Editörler : gubaz
27 Eylül 2021 15:06   

Okul Tabanlı Afet Eğitimi Kursu'nun Son Başvuru Tarihini Geçirdim

İlk atamam gerçekleşti 11 Eylül tarihinde göreve başladım. Zorunlu kurs ve seminerlere haricen başvuru yapmaya gerek olmadan resen atanıyor diye okumuştum. Zorunlu kurs olarak geçen "Okul Tabanlı Afet Eğitimi Kursu" benim hesabıma resen atanmamış. Son başvuru tarihi de geçmiş dolayısıyla başvuru listesinde de yok başvuramıyorum. Ne yapılması gerektiğiyle ilgili bilgisi olanların yardımını rica ediyorum. Adaylığım uzar mı yoka bu kurs bu yıl içerisinde tekrar açılır mı?

27 Eylül 2021 16:01

hugo.almeida
Müsteşar Yardımcısı

Adaylık için şart mı ki? Sanmıyorum. Sürekli açılırdı bu kurs MEBBİS'te, takip edin.

27 Eylül 2021 16:27

crassicadua
Aday Memur

Zorunlu hocam.

"1. Aday öğretmen, Aday Öğretmen

Yetiştirme Programında yer alan Uygulama ve Aday Öğretmen Yetiştirme Programı Uzaktan

Eğitim Semineri dışında Okul Tabanlı Afet Eğitimi Kursu (8 saat) ile Uzaktan

Eğitim, Tasarım ve Yönetim Becerilerinin Geliştirilmesi Kursu (42 saat) zorunlu

ve listede yer alan diğer kurslardan da belirleyecekleri eğitimlerden toplamda

30 saat olmak üzere toplam 50+30=80 saat uzaktan hizmetiçi eğitim kursuna katılırlar."

27 Eylül 2021 16:52

hugo.almeida
Müsteşar Yardımcısı

Zorunlu hocam.

"1. Aday öğretmen, Aday Öğretmen

Yetiştirme Programında yer alan Uygulama ve Aday Öğretmen Yetiştirme Programı Uzaktan

Eğitim Semineri dışında Okul Tabanlı Afet Eğitimi Kursu (8 saat) ile Uzaktan

Eğitim, Tasarım ve Yönetim Becerilerinin Geliştirilmesi Kursu (42 saat) zorunlu

ve listede yer alan diğer kurslardan da belirleyecekleri eğitimlerden toplamda

30 saat olmak üzere toplam 50+30=80 saat uzaktan hizmetiçi eğitim kursuna katılırlar."

crassicadua, 1 ay önce - Alıntıya git

Enteresan.

Açılır hocam tekrar. Zaten atanalı kaç gün olmuş da. Yıl boyu kırk defa açıldı. Sizin adaylık sınavınıza kadar yine kırk defa açılabilir.

27 Eylül 2021 16:55

crassicadua
Aday Memur

Okul Tabanlı Afet Eğitimi Kursundan bahsediyorsunuz değil mi hocam?

27 Eylül 2021 18:13

hugo.almeida
Müsteşar Yardımcısı

2.02.03.02.007 - Okul Tabanlı Afet Eğitimi Kursu.

Buysa eğer sürekli açılıyor bildiğim kadarıyla. Bir çok seminer aldığım için sürekli karşıma çıkıyordu.

Ama tabi kursu açan ben olmadığım için garanti veremem.

27 Eylül 2021 18:38

memurolm
Genel Müdür

evet çok kere açılıyor bu kurslar kaçırınca sıkıntı olmaz sonra tekrar başvurabilirsiniz aday öğretmen diye başlayan kursları kaçırmayın onlar 1 yada 2 kere açılıyor

29 Eylül 2021 20:08

skramz
Şef

açılır başvuru kısmında ileri tarihte açılacakların da görünmesi lazım. hep birden fazla açılıyor

01 Ekim 2021 22:54

Entellektüelizm
Şef
Uzaktan eğitim kapısı yaz googleye, ordan uzaktanegitim.cibiko.gov.tr ye e devlet üzerinden gir ve eğitimini alıp rahatla. Böyle şeyleri de kendine dert etme. Zaten içi boş seminerler hepsi.
09 Ekim 2021 11:25

Mcsrr
Aday Memur

Ben de kursu izlememe rağmen kurs sonu sınavlarını cevaplamadım kursun süresi geçti şimdi ileri tarihli seçmeye çalıştığımda 2021000511 Numaralı Faaliyet ile Aynı Eğitim Programına Daha Önceden Katıldığınız Geçerlilik Süresi İçinde Başvuru YAPAMAZSINIZ..!! diye bir yazı çıkıyor ne yapmam lazım...

Toplam 9 mesaj

ANKET
Osman Kavala hakkında açıklamalarda bulunan 10 büyükelçi sınır dışı edilmeli mi?