Editörler : cihan27E.Kayı Han
14 Ekim 2021 13:19

Staj sigorta başlangıcı olsun

staj yaptık maaş aldık maaş hesabımız oldu ama emekliliğe başlangıç sayılmıyor .adalet ,hak istiyoruz

fakir.adam
Şube Müdürü
14 Ekim 2021 15:42

oldu olacak üniversiteye girişimiz başlangıç olsun. saçmalamayın.

evcilerden
Memur
14 Ekim 2021 17:03

üniv girişin olması saçmalık ama stajda maaş aldın o kurumda çalıştın adına sigorta giriş numaran verildi

fakir.adam, 3 yıl önce

muhendos
Aday Memur
19 Ekim 2021 14:15

"Saçmalamayın" nasıl bir uslup. En fazla katılmazsın ve yazmazsın. Neden saçma olsun, meslek lisesini sınavla kazandım. Yazları staj yapıp üretime katkım oldu ve iş hayatına erken atılmak için gittiğim meslek lisesinin gereğini yerine getirdim.

Doğum yapan, askere giden, hatta arada yıllarca bağkur ödemeyim tek seferde borçlanıp emekli olunabiliyorsa biz de farkı neyse ödeyip başlangıç saydırabiliriz. Diğerlerinin de saçma olduğunu düşünüyorsanız onu da belirtin.

İşin aslına gelirsek zaten staj başlangıcı sayılsa da sayılmasa da emeklilik yaşını beklemek gerektiğinden büyük bir faktör olacağın sanmıyorum. Çalışan insan stajdan bir sene sonra zaten işe girmiştir ve emeklilik yaşını da düşününce çok da elzem bir konu değil. Sadece kimisi kendince bunu hak görüyor olabilir.

fakir.adam, 3 yıl önce

evcilerden
Memur
21 Ekim 2021 19:57

1998 stajım var 2000 iş başı tam 13.5 yıl emekliliğim geriye attı

muhendos, 2 yıl önce

"Saçmalamayın" nasıl bir uslup. En fazla katılmazsın ve yazmazsın. Neden saçma olsun, meslek lisesini sınavla kazandım. Yazları staj yapıp üretime katkım oldu ve iş hayatına erken atılmak için gittiğim meslek lisesinin gereğini yerine getirdim.

Doğum yapan, askere giden, hatta arada yıllarca bağkur ödemeyim tek seferde borçlanıp emekli olunabiliyorsa biz de farkı neyse ödeyip başlangıç saydırabiliriz. Diğerlerinin de saçma olduğunu düşünüyorsanız onu da belirtin.

İşin aslına gelirsek zaten staj başlangıcı sayılsa da sayılmasa da emeklilik yaşını beklemek gerektiğinden büyük bir faktör olacağın sanmıyorum. Çalışan insan stajdan bir sene sonra zaten işe girmiştir ve emeklilik yaşını da düşününce çok da elzem bir konu değil. Sadece kimisi kendince bunu hak görüyor olabilir.

muhendos
Aday Memur
25 Ekim 2021 08:41

Yanlışın olmasın, 1998 yılında staj sonrasında 2000 yılında işe giriş nasıl 13.5 yıl attı. Bilmediğimden soruyorum?

evcilerden, 2 yıl önce

1998 stajım var 2000 iş başı tam 13.5 yıl emekliliğim geriye attı

evcilerden
Memur
30 Ekim 2021 10:27

98 olursa ortalama 45 yaşında oluyor fakat 2000 olunca 58 yazıyor şuan sistemde not:98 yılında stajlarımızı tamamlayıp ben üniv okudum 2 yıllık arkadaşım ise lise bitti 98 in ağustosunda işe girdi yaşımız aynı onda şuan emeklilik 45 gözüküyor sgk sisteminde

muhendos, 2 yıl önce

Yanlışın olmasın, 1998 yılında staj sonrasında 2000 yılında işe giriş nasıl 13.5 yıl attı. Bilmediğimden soruyorum?

metehaan
Aday Memur
02 Kasım 2021 18:35

Arkadaşlar merhaba,

Meslek lisesi mezunu memurum.

1995 yılında yaptığım staj e-devlette görünmüyor..

Düzeltilmesi için nereye müracaat etmeliyim. Mezun olduğum okula mı? Staj yaptığım Fabrikaya mı? İl SSG kurumuna mı?

Bilen arkadaşlar cevap verirse teşekkür ederim.

İleride eğer Staj Sigortası başlangıç olarak sayılırsa şimdiden hatayı düzeltmek istiyorum.

(Diğer arkadaşların prim gün sayısı olarak eklenmese bile başlangıç tarihi olarak görünüyormuş.)

metehaan
Aday Memur
02 Kasım 2021 18:46

.. düzeltme... SGK kurumuna mı?

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi