Editörler : crops35
27 Eylül 2021 16:25   

Branş bazında sıralamada geriye dusmek
Tibbi dokumantasyon ve sekreterlik bolumu icin konusuyorum. Branş bazında sıralamam güncellemeden once 1580 idi. Guncellemeden sonra 1784 oldu. Atananlarin dusmesini beklerken bu yukselme neden oldu. Mezun olmayanlar mezun oldu desem zaten bende mezun degildim ilk siralamada da simdikinde de bir aciklamasi var mi acaba ya da yeni kayit olanlar mi siralamayi etkiledi. Mantigim bu cevabi bulamadi acaba bilgi sahibi olan kisiler bilgilendirme yapabilir mi.
27 Eylül 2021 16:46

Yüce Hülagü Han
Şube Müdürü

Mezun olmayanlar sonradan eklenmiyor zaten en baştan beri kpssye giren mezun olan olmayan herkes sıralamada oluyor bende çözemedim durumu garipmiş

27 Eylül 2021 16:50

Yüce Hülagü Han
Şube Müdürü

Bu arada merkezi yerleştirmede yerleşenlerin elenmesi için işaretlyecegin kutucuğu işaretledin mi altta çünkü geriye düşmek mümkün değil bi hata var

27 Eylül 2021 16:53

yezorlu
Aday Memur

Mezun olmayanlar sonradan eklenmiyor zaten en baştan beri kpssye giren mezun olan olmayan herkes sıralamada oluyor bende çözemedim durumu garipmiş

Yüce Hülagü Han, 4 hafta önce - Alıntıya git
Gercekten anlam veremedim, yeni kayitlarin etkileme ihtimali artti o zaman ve bir yil gecmis tds den atanan 3 kisimi o kadar 1000 e yakin alim oldu. Gercekten bilinmezlikler icinde dogruyu bulmaya calisiyoruz devletin her kurumu seffaf olmali cimere yazacagim bakalim ne cevap verecekler. Kapali kapilar ardindan neyin ne oldugunu bilmeden savrulup gidiyoruz. Minimum Osym kadar net olmali hersey sirlamayla kimin nereye gide egi uc asagi bes yukari belli. Zaten aciktan atamalar neyin dondugunu herkesin bildigi ama kimsenin el atmadigi ulkemin aci gercekleri bari merkezi atamalarda muallakta birakmasalar bizleri
27 Eylül 2021 16:56

yezorlu
Aday Memur

Bu arada merkezi yerleştirmede yerleşenlerin elenmesi için işaretlyecegin kutucuğu işaretledin mi altta çünkü geriye düşmek mümkün değil bi hata var

Isaretledim tekrar bakim net bilgi vereyimsimdiki baktigim durum 1784 ten 1747 ye dustu. Yani bir yilda sadece 37 sansli T.C. vatandasi
27 Eylül 2021 16:58

Se.Efe. ege
Aday Memur
Isaretledim tekrar bakim net bilgi vereyimsimdiki baktigim durum 1784 ten 1747 ye dustu. Yani bir yilda sadece 37 sansli T.C. vatandasi
yezorlu, 4 hafta önce - Alıntıya git
Benimde 125 Ken 140 olmuş büro yonetimi
27 Eylül 2021 16:59

Se.Efe. ege
Aday Memur
Se.Efe. ege, 4 hafta önce - Alıntıya git
Mezun olanlardan dolayıdır bana kalırsa ilk 2 yerleştirmede mezun olmadıkları için yoktu sıralamada son 2 yerleştirmede yapabilecekler
27 Eylül 2021 17:01

Se.Efe. ege
Aday Memur

Siz hangi bakanlıkta görev yapiyodunuz
27 Eylül 2021 17:01

yezorlu
Aday Memur
Bir beni atkiledigini dusunmuyorum zaten eminim herkesi etkiledi fakat biz bu kisilerden kaci mezun kaci ogrenci kaci atandi sozlesmeli ya da kadrolu hic bir bilgimiz yok degisimin sebebini kimse bilmiyor. Mesela ben bidahaki atamada tds den kacinciyim hic bilmiyorum verilen sayi o zaman gereksiz bir sayi hic birsey ifade etmiyor.
27 Eylül 2021 17:03

yezorlu
Aday Memur
Mezun olanlardan dolayıdır bana kalırsa ilk 2 yerleştirmede mezun olmadıkları için yoktu sıralamada son 2 yerleştirmede yapabilecekler
Ben hala mezun degilim ama siralamam var ihtimal olarak gormuyorum sinava ilk girdigimde tds okumuyordum sonradan basladim ama siralamaya aldi beni simdide adalete basladim onda da sirlamaya aldi mezuniyetle alakali olma ihtimali dusuk yuce hulagu han in seyledikleri mantikli
27 Eylül 2021 17:04

Se.Efe. ege
Aday Memur
Bir beni atkiledigini dusunmuyorum zaten eminim herkesi etkiledi fakat biz bu kisilerden kaci mezun kaci ogrenci kaci atandi sozlesmeli ya da kadrolu hic bir bilgimiz yok degisimin sebebini kimse bilmiyor. Mesela ben bidahaki atamada tds den kacinciyim hic bilmiyorum verilen sayi o zaman gereksiz bir sayi hic birsey ifade etmiyor.
yezorlu, 4 hafta önce - Alıntıya git
Kesinlikle. hep böle olmuyo mu zaten. Mülakata giriyorsun adliye klavyeyi kacla kapattı onu bile göremiyosun . Mülakatta puanın kaçıncı bilmiyorsun
27 Eylül 2021 17:06

yezorlu
Aday Memur
Kesinlikle. hep böle olmuyo mu zaten. Mülakata giriyorsun adliye klavyeyi kacla kapattı onu bile göremiyosun . Mülakatta puanın kaçıncı bilmiyorsun
Emeklere yazik
27 Eylül 2021 17:18

yezorlu
Aday Memur
Söyle bir aciklama geldi gruptan dogrulugundan emin degilim BRANŞ SIRALAMASI NEDEN DEĞİŞTİ? Önünüze geçen kişi sayısı veya önünüzden giden kişi sayısı herkeste aynı değildir. 2020-KPSS'ye giren farklı programda eğitim gören kişi yatay geçiş ile veya ikinci üniversite kapsamında sizinle aynı programda eğitim görmeye başlaması nedeniyle puanı sizden yüksek ise; branş sıralamanız geriye düşer (kişi sizin önünüze geçer), puanı sizden düşükse branş sıranız değişmez aynı kalır. Her sene olan olağan bir durumdur. Yeni mezun olan kişiler değil; daha önceden üniversite okurken 2020-KPSS'ye giren ve sizin branşınıza yeni kayıt yaptıran kişiler sıralamayı değiştirdi. Bunlar yatay geçişle gelenler, YKS veya ikinci üniversite kapsamında kayıt yaptıran kişilerdir. Mezun olan veya okuyan kişilerin hepsi sıraya zaten dahildir. Bazı gruplarda 2022 KPSS'ye kadar mezun olamayacaklar demişler öyle bir şey yok. Daha önce üniversite bitirenlerden intibak (ders saydırma) yaptıranlar olacaktır veya açıköğretim olduğu için daha kısa sürede mezun olabileceklerdir
27 Eylül 2021 17:54

economi06
Şube Müdürü
Adamın kpss puanı var bölüme yeni kayıt olmuş. Burdan bu sonuç mu çıkıyor ozaman
27 Eylül 2021 17:57

yezorlu
Aday Memur
Adamın kpss puanı var bölüme yeni kayıt olmuş. Burdan bu sonuç mu çıkıyor ozaman
economi06, 4 hafta önce - Alıntıya git
Emin olamamakla birlikte tanı bu yönde
27 Eylül 2021 19:26

Se.Efe. ege
Aday Memur
economi06, 4 hafta önce - Alıntıya git
O zaman Yeni kayıtlar çok etki etmez 2020 puanıyla tercih yapamaz mezun olmamış olacak sonuçta. AÖF den 1 yılda bile bitirse buna yetişemez .
28 Eylül 2021 08:55

debdebe13
Memur

Mezun olma ile alakası yok. okuyor durumda olan da mezun olanlarda sıralamada her zaman vardı zaten. Mevzu güncellemenin yapıldığı tarihte önceden olmayan eğitim bilgilerinin de sisteme eklenmesinden ibaret, zaten bu durumu duyuruda paylaşmışlar "teknik açıklama" adı altında.

30 Eylül 2021 10:57

ozgur066
Aday Memur

Bir ben göremedim sıramı AİS'te nerden bakıyoruz ? Lütfen yardım

30 Eylül 2021 12:13

debdebe13
Memur

Bir ben göremedim sıramı AİS'te nerden bakıyoruz ? Lütfen yardım

ozgur066, 3 hafta önce - Alıntıya git

AİS'de başvurularım kısmından ilgili sınavı seçince ekranda üstte sağda gözüküyor.

Veya AİS'e login olduktan sonra ön lisans için:

http://ais.osym.gov.tr/KPSS2/2020/1/BransBazindaSiralama

Lise için ise: http://ais.osym.gov.tr/KPSS2/2020/2/BransBazindaSiralama

linklerini direk kopyalayın.

02 Ekim 2021 18:42

PetrograD
Memur
2020 kpss puanı olupta bölümünüze bu yıl kayıt yaptıranlar sıralamayı etkiledi arkadaşlar, 1 yıl içinde mezun olmazlarsa bir önemi yok
Toplam 19 mesaj

ANKET
Merkez Bankasının faizleri 2 puan indirmesini nasıl buldunuz?