Editörler : E.Kayı Han
09 Ekim 2021 12:06

Turhan06 Yardımcı olabilir misin

Ben bir olaydan dolayı hagb alacağım. Suç memuriyetten önce işlendi. Gelecek ay atanacağım sağlık bakanlığına bağlı bir kuruma. Güvenlik soruşturmasında geçememe veya geçsem dahi memuriyetten ihraç edilme ihtimalim var mı?

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
09 Ekim 2021 14:04

Hagb ceza değildir. Rahat olun.

izmir.asigi
Aday Memur
09 Ekim 2021 14:09

Hocam inanılmaz korkular yaşıyorum. Hep farklı şeyler yazılıyor. İnşallah bir sorun çıkmaz.

rdemir126.rd
Genel Müdür
09 Ekim 2021 21:01

Alacağınız ceza adli olarak memuriyete engel değil.

Turhan06
Daire Başkanı
09 Ekim 2021 22:18

HAGB sanık hakkında hukuki sonuç doğurmaz. Memuriyetten önce meyfana gelen bir adli olay sebebiyle alınan HAGB kararı memuriyete engel teşkil etmez.

izmir.asigi
Aday Memur
09 Ekim 2021 22:24

Hocam ben sizin durumunuzu tam bilmiyorum ama bütün yazilarinizi okudum benim durumum ile sizin durumunuz çok muhtemel aynı olay yüzünden açık konuşayım bir hanimefendiye internetten bir defalık taciz ve hakaret yüzünden. Acaba sizin atanmanızda veya memuriyetinizde bir sorunla karşılaştınız mı?

Turhan06, 3 yıl önce
HAGB sanık hakkında hukuki sonuç doğurmaz. Memuriyetten önce meyfana gelen bir adli olay sebebiyle alınan HAGB kararı memuriyete engel teşkil etmez.

Turhan06
Daire Başkanı
09 Ekim 2021 22:27

Benim Cinsel tacizden açılan dava tehdit ile devam etti. Davanın seyri değişti. Suçun nev'i değişti. 4 kasımda savcılık mutalaa verecek. Beraat ihtimali var mı az da olsa var ancak yüksek ihtimal HAGB ile sonuçlanacak.
izmir.asigi, 3 yıl önce

Hocam ben sizin durumunuzu tam bilmiyorum ama bütün yazilarinizi okudum benim durumum ile sizin durumunuz çok muhtemel aynı olay yüzünden açık konuşayım bir hanimefendiye internetten bir defalık taciz ve hakaret yüzünden. Acaba sizin atanmanızda veya memuriyetinizde bir sorunla karşılaştınız mı?

Turhan06
Daire Başkanı
09 Ekim 2021 22:33

Tehdit suçu da CMK 253 ve 254. Maddelere göre uzlaşmaya tabi bir suç olmasına rağmen uzlaşma sağlanamadı. Karar 4 kasımda çıkacak muhtemelen.
izmir.asigi, 3 yıl önce

izmir.asigi
Aday Memur
09 Ekim 2021 22:33

Cinsel tacizden hagb ile atılma şansım var mı?

Turhan06, 3 yıl önce
Benim Cinsel tacizden açılan dava tehdit ile devam etti. Davanın seyri değişti. Suçun nev'i değişti. 4 kasımda savcılık mutalaa verecek. Beraat ihtimali var mı az da olsa var ancak yüksek ihtimal HAGB ile sonuçlanacak.

Turhan06
Daire Başkanı
09 Ekim 2021 22:35

HAGB sanik hakkında hukuki bir sonuç doğurmaz lakin güvenlik soruşturmalarının mahiyeti kapalı kutu olduğu için ne sonuç çıkar belli olmaz. Aksi bir durumda ise idare mahkemesine başvurursunuz.
izmir.asigi, 3 yıl önce

izmir.asigi
Aday Memur
09 Ekim 2021 22:36

Teşekürler

Turhan06, 3 yıl önce
HAGB sanik hakkında hukuki bir sonuç doğurmaz lakin güvenlik soruşturmalarının mahiyeti kapalı kutu olduğu için ne sonuç çıkar belli olmaz. Aksi bir durumda ise idare mahkemesine başvurursunuz.

Turhan06
Daire Başkanı
09 Ekim 2021 22:36

Güvenlik soruşturmasından geçerseniz memurlukla ilişiğinizi keseceklerini sanmam.
izmir.asigi, 3 yıl önce

nameless12
Aday Memur
15 Kasım 2021 08:50

İnternetten tanıştığım ve bir kaç defa yüzyüze görüştüğüm hanım kendisine yazdığım ona olan sevgimi ifade eden smsler den dolayı hakkımda şikayetçi olmuş hakkımda cinsel tacizden dolayı dava açıldı bu durumda ne olur ne ceza alırım? Ayrıca daha önceden farklı bir sebepten dolayı hagbm bulunuyor bu durumda ne olur?

Kendisine kesinlikle müstehcen şehvet içeren ahlak dışı bir şey yazmadım böyle bir teklifim olmadı sadece ona aşık oldum aşkımı ifade ettim kendisiyle evlenmek istediğimi belirttim onu ikna edebileceğimi düşündüm sürekli ona çiçek gönderdim meğer sevmek aşkını ilan etmek suçmuş hem de cinsel taciz! inanın çok kötüyüm ben hayatımda bir kadına yan gözle bakmadım şimdi aşkımı ilan ettiğim için cinsel tacizle suçlanıyorum çok üzgünüm

Bankacıbankacı
Aday Memur
18 Kasım 2021 20:24

Turhan06 son durumunuz nedir kardeş
Turhan06, 3 yıl önce

Turhan06
Daire Başkanı
18 Kasım 2021 20:26

4 kasımdaki duruşmada olayın tek tanığının dinlenilmesi talep edildi ve bu sebeple duruşma ocak ayına ertelendi. Gel gör ki olayın tek tanığı da vefat etti. Aleyhimize şahitlik yapacak olan tek tanık da yok artık. Bakalım ne olacak. Suç: Tehdit.
Bankacıbankacı, 2 yıl önce
Turhan06 son durumunuz nedir kardeş

Bankacıbankacı
Aday Memur
18 Kasım 2021 20:38

Ters gittimi gidiyor işte. O halde ocak ayında sonuçlanır. Yanlış hatırlamıyorsam sizde sözlü savunmayı bekliyordunuz dimi
Turhan06, 2 yıl önce
4 kasımdaki duruşmada olayın tek tanığının dinlenilmesi talep edildi ve bu sebeple duruşma ocak ayına ertelendi. Gel gör ki olayın tek tanığı da vefat etti. Aleyhimize şahitlik yapacak olan tek tanık da yok artık. Bakalım ne olacak. Suç: Tehdit.

Turhan06
Daire Başkanı
18 Kasım 2021 22:06

Şikayetten vazgeçme sebebiyle düşen dava başka bir savcının istinafa taşıması sebebiyle BAM tarafından bozuldu ve yeniden yargılanmak ve hükmolunmak üzere yerel mahkemeye gönderilmişti. Cinsel Taciz iddiası ile açılan dava suç nev'i değişerek tehdit suçunun işlendiği tespit edildi ve 32 aydır sürüncemede.. Bakalım neler olacak göreceğiz.
Ters gittimi gidiyor işte. O halde ocak ayında sonuçlanır. Yanlış hatırlamıyorsam sizde sözlü savunmayı bekliyordunuz dimi

Bankacıbankacı
Aday Memur
18 Kasım 2021 22:28

Peki Turhan bey şu durumda açıktamisiniz yani mahkeme sonucumu bekleniyor acaba.
Turhan06, 2 yıl önce
Şikayetten vazgeçme sebebiyle düşen dava başka bir savcının istinafa taşıması sebebiyle BAM tarafından bozuldu ve yeniden yargılanmak ve hükmolunmak üzere yerel mahkemeye gönderilmişti. Cinsel Taciz iddiası ile açılan dava suç nev'i değişerek tehdit suçunun işlendiği tespit edildi ve 32 aydır sürüncemede.. Bakalım neler olacak göreceğiz.

Nyki09
Kapalı
02 Aralık 2021 18:19

Benim konum kiz arkadasimla ayrilma asamasnda

tatsizlik cikmasi sonucu tehdit hakerwt var watsap

yazismalrnda , beni sikayet edior sonrasnda 3 gjnu sikayetini geri cekior , adli takipsjzlik aliorm. Benim watsapta yazdgm küfürler hakaretler tehditlerden dolayi pic mufetis devlet memurlugundan cikarma istedi. Sence sonuc ne olur. Ortada adli bi konu yok , darp yok taciz yok tecavuz yok ortada sikayetci yok , ama pic kurusu bana bu cezayi istedi.

Son yazdigi cumleye bak : sicil

nolu polis memurunun yaptigi

tehdit ve hakeretlerin ilerde

gerceklesebilme ihtimali oldugundan dolayi devlet memurlugundan cikarilmasna

Sozlu savunmaya cagrdlar

Peki Turhan bey şu durumda açıktamisiniz yani mahkeme sonucumu bekleniyor acaba.

Turhan06
Daire Başkanı
02 Aralık 2021 23:19

İhtimale dayanılarak disiplin cezası mı verilirmiş? Bu ne saçmalıktır. Tehdit varsa vardır.. Tehdit konusu eylem ortaya konulmadan ihtimale dayalı disiplin cezası mı verilirmiş? Sanırım EGM' de polis memurusunuz.
Nyki09, 2 yıl önce

Benim konum kiz arkadasimla ayrilma asamasnda

tatsizlik cikmasi sonucu tehdit hakerwt var watsap

yazismalrnda , beni sikayet edior sonrasnda 3 gjnu sikayetini geri cekior , adli takipsjzlik aliorm. Benim watsapta yazdgm küfürler hakaretler tehditlerden dolayi pic mufetis devlet memurlugundan cikarma istedi. Sence sonuc ne olur. Ortada adli bi konu yok , darp yok taciz yok tecavuz yok ortada sikayetci yok , ama pic kurusu bana bu cezayi istedi.

Son yazdigi cumleye bak : sicil

nolu polis memurunun yaptigi

tehdit ve hakeretlerin ilerde

gerceklesebilme ihtimali oldugundan dolayi devlet memurlugundan cikarilmasna

Sozlu savunmaya cagrdlar

Nyki09
Kapalı
03 Aralık 2021 11:21

Evet kardesim. Gerekcesine bunu yazmis.

Persembe gunu sozlu savunmaya gircem ,

dualariniz benimle olsun

Turhan06, 2 yıl önce
İhtimale dayanılarak disiplin cezası mı verilirmiş? Bu ne saçmalıktır. Tehdit varsa vardır.. Tehdit konusu eylem ortaya konulmadan ihtimale dayalı disiplin cezası mı verilirmiş? Sanırım EGM' de polis memurusunuz.
Toplam 22 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi