Editörler : Kubil ay
17 Ekim 2021 23:37

Smokinli
Memur

Bir Polis olarak mevzuat bilmek, ceza idare hukuku inkılap tarihi hiç demiyorum genel kültür vs. zAten herkes üniversitesi mezunu bunları bilmek gerek bunları en iyi bileni amir değil, farklı bir sınav formatı bilgi yorum genel kültür iletişim yöneticilik bu formatta olmalı sınava girmedim ama 94 tanesini yazmışlar hepside ilgili kanunlarla sınavla alakalı hiç çalışmayan 60 aldığı ayrıntıya dikkat edenin 70 üstü aldığı bir sınav oluyor genelde yine öyle olacak 2015 2017 yıllarında sınava girmeyenler çok abarttilar zorluk derecesini

azmah, 1 ay önce - Alıntıya git
Hiç calismayan adamın bu sınavdan 60 alması mümkün değil çok yanlış düşünüyorsun, önceki bircok misyon ve komserlik sinavindan 80 uzeri alan arkadaslar ve tanidiklar bile 70 alirsam supriz olacak diyolar, 1967 senesinde hakemlik lisansi almis kadını sormak yerine daha güncel daha önemli bir soru sorulabilirdi
17 Ekim 2021 23:56

omresl
Şef
Neden nu sınavın soru ve cevapları yayımlanmıyor. Neden şeffaf değil anlamış değilim. Milletin doğrusunu yanlışını bilmesinin ne sakıncası var.
18 Ekim 2021 00:02

mstfckmk
Memur

70i geçenlerle ilgili kafamda soru işareti olacak başka da söyleyecek bir şeyim yok anlayan anlar. ;-)

18 Ekim 2021 00:13

Memur2647
Aday Memur

Bir Polis olarak mevzuat bilmek, ceza idare hukuku inkılap tarihi hiç demiyorum genel kültür vs. zAten herkes üniversitesi mezunu bunları bilmek gerek bunları en iyi bileni amir değil, farklı bir sınav formatı bilgi yorum genel kültür iletişim yöneticilik bu formatta olmalı sınava girmedim ama 94 tanesini yazmışlar hepside ilgili kanunlarla sınavla alakalı hiç çalışmayan 60 aldığı ayrıntıya dikkat edenin 70 üstü aldığı bir sınav oluyor genelde yine öyle olacak 2015 2017 yıllarında sınava girmeyenler çok abarttilar zorluk derecesini

Sınava girmedim ama bıdı bıdı bu kadar insan serzenişte bulunuyor yapılan sınavın sıkıntılı olduğunu emeğinin karşılığını alamadığını söylüyor üzülüyor insanlar hala boş yapıyorsun sus bir konuya da yorumun olmasın
18 Ekim 2021 00:16

fizeu
Genel Müdür
Yani her sınavdan sonra serzenişler kaçınılmaz oluyor...paem 1 den beridir bu sınava girip düzenli olarak elenen biri olarak söyleyim; bu sınav format olarak çok farklıydı.. kazanıp kazanmamak mevzusu değil ancak üvey evlat muamelesi görmek insana koyuyor,dışarıdan aldınız haftasonu kursla yaptınız içeriden aldınız 80-85 puan alanları 61 puan alana ezdirip yaptınız,şimdi bu sınavın zor olması hakkaniyet olsun diye yapıldı diyemeyiz..sınav zordu bunu kabul edelim kazananları tebrik ederim,hakkaniyetli aldık diyerek haksızlıkla alınanların alt devresi olarak rütbeli olmak ne kadar hakkaniyetli olur siz düşünün...6. girişim bu defası da olur dedim ama bunda da sınavı zorlaştırdılar... yanlış anlaşılmasın çalıştım hemde çok fedakarlık yaparak ama sorularda Fransız yurttaşlar bildirgesinin tüm maddelerini, virginia haklar bildirgesini magna cartanin maddelerini ezbere bilmek hangi aklın ürünü olurdu bilemedim...sözün özü evet sınav elemek içindi fakat seçmek için değildi. .
18 Ekim 2021 01:56

takla-atma
Şef
Daha önce idare hakimliği sınavına girdim. O sınav bile bu sınavın yanında devede kulak.sinavinzorluk derecesi bir yana, hatalı ve cevabı olmayan sorular vardı.Buda bana 2011 ve 2009 yıllarındaki sınavı hatırlattı.O zamanki fetocu yönetim çalışanlar yüksek puan almasın diye kasıtlı olarak hatalı sorular sorarlardi
18 Ekim 2021 03:39

Hakki2525
Aday Memur

Ben gerçekten çalışmadım öylesine girdim bı kaç soruda sknti vardı sınav abartildigi kadar zor değil hepimiz unverste mezunuyuz.30 bin kişi girdi kolay olsa herkes yapar .benim. Beklentim yok .yok Fransız bildirisi yok magna karta yok ABD bildirsini ezberlemek zaten bunlarda cevap sirtyordu 4 sık olmuz bir sık olmumlu 4sik olmsuz bir sık olumlu en basitlerdi onlardı onun için şahsi fikrim Milet abartı.Allah herkese hayrlisini versin fazla takmayın elinizde mesleğiniz var.

18 Ekim 2021 06:58

omresl
Şef
Arkadaşlar sınav beklenenden zormuydu evet. Geçmiş yıllardaki sınavlara göre en zoruymuş diyorlar. Sınavın zor olması tabiki çalışan insan ile çalışmayan insanı ayırmak için olması gereken birşey. Burada asıl mesele şu. Sınavın zorluğu değil saçmalığı önemli. 2021 yılı içerisinde o kadar güncel bilgiye ne olduda taa yıllar öncesinin bilgisini soruyorsun e alakasız saçma konu. Veya inkılap tarihinde sanki sorulacak soru yokmuş gibi insana bildiğinde unutturn kafasını karıştıran uzun uzun sorular. Biz mevzuat ve kanunlardaki açığımızı inkılap ve güncel ile kapatırız sandık ama sınavın en berbat yeri çıktı. Gelelim baraj puanına. Bu sınava hakkıyla çalışan birisinin 70 i geçeceği bir sınav. Ancak diğer yıllardaki gibi 80 ler 90 lar pek olmaz. Kolayı çok kolay sormuşlar. Bazı sorularda şıklar zaten mantıken cevap benim diye bağırıyor. Bu da sınavın saçmalığı
18 Ekim 2021 09:33

garibbb2120
Aday Memur
Bu sınavda 70 ve üzeri alanı hakkı ile direk müdür yapmalılar
18 Ekim 2021 09:34

garibbb2120
Aday Memur

Diğer forumlarıda okuyorum uzun süredir çalışan baya bir arkadaşım var burada yazılanlarıda birlestirince 70 üstü kaç kişi alacak gerçekten merak ediyorum çünkü 1 kişiden bile sınav iyiydi cümlesini duymadım. Hakkımızda hayırlısı olsun hak eden kazansin insallah

antikx, 1 ay önce - Alıntıya git
Takip edilebilecek forum var mı bura dışında yazar msn
18 Ekim 2021 11:07

azmah
Daire Başkanı
Sınava girmedim ama bıdı bıdı bu kadar insan serzenişte bulunuyor yapılan sınavın sıkıntılı olduğunu emeğinin karşılığını alamadığını söylüyor üzülüyor insanlar hala boş yapıyorsun sus bir konuya da yorumun olmasın
Memur2647, 1 ay önce - Alıntıya git

Sınavı AÖF yapmasına rağmen emekli emniyet müdürlerinin kitaplarından çalışırsanız siz bıdı bıdı yaparsınız AÖF Adalet okuyan herkese bu sınavlar yabancı değil

18 Ekim 2021 13:15

zerdalinka
Aday Memur
Sınav soruları yayınlanıyor mu
18 Ekim 2021 14:11

VNA552
Aday Memur

27.dönem ne zaman açıklanacak acaba bilgisi olan varmı

18 Ekim 2021 14:14

altunlu
Aday Memur

Sınavı AÖF yapmasına rağmen emekli emniyet müdürlerinin kitaplarından çalışırsanız siz bıdı bıdı yaparsınız AÖF Adalet okuyan herkese bu sınavlar yabancı değil

Arkadasim kardesim egri oturalım dogru konusalim saçma sapan bir sınavdı 70 alan arkadaları tebrik ediyorum ama onlar icinde üzülüyorum bu kadar gereksiz bilgiyi akıllarında tutukları icin beyinlerine yazık
18 Ekim 2021 14:26

Smokinli
Memur

Aof adalette okuyorum kardesim ama burda saçma sapan konuşup durma artık, anladık tamam sen harikasın senin için çerezdi, forumda kendini ispatlamana gerek yok, gir sınava al 80-90 sonucunu bizimle de paylaş, konusmalarinin bir anlamı olsun
18 Ekim 2021 14:28

azmah
Daire Başkanı
Aof adalette okuyorum kardesim ama burda saçma sapan konuşup durma artık, anladık tamam sen harikasın senin için çerezdi, forumda kendini ispatlamana gerek yok, gir sınava al 80-90 sonucunu bizimle de paylaş, konusmalarinin bir anlamı olsun
Smokinli, 1 ay önce - Alıntıya git

Saçma sapan konuşanlar senin gibi saçma sapan kaynaktan çalışanlar önceki sınav notlarim öyleydi zaten bu sınava kıdem cezası olduğundan giremedim girseydim yine üç aşağı beş yukarı aynı olurdu yine

18 Ekim 2021 15:06

antikx
Memur

Azmah birebir polemiğe girmek istemiyorum ama öyle şeyler yazıyorsun ki insanın sabri taşıyor.

1. Emniyetin yaptığı Su ana kadar bununla 6. Sınavıma girdim ve suan ki hariç hepsinden 75 üstü aldım en yüksek 86 aldım. Sınav derken komiserlik ve misyon sınavlarını kastediyorum.

2. Notların sabittir ilk girdiğim sınavda çıkardığım notlara çalıştım yine sadece guncellemmeleri ekledim.

3. Adalet mezunuyum, her dönem onur belgesi aldım

4. Müdürlerin kitaplarını sadece sorusu için kullandım

5. Bu sınavda bana 60 bile gelmez

Şimdi kısaca durumumu özetledim her sınav sonrası aşağı yukarı yığılmaları tahmin ederim ve bu sınavda yığılma 45 55 arası olur.

Son olarak bu sınav bir farklıydı dostum ne aofnin yaptığı sınava ilk defa giriyorum ne de komiserlik sınavına. Hayırlısi bakalim

19 Ekim 2021 10:39

Memur2647
Aday Memur

Azmah birebir polemiğe girmek istemiyorum ama öyle şeyler yazıyorsun ki insanın sabri taşıyor.

1. Emniyetin yaptığı Su ana kadar bununla 6. Sınavıma girdim ve suan ki hariç hepsinden 75 üstü aldım en yüksek 86 aldım. Sınav derken komiserlik ve misyon sınavlarını kastediyorum.

2. Notların sabittir ilk girdiğim sınavda çıkardığım notlara çalıştım yine sadece guncellemmeleri ekledim.

3. Adalet mezunuyum, her dönem onur belgesi aldım

4. Müdürlerin kitaplarını sadece sorusu için kullandım

5. Bu sınavda bana 60 bile gelmez

Şimdi kısaca durumumu özetledim her sınav sonrası aşağı yukarı yığılmaları tahmin ederim ve bu sınavda yığılma 45 55 arası olur.

Son olarak bu sınav bir farklıydı dostum ne aofnin yaptığı sınava ilk defa giriyorum ne de komiserlik sınavına. Hayırlısi bakalim

antikx, 1 ay önce - Alıntıya git
Hay ağzına sağlık devrem çok güzel açıklamışsın durumu resmen bazı kişiler anlamak istemiyor durumu
Toplam 38 mesaj

ANKET
5 ila 11 yaş arasındaki çocuklarınıza Covid19 aşısı yaptırır mısınız?