Editörler : Kayıhan2020
26 Eylül 2021 14:48   

Raporlu çocuk nedeniyle mesai saatinde esneklik mümkün mü?

Benan1111

Raporlu çocuğun çalışan

26/09/2021 13:59

Merhabalar ben infaz koruma memuruyum

Raporlu bir cocugum var

Cocugum anasınıfına gidiyor

Durumundan ötürü servisle bırakmak mümkün olmadığı için okula ben bırakıyorum

Okul baslama saati 8.40 bitiş 16.00

Mesai saatlerim 08.00 17.00 arası olduğu için çocuğumu okula 7.30 da bırakmak 17.30 almak zorunda kalıyorum

Benim size sormak istediğim şey ceza infaz kurumunda böyle bir durumdan ötürü mesai saati konusunda esneklik tanınması haklarım arasında var mi

Ayrıca cocugum okul dışında bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde ders alıyor

CLOSE AD

26 Eylül 2021 20:50

hayatixxx
Genel Müdür

birim amirinin insiyatifinde bir durum

27 Eylül 2021 13:38

medusa34
Aday Memur

Engelli yakını ve çocuğu olan personelin 1 saat erken çıkma hakkı var. Buna kimse karışamaz müdür ben iziz vermiyorum diye bir durum yok. %40 sa raporu mesai saatiniz kaç olursa olsun .1 saat erken çıkma hakkınız bulunmakta.

27 Eylül 2021 14:50

pro1907
Daire Başkanı

Engelli yakını ve çocuğu olan personelin 1 saat erken çıkma hakkı var. Buna kimse karışamaz müdür ben iziz vermiyorum diye bir durum yok. %40 sa raporu mesai saatiniz kaç olursa olsun .1 saat erken çıkma hakkınız bulunmakta.

medusa34, 4 hafta önce - Alıntıya git

bunu neye dayanarak söylüyorsun maddeyi gösterir misin?

27 Eylül 2021 15:30

medusa34
Aday Memur

bunu neye dayanarak söylüyorsun maddeyi gösterir misin?

pro1907, 4 hafta önce - Alıntıya git

Adliyemiz de 3 anne yaklaşık 2 yıldır 1 saat erken çıkıyor. 1 tanede annesi engelli abimiz var o da 1 saat erken çıkıyor.

Komisyonu arayıp engelli yakınımız var 1 saat erken çıkma iznimi kullanmak istiyorum deyin, yok derlerlerse ben o kişilerle görüşüp gerekli bilgileri alırım.

27 Eylül 2021 19:31

pro1907
Daire Başkanı

onlara başsavcı kişisel izin vermiştir yoksa 657 de öyle bir madde yok

28 Eylül 2021 11:30

medusa34
Aday Memur

onlara başsavcı kişisel izin vermiştir yoksa 657 de öyle bir madde yok

pro1907, 4 hafta önce - Alıntıya git

Kimsenin inisiyatifi değil, engelli yakınlarına devletin verdiği hakkı kullanıyorlar. Müdür çok karşı çıktı ama komisyon onaylı izin alınınca kimse sesini çıkaramadı.

Komisyonlarını arasın ve bunu kullanan kişilerin olduğunu dile getirsinler bu hakkı %40 ve üzeri engeli yakını bulunan herkes alabilir.

28 Eylül 2021 11:42

pro1907
Daire Başkanı

Kimsenin inisiyatifi değil, engelli yakınlarına devletin verdiği hakkı kullanıyorlar. Müdür çok karşı çıktı ama komisyon onaylı izin alınınca kimse sesini çıkaramadı.

Komisyonlarını arasın ve bunu kullanan kişilerin olduğunu dile getirsinler bu hakkı %40 ve üzeri engeli yakını bulunan herkes alabilir.

medusa34, 4 hafta önce - Alıntıya git

usta aç mevzuatı oku resmi izin yok insiyatif gösterilebilir diyor onunda saati yok bizimde çevremizde var amirin elinde bu göster mevzuatı o zaman bana evet bazı hakları var tayin olsun ememeklilik olsun ama 1 saat erken gider diye madde yok kişi talep eder amir onaylarsa o zaman erken çıkabilir istediğin gibi aaraştır

02 Ekim 2021 22:37

housemd71
Memur

2010 tarihli Sendikal Gelişmeler Doğrultusunda Alınacak Önlemler konulu Başbakanlık Genelgesi 3.maddede engelli ve bakma yükümlulugundeki bireyler ile ilgili yazı var.Izin vermek durumundalar.Verilmezse Cimer'e bildirin.

Toplam 8 mesaj

ANKET
Merkez Bankasının faizleri 2 puan indirmesini nasıl buldunuz?