İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Editörler : E.Kayı Han
14 Ekim 2021 21:24

Resmi belgede sahtecilik

Abiler adli bir olayda yargılanıyoruz.İzinli gününde bir polis arkadaşımız suç unsuru yakalıyor.Yakaladığı yer ekipce bizim sorumluluk alanımız büro amiri bizi sevkediyor.Yakalamayı yapan polis arkadas fiziki takibe tutuluyormuş.bizde yapılan yakalamayı sanki biz yapmış gibi tutanak düzenledik.Şahsı ve yakalanan suç unsurunu karakola teslim ettik.Mahkeme bize resmi belgede sahtecilikten 3 yıl 9ay ceza istedi istinafa taşıdık.herhangi bir menfaat elde etmedik kimseyi zarara ugratmadık.ekipteki 3. Arkadasın yerinede bilgisi ve izni dahilinde tutanaga imza atıldı oda soruşturma asamasında imza bnm değil demişti.sonra mahkemeye dilkçe verdi bnm bilhim ve iznim dahilinde atıldı diye.sonuça etki eden bişey olmadı resmi iş ve işlemler yapıldı.Ama mahkeme bu işi belgede sahteciliğe soktu.İstinafta bozulurmu karar sizce

ayez
Aday Memur
15 Ekim 2021 00:47

...

ayez
Aday Memur
16 Ekim 2021 00:46

....

azmah
Genel Müdür
16 Ekim 2021 12:44

Polis mevzuat sayfasında böyle bir konu var ihraç iptal oldu, senin konun muydu o

ayez
Aday Memur
16 Ekim 2021 14:18

Hayır ben ihraç olmadım idari olarak 6 ay kıdem durdurma aldım.Görev içinde resmi sıfata uygun olmayan davranıştan

ayez
Aday Memur
22 Ekim 2021 19:00

...

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi