Editörler : cihan27E.Kayı Han
16 Ekim 2021 13:58

Tekniker nasıl olabilirim?

Merhaba şuan teknisyen olarak çalışmaktayım, Tekniker olabilmem için en az 2 yıllık olmak şartıyla Önlisans Teknik bir bölüm bitirmem gerekiyormuş ofisteki arkadaşlarımdan bu yönde bir tavsiye aldım fakat hepsi "İŞ Sağlığı ve Güvenliği" bölümünden başka bir bölüm söylemediler bende bitirmişken bari ilgimi çeken bir bölüm olsun onu bitireyim dedim ve google'da arattım fakat sonuç bulamadım, aratmalarım sonucunda bu siteye rastladım ve sizlere sormak istedim tekniker olabilmem için gereken teknik bölümler nedir acaba, şimdiden çok teşekkürler, iyi günler dilerim.

(Not:Forumda yeniyim konuyu yanlış yere açtıysam affola, ve yanlış yer ise doğru yere yönlendirilebilirse konu çok memnun olurum herkese iyi günler.)

-------

Son olarak aşağıdakilerden hangilerini bitirirsem teknikerlik alabilirim acaba? tekrardan çok teşekkürler iyi günler arkadaşlar.

--

Fotoğrafcılık ve Kameramanlık

Marka İletişimi

Radyo ve Televizyon Programcılığı

Yeni Medya ve Gazetecilik

Kültürel Miras ve Turizm

Sağlık Kurumları İşletmeciliği

Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği

Bilgi Yönetimi

Sosyal Hizmetler

EV İdaresi

Sağlık Kurumları İşletmeciliği

Bankacılık ve Sigortacılık

Dış Ticaret

Halkla İlişkiler ve Tanıtım

Lojistik

Reklamcılık

İşletme Yönetimi

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı

Yerel Yönetimler

Emlak Yönetimi

yakub08
Kapalı
16 Ekim 2021 23:10

İş sağlığı ve güvenliği

yakub08
Kapalı
16 Ekim 2021 23:12

Ben teknisyenim iş sağlığı ve güvenliği bitirdim .Teknik bölüm olduğu için teknikerliğin zam ve tazminatından yararlanıyorm.maaş

600 tl arttı

yakub08
Kapalı
16 Ekim 2021 23:14

Ayrıca web tasarım ve kodlama bölümü var bu bölümde teknik bölüm ünvan değişikliği sınavı açılırsa giresin bilgisayar üzerine

WinterSoldier
Kapalı
17 Ekim 2021 00:54

Elektrik enerjisi üretim iletim dağıtım bölümü var Anadolu AÖF de enerji teknikeri olursun, bilgisayar programcılığı var, tarım teknolojisi var tarım teknikeri olursun, iş sağlığı ve güvenliği var, fotoğrafçılık ve kameramanlık var seç birini.

olecut
Aday Memur
17 Ekim 2021 11:09

Bunları da buldum bunlarda teknikerlik veriyormuş, herkese cevapları için çok teşekkürler.

Aşçılık

Elektrik Enerjisi Üretim İletim ve Dağıtımı

Fotoğrafçılık ve Kameramanlık

Laborant ve Veteriner Sağlık

Marka İletişimi

Medya ve İletişim

Özel Güvenlik ve Koruma

Radyo ve Televizyon Programcılığı

Tarım

Coğrafi Bilgi Sistemleri

Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi

Kimya Teknolojisi

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri

Tıbbi ve Aromatik Bitkiler

Ebelik

Hemşirelik

Sağlık Memurluğu

muhterem35
Aday Memur
19 Ekim 2021 12:10

Ben aöf aşçılık bölümünü derece kademem ilerlemesi için bitirmiştim, şimdi ise unvan değişikliği sınavı ile teknisyenliği kazandım. Şimdi ben tekniker haklarından faydalanabilirmiyim, yoksa tarım, bilgisayar programcılığı, elektrik enerjisi vb. bölümlerimi bitirmem gerekir.

Eren.6161
Aday Memur
20 Ekim 2021 09:39

Unvan değişikliğinde tekniker kadrosu yok muydu, neden teknisyen oldunuz?

muhterem35, 2 yıl önce

Ben aöf aşçılık bölümünü derece kademem ilerlemesi için bitirmiştim, şimdi ise unvan değişikliği sınavı ile teknisyenliği kazandım. Şimdi ben tekniker haklarından faydalanabilirmiyim, yoksa tarım, bilgisayar programcılığı, elektrik enerjisi vb. bölümlerimi bitirmem gerekir.

muhterem35
Aday Memur
20 Ekim 2021 15:03

Başvuru yaparken, aşçılık bölümünün teknik bölüm olduğunu bilmiyordum, bu yüzden teknisyenlik sınavına girdim, sizce aşçılık bölümünü tarım bölümü gibi teknik sayarlar mı? Kimi sayarlar diyor kimide saymazlar diyor

Eren.6161, 2 yıl önce

Unvan değişikliğinde tekniker kadrosu yok muydu, neden teknisyen oldunuz?

Eren.6161
Aday Memur
20 Ekim 2021 15:11

Aşçılık bölümü teknik bir bölüm ve mezunları tekniker olabiliyor. YÖK'ün resmi sitesinde aşçılık bölümünün teknik olduğunu belirten doküman mevcut. Sizin için aksilik olmuş teknikerliğe atanmamak ama tekniker için verilen zam ve tazminat farkından yararlanabilirsiniz.

muhterem35, 2 yıl önce

Başvuru yaparken, aşçılık bölümünün teknik bölüm olduğunu bilmiyordum, bu yüzden teknisyenlik sınavına girdim, sizce aşçılık bölümünü tarım bölümü gibi teknik sayarlar mı? Kimi sayarlar diyor kimide saymazlar diyor

muhterem35
Aday Memur
21 Ekim 2021 08:57

Teşekkür ederim, ne yapalım artık bundada vardır bir hayır

Eren.6161, 2 yıl önce

Aşçılık bölümü teknik bir bölüm ve mezunları tekniker olabiliyor. YÖK'ün resmi sitesinde aşçılık bölümünün teknik olduğunu belirten doküman mevcut. Sizin için aksilik olmuş teknikerliğe atanmamak ama tekniker için verilen zam ve tazminat farkından yararlanabilirsiniz.

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi