Editörler : ÇOTANAK
03 Aralık 2021 16:23

ulpianus14
Aday Memur

İnternetten tanıştığım ve bir kaç defa yüzyüze görüştüğüm hanım kendisine yazdığım ona olan sevgimi ifade eden smsler den dolayı hakkımda şikayetçi olmuş hakkımda cinsel tacizden dolayı dava açıldı bu durumda ne olur ne ceza alırım? Ayrıca daha önceden farklı bir sebepten dolayı hagbm bulunuyor bu durumda ne olur?

Kendisine kesinlikle müstehcen şehvet içeren ahlak dışı bir şey yazmadım böyle bir teklifim olmadı sadece ona aşık oldum aşkımı ifade ettim kendisiyle evlenmek istediğimi belirttim onu ikna edebileceğimi düşündüm sürekli ona çiçek gönderdim meğer sevmek aşkını ilan etmek suçmuş hem de cinsel taciz! inanın çok kötüyüm ben hayatımda bir kadına yan gözle bakmadım şimdi aşkımı ilan ettiğim için cinsel tacizle suçlanıyorum çok üzgünüm

nameless12, 2 ay önce - Alıntıya git

Karşı tarafa duygularınız iletmeniz suç değildir. Ancak karşı taraf evli vs ise o zaman suç oluşur. Yine karşı taraf size olumsuz cevap verdikten sonra aramalara devam etmek, sms atmak, çiçek göndermekte suçtur. Sonuçta karşı taraf size olumsuz bir cevap vermiş, sizin eylemlerinize devam etmeniz karşı tarafı da daha fazla rahatsız edecektir. Suç tarihinde daha önce verilmiş ve kesinleşen bir HAGB varsa tekrar HAGB verilmez.

04 Aralık 2021 12:54

Bankacıbankacı
Aday Memur

Evet kardesim. Gerekcesine bunu yazmis.

Persembe gunu sozlu savunmaya gircem ,

dualariniz benimle olsun

Nyki09, 2 ay önce - Alıntıya git
Kardeş sözlü savunmadan sonra tecrübelerini anlatirmisin ortam ne soruyorlar vs. Allah yardımcın olsun.
Toplam 22 mesaj