Editörler : "eskiyara"Pangaea
28 Ekim 2021 15:59

Kapanmayacak, kapanması hicbirsey degistirmeyecegi için kapanmamali, çocuklarda inanılmaz bir sosyal medya bağımlılığı ve taklidi gelişmiş, bir daha kapanırsa hiç açılmaması daha iyi olacaktır. Okul kapanmasından çok bence sosyal medyanın çocuklar üzerindeki hakimiyeti nasıl sonlandırılır onun irdelenmesi gerekiyor bakanlık tarafindan

Kamilc1
Yasaklı
28 Ekim 2021 16:03

Veli bilincsiz olduğu için oluyor sanki okuldan gelince oynayamiyorlar
derin sessizlik, 2 yıl önce

Kapanmayacak, kapanması hicbirsey degistirmeyecegi için kapanmamali, çocuklarda inanılmaz bir sosyal medya bağımlılığı ve taklidi gelişmiş, bir daha kapanırsa hiç açılmaması daha iyi olacaktır. Okul kapanmasından çok bence sosyal medyanın çocuklar üzerindeki hakimiyeti nasıl sonlandırılır onun irdelenmesi gerekiyor bakanlık tarafindan

carmentas
Aday Memur
28 Ekim 2021 21:23

Bu dediğinizi geçen yıl çok kötü işlettikleri için kabul edemiyorum ya. :( Beşinci sınıflarda hibrid sistem baya devam etti biliyorsunuz. Benim okula laptop götürüp ders öncesi, sonrası, arası falan 6. sınıflara canlı ders yapmak zorunda kaldığım neyin olabiliyordu. Ya da okuldan koşa koşa çıkıp sekizlere canlı derse yetişmek; ya da okuldan çıkıp akşam 8'e kadar canlı dersle boğuşmak... Tek başına canlı ders veya tek başına yüz yüze ders çekiliyor; ama ikisi karıştığında sahiden ölüm yani.

Merdümgiriz Şahıs, 2 yıl önce

Keşke hibrit sisteme geçilse. Bazı dersler online olsa. Sosyal etkinliklere bir ara verilse. Sınıflarda sayı azalsa, rahat bir nefes alsak. Hem mevcut az olunca disiplin sorunları da çıkmıyor. Var bir hayalimiz..

asrınmücahidesi
Genel Müdür
29 Ekim 2021 22:33

yine atanamayan pol.ler basmış burayı. ütopyanız öğretmen olmak :))))

zamanayenik
Aday Memur
29 Ekim 2021 22:58

Kapanmak şöyle dursun hibrit model bile ihtimal dışı artık en iyisi okulların kapanmayacagini kabullenmek olmalı.

Kamilc1
Yasaklı
29 Ekim 2021 23:00

Ne alaka
asrınmücahidesi, 2 yıl önce

yine atanamayan pol.ler basmış burayı. ütopyanız öğretmen olmak :))))

zamanayenik
Aday Memur
29 Ekim 2021 23:04

Öğretmen olmadığıniz, olamayacağıniz halde öğretmen formuna yazıyor olmaniz net bir şekilde ifade edilmiş.

Kamilc1, 2 yıl önce
Ne alaka

Kamilc1
Yasaklı
29 Ekim 2021 23:40

Yapma ya ben hemşireyim öğrenci velisi olduğum için burada konu açtım yazık çocukları siz gibilerine emanet ediyoruz çok yazık..
zamanayenik, 2 yıl önce

Öğretmen olmadığıniz, olamayacağıniz halde öğretmen formuna yazıyor olmaniz net bir şekilde ifade edilmiş.

friedhelm
Daire Başkanı
30 Ekim 2021 01:17

Bakanın söylemlerine göre okulların kapatılması pek mümkün görünmüyor. Birçok okulda sınıflar kapalı. Öğretmenler pozitif. Alınan önlem ve tedbirlerin pek bir işe yaramadığı gün gibi ortada. Zaten eğitim öğretim aksamış gidiyor. Kapatılsa çocuklar geri kalıyor. Hibride geçilse bu sefer de çok saçma ve sıkışık bir ders programı oluyor. 5. Sınıflara derse giriyorsun yüz yüze sonra diğer sınıfa online bağlanıyorsun teneffüste. Okulda yapacak yer yok. Hadi okulu ikiye bölsen bir grup öğlen bir grup sabah gelse bu sefer de çoğu okul problem yaşıyor. Çoğu yerde de güçlendirme çalışması ve yıkım kararı alındığı için ikili eğitim öğretim yapılıyor. Ara tatil biraz uzatılırsa bu süreçte de aşılanma oranı arttırılırsa belki tam kapasite sıkıntısız devam edilebilir. Başka çözüm yolu da yok gibi gözüküyor. Sürü bağışıklığı sağlamak gibi bir niyetleri de varsa bu da tehlikeli. Şu süreçte okul varyantı denilen bir şey var bence. İki kişi hasta oluyor mesela belirtiler aynı. Teste gidiyorlar aynı zamanda. Biri negatif biri pozitif. Bu arada okullara da acil işkur personeli desteği yapılmalı. 2 kişi 900 kişilik okula bakarken canları çıkıyor insanların.

asrınmücahidesi
Genel Müdür
30 Ekim 2021 20:16

pomemci nickli vatandaşa bakarsan anlarsın ona yazdım

Kamilc1, 2 yıl önce
Ne alaka
Toplam 30 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi