raporlarını güzelce okuyun. Tamam nitelik yönünden bakacak ama . Sizin hiç bir çalışmanızı eleştirmeden kalkıp diğerini aldım diyemez.

Yok öyle rektör dekannkafasina göre muhabbeti.

Benim davam bilirkişi aşamasında. Beş kat yüksek puan ile atanamadim. Biz de biliyoruz bir iki makale on beş yirmi puan varsa itiraz etmeyiz zaten. Nitelik yönünden iyi ise ses etmeyiz zaten. Ama benim var 13 tane atanan kişinin 2 tane... Hepsi nitelikli olsa ne olur ?

Kimsenin gazına gelmeyin. O kadroyu size vermeyecek olsalar da uğraşın iptal edilsin. Dingonun ahırı oldu üniversiteler bari siz karşı durun. Akademisyen gibi davranın.

Herkese kolay gelsin. Gelişmeleri sitemde de anlatıyorum. Oradan da bakabilirsiniz.

www.omerozer.com.tr

21 Ekim 2021 23:42

Akademikfalanfilan
Aday Memur

Bazıları da sonuç alan var mı demiş ? Sonuç derken atanmaktan bahsediyorsunuz. Ben olaya öyle bakmıyorum. Diyelim ki ben atanmadim. Bir daha böyle usulsüzlük yapmasın yeter. Torpilli dekan diye adı çıksın yeter. Üniversite haberlere çıksın yeter. Ee emahkeme masraflarını zaten geri alacaksınız ?

Atama iptal olsun yeter.

Nasılsa hak yerini bulur .

Torpille atanan kişilerin yanlış yönlendirmesine kulak asmayın. En azından ben bu haksızlığa susmadim dersiniz.

22 Ekim 2021 14:11

Kunteperme
Kapalı

Merhaba arkadaşlar,

Gelişmeleri sizlere adım adım anlatacağım.

Üniversiteden 15 iş günü önce dosyaları istedim, sağolsunlar tam 15 iş günü sonra bana mail attılar. Raporları vereceklermiş ama sayfa başı 1 tl'den parasını istiyorlar ve bayağı bir sayfa var haftaya kredi çekip göndericem :)).

Tek duam benden yüksek puanlı birini almış olmaları yoksa çok uğraştıracaklar.

27 Ekim 2021 14:24

Kunteperme
Kapalı
Evet arkadaşlar. Raporlar da geldi benim puanimin 3de bir oraninda bir puana sahip adayı almışlar zorlayarak benim şarta uygun olmadığımı yazmışlar. Ben de o kadroya giremiyorsa diger aday da alinmayacak. Her turlu davayı bugun itibari ile açıyorum.
Toplam 48 mesaj

ANKET
5 ila 11 yaş arasındaki çocuklarınıza Covid19 aşısı yaptırır mısınız?