Editörler : swat3410E.Kayı Han
27 Eylül 2021 15:22

Kan değerleri

Merhabalar kan tahlillerime baktırdım kolesterol ve Bi değer daha normalin çok az üzerinde örneğin kötü kolesterol 130 Max olması lazım benim 160 normal kolesterol 200 olması lazım benim 240. Bi değer daha vardı ismini unuttum onun Max olması lazım benim 9. Velhasıl kelam tüm değerler 4 4 lük mü olmak zorunda hiç bir şekilde tolerans göstermiyorlar mı. Merhaba kan idrar vs tüm her şey robot gibi 4 4 lük tek hatası olmayan insan mı arıyorlar. Doktor değerkerimin normal olduğunu söyledi. Ama İnternet de Bi kaç yere baktım elenme sebebi yazıyor. Yorumu görüşü bilgisi olan var mı aranızda

akademilendiniz
Aday Memur
27 Eylül 2021 15:29

Kolesterol için yeme alışkanlıklarınızı değiştirebilirsiniz. Dilerseniz bir diyetisyenle görüşün bu süreçte kolayca çözüme ulaşabilirsiniz. Bazen diyetle değil de ilaç kullanımıyla çözüme ulaşılıyor. Lakin çok fazla gözükmüyor değerleriniz. Umarım yeme alışkanlığını değiştirip halledebilirsiniz.

TEMUR23
Aday Memur
27 Eylül 2021 15:56

Tolerans yok tüm değerlerin referans aralığında olmak zorunda. Kolesterol için de 1 hafta hayvansal gıdalardan uzak durursan normale döner onun dışında kolesterol ilacı da kullanabilirsin 2-3 günlüğüne.

furkannn38
Aday Memur
27 Eylül 2021 17:14

Hangi değerlere bakıyorlar bilen varmı yarın kan vermeye gidicem ona göre baktırıyım knka

furkannn38
Aday Memur
27 Eylül 2021 17:18

?

Veli1995
Aday Memur
27 Eylül 2021 17:43

Ben spesifik bir şey söylemedim. 2 tüp kan aldılar oradan öğrendim

Aramis07
Aday Memur
27 Eylül 2021 18:42

Aynen bilen varsa gidip kan verelim. Kazanamazsak da bi vesileyle test yaptırmış olalım :)

furkannn38, 3 yıl önce

Hangi değerlere bakıyorlar bilen varmı yarın kan vermeye gidicem ona göre baktırıyım knka

Arsy38
Aday Memur
27 Eylül 2021 18:51

Öyle bişey yok. Tolerans elbette var. Benim sağlık raporunda en az 10 değerim tolerans dısıydı.gorevdeyim şuan. Gider gitmez ağır spora başlıyorsun zaten değerlerin farlı çıkıyor. Başka bir il hava değişimi rakım bile etkiliyor. Bunlara takılmayın. Kan değerlerinden elenen birini görmedim

TEMUR23, 3 yıl önce

Tolerans yok tüm değerlerin referans aralığında olmak zorunda. Kolesterol için de 1 hafta hayvansal gıdalardan uzak durursan normale döner onun dışında kolesterol ilacı da kullanabilirsin 2-3 günlüğüne.

adaypols
Kapalı
27 Eylül 2021 18:58

kardeşim hdl kolestrol değerini düşürmeye çalış sebze ağırlıklı yer düşen kolestrol onunla alakalaı bir şey ldl kolestrolün yani iyi olan koestrolonun yüksek olması sınırdan fazla bile olsa iyi birşey ldl kolestrol ne kadar yüksekse o kadar iyi ondan sıkıntı yok kötü kolestrol içinde hayvansal gıdalar yeme bol su iç düşer kardeşim o trigliserid vardır belki senin yüksek o da kolestrolle bağlantılı birşey zaten demek istediğim sebze ağırlıklı kızartma et felan düketme bir hafta sonra tekrar ölçtür düşük çıkar birde önerim sabah aç karnına ölçtür öğleden sonraya kalma

Dextrian
Şube Müdürü
27 Eylül 2021 20:15

La nasıl tolerans yok bin defa yazdık sağlıkta yardımcı oluyorlar diye, bizde bi elemanın proteini yüksek çıkıp duruyordu 8-10 defa kan verdi düzelene kadar. Kolesterol alt ast falan bunlar değişir kalıcı hastalığınız olmadığı sürece korkmayın

Üstte bi devrem yazmış bak o intibak eğitiminde haşat edecekler zaten sizi rahat ol değerler düzelir :D

furkannn38
Aday Memur
27 Eylül 2021 20:20

Bencede bir hastalığınız yoksa veya aşırı kilolu değilseniz takılmayın. Spor düzenli beslenme ve bol su yeter

Veli1995
Aday Memur
27 Eylül 2021 22:04

Tüm cevaplar için teşekkür ederim dediğiniz şeyleri dikkate alacağım ve inşallah tolerans sağlarlar yine de. Bi de intibak eğitiminde mi sağlık götürürler yoksa okula girmeden mi olacak. Çünkü formda Bi kaç kere gördüm bu sene okul başlamadan genel sağlık olacak gibi. İnşallah okul zamanında olur

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi