Editörler : cihan27
08 Ekim 2021 08:06   

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Memurumuz da işçimiz de halden memnun.
Cumhurbaşkanı Erdoğan memur ve işçilere yapılan ücret zamlarını değerlendirerek, "Memurumuz da işçimiz de halden memnun. Enflasyonun yüzde 20'nin altında olduğu dönemde ortalama yüzde 30 civarında yaptığımız artışla yanlarında olduklarımızı ortaya koyduk" dedi.
08 Ekim 2021 11:40

AptallarYorumYazmasn
Memur

90 bin lira maaş alanlar ne fakirin, asgari ücretlinin ne de memurun halini anlayamaz. Hesapta görüşürüz, bu lanetli dünya sizlerin olsun.

08 Ekim 2021 12:39

dostar
Kapalı

15 gün arayla alınan 13*2=26 tl 10 ayda 260 TL kedilere mama almayıp kendi gırtlağımıza harcamayı zihin hesabı yapacak kadar kişiyi alçaltan zihin hesabını bana yaptıranlardan, alınan ve elektronik sıradan eşyanın maaşın yarısına tekabül etmesi hususunda çok memnunuz. mutlu rolü yapan beyaz yakalı tiyatro oyuncuları.

08 Ekim 2021 12:42

fakir.adam
Şef

maaşımızı düşürün.fazla geliyor.

08 Ekim 2021 14:30

Fatih869
Memur

Bu zulmün bitmesine 2 seneden az kaldı. Sandıkta görüşürüz kim kimden memnun.

08 Ekim 2021 15:45

inanoner
Memur

i̇ki̇ yillik toplam zammin bi̇le enflasyonu yakalamdiği orani yillik gi̇bi̇ sallayan bi̇r devlet rei̇si̇ halki kandirmak normal bunlar i̇çi̇n herhalde artik.

09 Ekim 2021 08:48

Deletin Bekası
Aday Memur
Yüzde 30 zam nasıl oluyor anlayamadım.
09 Ekim 2021 13:46

Yüce Hülagü Han
Şube Müdürü
Yüzde 30 zam nasıl oluyor anlayamadım.
Deletin Bekası, 2 ay önce - Alıntıya git

%30 ne ki bunların baş trolü Cem Küçük çıkmış geçen gün Habertürk de diyor ki memura %40 zam yapıldı diyor rekor zam yaptık diyor bunu bi kaç kere tekrarladığını farkettim yalanı utanmadan sürekli tekrar ediyorlar bi yalanı ne kadar tekrar edersen inandırıcılığı o kadar artar taktığını uyguluyorlar ama memur ne alıp ne almadığını iyi biliyor.

09 Ekim 2021 14:08

Mahmutt Kaya
Şef
Agam bizimle eylenir.
09 Ekim 2021 14:21

breze06
Daire Başkanı

Her secim kazaniyor ve anketlerde bile yüksek oranda oy aliyor gözüküyorsa tabi kamu çalışanları da asgeri ucretliler de halinden memmun. Normalde %10 bile oy alamaması lazim hükümet iktidarda ise ve uye sayisi cok dusmesi lazim olan memursen sendikasinin uye sayisi halen ayni sayilarda ise bu millette müstahak. Gençler ve çocuklarımız yillar boyu borc ödeyecek babadan atadan ne kalma varsa satildi ustune borçlanildi. 20 senenonce tarimda hayvancilikta kendi kendine yeten ulke herseyi ithal eder olduk. Ermenistandan kesilmis kırmızı et aldik. Ama burda secenek yok muhalefet yok diyerek akp yi susleyenler maaşlar eridiği zaman ağlamasın.

09 Ekim 2021 21:59

Prens8063
Aday Memur

Halinden memnun olan memurlar kim acaba ben memnun değilim tek maaşla artık geçinemiyorum.

13 Ekim 2021 22:08

VATANUĞRUNA
Daire Başkanı
Sayısı çok olmasa da hayattaki bazı PAZARLAR acayip afilli olur. O gün herşey çıkar ortaya. Algılar, sanırsamalar, hayaller biter, gerçekler, heyyy bana bakın ben buradayım der. Seçime kadar herkes eteğindeki taşları dökecek. Ammavelakin bu zamlardan memurlar çokkk memnun kim dediyse Sayın Cumhurbaşkanına o kişi külliyen yalan söylemiştir
13 Ekim 2021 22:44

fakir.adam
Şef

hükümeddende memnunuz elhamdülillahülazim.

14 Ekim 2021 09:19

kıssadar
Aday Memur

Ali Yalçın Cumhurbaşkanının bu konuşmasından birgün önce kendisine teşekkür ziyareti yapti. Dedi ki efendim tüm kamu çalışanı arkadaşlar sözleşmeden gayet memnunlar. Bunun üzerine koskoca Cumhurbaşkanı çıkıp alenen yalan söylüyor yahu utanıyorum artık. Enflasyon yüzde 20 iken yüzde 30 zam yaptık diyor. 2 yıllık zam oranını toplayıp şark kurnazlığı yaptığınızı sanıyorsunuz ama bu toprağın altı da var.

16 Ekim 2021 17:02

Deletin Bekası
Aday Memur

Ali Yalçın Cumhurbaşkanının bu konuşmasından birgün önce kendisine teşekkür ziyareti yapti. Dedi ki efendim tüm kamu çalışanı arkadaşlar sözleşmeden gayet memnunlar. Bunun üzerine koskoca Cumhurbaşkanı çıkıp alenen yalan söylüyor yahu utanıyorum artık. Enflasyon yüzde 20 iken yüzde 30 zam yaptık diyor. 2 yıllık zam oranını toplayıp şark kurnazlığı yaptığınızı sanıyorsunuz ama bu toprağın altı da var.

kıssadar, 1 ay önce - Alıntıya git
Hmm
17 Ekim 2021 01:15

mkalenderr
Aday Memur

Memurlar halinden şikayetçi, ama 2825 lira maaş alan işçi ne yapsın, özlük hakları sıfır, çalışma koşulları ağır, haftada 6 gün çalışır, pazar günleri mesai yazılır, çay içemez kahve içemez mesaide, siz memurlar hükümetin kapısında kırk yıl yatsanız reisin hakkını ödeyemezsiniz.

17 Ekim 2021 11:22

breze06
Daire Başkanı

mkalender nickli arkadaş bizim maaşları devlet veriyor reis değil hukumetler geçicidir devlet bakidir. Siz siyasetçilere tapdıkça iste böyle her zaman ezilirsiniz sizin gibi düşük ucret alip bu kotu ekonemide ezilenler halen hukumeti savundugu yüzünden millet sıkıntı çekiyor. Sen ve sebin gibiler haline şükretsin bu kafa ile onlar bile size fazla savunduklarinizin koluna taktiği saat veya eslerinin çantaları sizin 10yıllık maasiniz.

17 Ekim 2021 11:31

breze06
Daire Başkanı

Bu arada bu hükümet zamaninda haktan helendan bahsedip torpille işe girenler tabi reise sukretsin ama hakki calinan insanlarim vebali hem torpille ise girenin hemde alanın ustunde ve elbet birgun cikar ve mahşerde hesabi sorulur. Her dönemde de torpile karsiyim kisaca kul hakki yemeğe karşıyım kamuda kendi hakkimla işe girdim torpillilerle uğraştım yükselemedim haksızlığa uğradım. Dindar gecinenler şükür kula olmaz Rabbimize olur. Hakkıyla işi giren ve çalışanlarda ne amirine b

nede siyasetçilere boyun eğmez her dedigini yapmaz kanunlar yasalar yonetmelikler dogrultusunda hakkiyla işini yapar

17 Ekim 2021 15:36

Atak129cobra
Aday Memur

%30 ne ki bunların baş trolü Cem Küçük çıkmış geçen gün Habertürk de diyor ki memura %40 zam yapıldı diyor rekor zam yaptık diyor bunu bi kaç kere tekrarladığını farkettim yalanı utanmadan sürekli tekrar ediyorlar bi yalanı ne kadar tekrar edersen inandırıcılığı o kadar artar taktığını uyguluyorlar ama memur ne alıp ne almadığını iyi biliyor.

Yüce Hülagü Han, 2 ay önce - Alıntıya git

O kendi aldiklari maaslara (maas degil) yapilan zamlarla karistirmistir

Toplam 18 mesaj

ANKET
5 ila 11 yaş arasındaki çocuklarınıza Covid19 aşısı yaptırır mısınız?