Editörler : crops35
19 Ekim 2021 12:09

Su kanal idareleri DSİ yemi devir olacak bilgisi olan varmı

Ekim 2021 yılında Su kanunu çıkacak deniyor bu kanun kapsamında Büyükşehirlere bağlı Su Kanal idareleri DSİ' ye devir olacak diye duyumlar var ki araştırmalarda 2019 yılında Adana ASKİ DSİ' ye mi devir ile ilgili vb. haberler var haberde bu = ( İddiaya göre aralarında Adana'nın da bulunduğu tüm Büyükşehirlerde Su ve Kanalizasyon İdareleri'nin yönetimleri, Büyükşehirler' den alınarak Devlet Su İşlerine (DSİ) bağlanacak. Böylece Belediyelerin büyük ölçüde nakit akışının sağlandığı ASKİ gibi idarelerin yönetimi DSİ'ye geçecek.

PARA AKIŞI DSİ'YE GEÇECEK

Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) de DSİ'ye bağlanacak ve tüm hizmetlerini DSİ çatısı altında yürütecek. Dolayısıyla fatura bedelleri de DSİ'ye yatmış olacak. Hükümet bu uygulamayla belediyelerin yükünü hafifletmeyi planlarken yerel yönetimlerin en büyük kara deliklerini oluşturan kurumlarında devlet idaresi ile disipline edilmesi sağlanacak.)

Bunula ilgili bilgisi yada duyumu olan var mı


EMRAH EROĞLU
Aday Memur
20 Ekim 2021 12:22

NET BİLGİM YOK: LAKİN ÇOKCA DUYULAN BİR KONU BENCE OLMASIDA GEREKİR.


Sedat öz
Aday Memur
20 Ekim 2021 16:49

Biraz araştırma yaptım internette 2021 Ekim ayında bu ay için Su kanunu çıkacak diye biliyorum Su kanunu taslağında net bir ifade yok fakat 2019 ve 20158 yıllarında çeşitli haber ve gazetelerde birçok su kanal idareleri için DSİ ye devir olacak şeklinde haberler yapılmış.

Toplam 2 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi