Editörler : "eskiyara"Pangaea
20 Ekim 2021 18:26

Ekders problemi

Merhabalar;

Ekders sorunu resmen eziyet oldu bize arkadaşlar. Müdür yardımcısı hesaplamaya baktırmıyor. Kimsenin parasını görmeyin diye imza falan da attırmıyor. Yanlışlık olduğunu düşünüp sorarsak "paran bitti herhalde hesaba başlamışsın" şeklinde cevaplar veriyor. İlçedeki öğretmenlerden 300 tl gibi bir civarda eksik yatıyor sürekli. Mecbur şubeye gideceğiz son çare ama anlayan birine de sormak istiyorum.

8/2 kadrolu, %20maaş diliminde okul öncesi öğretmenin eylül ekdersi kaç olur? Ağustosu ayrı aldık. Ekimin 6sında da ödeme yapıldı.

memurolm
Genel Müdür
20 Ekim 2021 18:57

daha kendiniz hesaplayamıyorsunuz ama müdür yardımcınız hesapladığını yanlış buluyorsunuz ahh ahh

sayın değerli hocam değişir bunlar misaleylülün son ayını hangi aya dahil ettiler bu da önemli

Simsimi
Aday Memur
20 Ekim 2021 19:15

Aynı kademediki zümrem benden sürekli o miktarda ekdersi fazla alıyorsa tabiki yanlış hesapladığını düşüneceğim. Üstelik göstermiyor da ne yapalım?

memurolm, 2 yıl önce

daha kendiniz hesaplayamıyorsunuz ama müdür yardımcınız hesapladığını yanlış buluyorsunuz ahh ahh

sayın değerli hocam değişir bunlar misaleylülün son ayını hangi aya dahil ettiler bu da önemli

hugo.almeida
Kapalı
20 Ekim 2021 19:26

Kaç lira yattı hocam Ekimde?

Simsimi, 2 yıl önce

Aynı kademediki zümrem benden sürekli o miktarda ekdersi fazla alıyorsa tabiki yanlış hesapladığını düşüneceğim. Üstelik göstermiyor da ne yapalım?

memurolm
Genel Müdür
20 Ekim 2021 19:27

sayın değerli hocam belki onun bütünleme sınav görevi vardır belki yüksek lisans yapmıştır belki o izin aldığı için daha vergi dilimine girmemiştir olasılıklar çok. siz kendiniz hesaplayınız 72 ek ders mi artık kendinize göre hesaplayın ondan sonra kaç para yatmasını gerektiğine bakıp eksik yatıp yatmadığını bence önce kendiniz hesaplayın başkasıyla kıyaslamayın.

Simsimi, 2 yıl önce

tarih-1903
Şube Müdürü
20 Ekim 2021 20:03

bütünleme sınavı nedir? liselerde bu isimle bir sınav mı var?

memurolm, 2 yıl önce

sayın değerli hocam belki onun bütünleme sınav görevi vardır belki yüksek lisans yapmıştır belki o izin aldığı için daha vergi dilimine girmemiştir olasılıklar çok. siz kendiniz hesaplayınız 72 ek ders mi artık kendinize göre hesaplayın ondan sonra kaç para yatmasını gerektiğine bakıp eksik yatıp yatmadığını bence önce kendiniz hesaplayın başkasıyla kıyaslamayın.

coshuva
Genel Müdür
20 Ekim 2021 20:06

Neye imza attıracak müdür yardımcısı onu anlamadım! İmza attırma gibi bir zorunluluk yok. Ekders listesini yayınlamak zorundadır yönetim. Ayrıca zümreniz de olsa farklı değişkenler var fark olması normal. Kaç saat ekders alıyorsanız İnternette birebir hesaplayan yer var oradan öğrenebilirsiniz. Yada çok öğrenmek istiyorsanız yönetiminizden resmi olarak yayınlanmasını talep edin.

coshuva
Genel Müdür
20 Ekim 2021 20:10

%20 lik dilimle %15 lik dilim arasında 80 saat ekders 12 saat nöbet alan bir özel eğitim öğretmeni arasında yaklaşık 140 TL fark olur. %27 dilimle arasında 300 TL den fazla fark olur.

sendikaci34
Kapalı
20 Ekim 2021 20:13

1. Hesaplamayi bilmiyorsaniz, google da mahep diye arama yaptirin. Bilgileri eksiksiz doldurarak maas ve ek ders hesaplamasi yapabilirsin. Burasi meb den daha dogru hesapliyor :)

2. Yonetmelige gore asmak zorunda degil. Ama etik degil bu. Bundan sonra kurul toplantilarinda, her ay ogretmenler odasina asilmasi icin karar alin. O zaman baglayici okur ve yapmak zorunda kalir. Bu kararin tutanaklara yazildigindan emin olun.

3. Bugun icin yapacaginiz sey su. Her ay her ogretmen, ek dersinin eksik yatirildigini dusundugunu ve kontrol edebilmek icin ek ders puantajini talep eden dilekce versin idareye. Dilekcenizi kayda sokmayi ve numarasini almayi unutmayin. Muhtemelen yeni moda olan kisisel bilgiler olayinin arkasina siginarak, her ogretmene ayri ayri vereceklerdir. Her ay her ogretmen bunu tekrarlasin. Ugrassin dursunlar sonra. Siz de gelen cevapla olmasi gerekeni hesaplar, eksik varsa yasal faizi ile yatirilmasini ve sorumlular hakkinda gereken islemlerin yapilmasi icin yeni bir dilekce verin.

Not : Eksik odemeleri 5 sene geriye donuk olarak talep edebilirsiniz.

Simsimi
Aday Memur
20 Ekim 2021 20:35

Ayrıntılı cevabınız için çok teşekkür ederim öğretmenim. Kendimde heaaplıyorum o uygulamalara da hesaplarıyorum ama aldığım ücret hep eksik. Göstermediği için neyi eksik hesapladığını da anlayamadım malesef. Tahminimce okul öncesi öğretmenlerine verilmesi gereken planlama saatlerini eklemiyor. Ama emin olamıyoruz tabi..

Bir sonraki kurulda mutlaka bahsedeyim en iyisi

sendikaci34, 2 yıl önce

1. Hesaplamayi bilmiyorsaniz, google da mahep diye arama yaptirin. Bilgileri eksiksiz doldurarak maas ve ek ders hesaplamasi yapabilirsin. Burasi meb den daha dogru hesapliyor :)

2. Yonetmelige gore asmak zorunda degil. Ama etik degil bu. Bundan sonra kurul toplantilarinda, her ay ogretmenler odasina asilmasi icin karar alin. O zaman baglayici okur ve yapmak zorunda kalir. Bu kararin tutanaklara yazildigindan emin olun.

3. Bugun icin yapacaginiz sey su. Her ay her ogretmen, ek dersinin eksik yatirildigini dusundugunu ve kontrol edebilmek icin ek ders puantajini talep eden dilekce versin idareye. Dilekcenizi kayda sokmayi ve numarasini almayi unutmayin. Muhtemelen yeni moda olan kisisel bilgiler olayinin arkasina siginarak, her ogretmene ayri ayri vereceklerdir. Her ay her ogretmen bunu tekrarlasin. Ugrassin dursunlar sonra. Siz de gelen cevapla olmasi gerekeni hesaplar, eksik varsa yasal faizi ile yatirilmasini ve sorumlular hakkinda gereken islemlerin yapilmasi icin yeni bir dilekce verin.

Not : Eksik odemeleri 5 sene geriye donuk olarak talep edebilirsiniz.

Simsimi
Aday Memur
20 Ekim 2021 20:37

Bol ünlemli ve atarlı cevaplar yazdığınıza göre siz de idarecisiniz sanırım.

coshuva, 2 yıl önce
Neye imza attıracak müdür yardımcısı onu anlamadım! İmza attırma gibi bir zorunluluk yok. Ekders listesini yayınlamak zorundadır yönetim. Ayrıca zümreniz de olsa farklı değişkenler var fark olması normal. Kaç saat ekders alıyorsanız İnternette birebir hesaplayan yer var oradan öğrenebilirsiniz. Yada çok öğrenmek istiyorsanız yönetiminizden resmi olarak yayınlanmasını talep edin.

Serkan0581
Şef
20 Ekim 2021 20:39

İl içi atamada süre şartı 2 yıl olmalıdır

coshuva
Genel Müdür
20 Ekim 2021 20:46

Bol ünlemli mi? Bi tane ünlem var yazımda. Bişey de atmadım. Size yardımcı olmak için açıklama yapmamdan bunu anladıysanız muhtemelen ekdersinizde hata çıkmayacak.
Simsimi, 2 yıl önce

Bol ünlemli ve atarlı cevaplar yazdığınıza göre siz de idarecisiniz sanırım.

sendikaci34
Kapalı
20 Ekim 2021 21:24

Her ogretmene ayri ayri vereceklerdir derken, her ogretmene sadece kendi puantaj tablosunu vereceklerdir, tum ogretmenlerin puantajini vermezler demek istedim

murat5535
Genel Müdür
20 Ekim 2021 22:18

Eksik yatıyorsa şikayet edin çok basit yanlış hesaplıyorsa öğrenir doğrusunu.

D.luffy
Genel Müdür
20 Ekim 2021 23:23

Ekdersinizi neye göre aldığınızı bilmeyi istemek en doğal hakkınız.

Bizde herkesinki gruba atılır " arkadaşlar kontrol edin yanlış olduğunu düşündüğünüz varsa özelden yazın" derler, hata çıktığı da oluyor.

Tüm kibarlığınıza rağmen idare saklıyorsa ve her şeyi göze alıyorsanız( ne demek istediğim belli) resmi yazı ile idareden ekders detaylarını sorun, ne kadardır bu durum böyle bilmşyorum ama 300 lira hiç de az değil hem de aynı derece kademedeki arkadaşlarınızdan kontrol ettiğinizi söyluyorsunuz.

Bu fark maaşta olsa belki derim aile yardımı, dil tazminatı falan olur ama ekderste bu fark çok

moideen
Kapalı
21 Ekim 2021 01:50

Bordroda görünüyordur hocam. Eksik yattığına dair kuvvetli şüpheniz varsa dilekçe yazar sorarsınız, adamın kendisine sormanıza gerek yok.

Simsimi
Aday Memur
21 Ekim 2021 08:11

Bordroda yatan ekders tutarı görünüyor sadece, sanırım işi resmiyete dökmek gerekiyor. Cevap alamıyoruz çünkü

moideen, 2 yıl önce

Bordroda görünüyordur hocam. Eksik yattığına dair kuvvetli şüpheniz varsa dilekçe yazar sorarsınız, adamın kendisine sormanıza gerek yok.

Simsimi
Aday Memur
21 Ekim 2021 08:14

O her şeyi göze alamadığım için hiç resmiyete dökemedim zaten öğretmenim malesef. Ama daha ilk aydan yine başladık ve beni en çok kızdıran konuşma tarzı "paran bitti herhalde hesap peşine düşüyorsun" falan şeklinde konuşması. Ne olursa olsun diyorum artık

D.luffy, 2 yıl önce

Ekdersinizi neye göre aldığınızı bilmeyi istemek en doğal hakkınız.

Bizde herkesinki gruba atılır " arkadaşlar kontrol edin yanlış olduğunu düşündüğünüz varsa özelden yazın" derler, hata çıktığı da oluyor.

Tüm kibarlığınıza rağmen idare saklıyorsa ve her şeyi göze alıyorsanız( ne demek istediğim belli) resmi yazı ile idareden ekders detaylarını sorun, ne kadardır bu durum böyle bilmşyorum ama 300 lira hiç de az değil hem de aynı derece kademedeki arkadaşlarınızdan kontrol ettiğinizi söyluyorsunuz.

Bu fark maaşta olsa belki derim aile yardımı, dil tazminatı falan olur ama ekderste bu fark çok

Kibkib
Aday Memur
21 Ekim 2021 17:26

Ayni şekilde bir sorunu biz de yaşadık, güya öğretmenler kıyaslama yapıyor diye asilmiyordu, işi ehline vermeyince böyle oluyor diyorum ben buna ,sörf bi sendikadan diye idarecilik verilir oldu işini iyi yapan da çok yapmayan daha çok diye düşünüyorum sonrası lnda dilekçe yazdım ,astilar birkac eksik varmış geriye yonelik ödemesini de geri aldık ,benim ısrar etmeyeceğim uzaktan egitimde kafaya göre ekders kesip kendilerine gelince bunu yapmamaları idi hakkımızı aldık.

tarhici29
Müsteşar Yardımcısı
21 Ekim 2021 19:08

google da mahep ek derse girip hesabınızı yapın yada dilekçe yazarak icmal dökümlerini isterseniz ben ekdersi yapmadan önce puantajı öğretmenler odasına bırakıyoruminsanız hata yapabiliriz öğretmen bakıyor varsa eksiklik düzeltiyioruz bu işler keyfe keder işler değil ciddi olmak gerek

Toplam 22 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi