Editörler : gubaz
21 Ekim 2021 16:08   

Ek derse haciz gelir mi?
Merhaba arkadaşlar; özel nedenlerden dolayı borçlarımın tamamını odeyemiyorum.muhtemelen bir iki aya kadar hacizle karşı karşıya kalacagim.Maasın 1/4 üne haciz konulduğu kesin.ek olarak ek dersinde tamamına haciz konulacağı söyleniyor.ek dersime haciz konursa nasıl idare edeceğim bilmiyorum bu konuda bilgisi olan yardımcı olabilecek var mı
21 Ekim 2021 16:36

sadrainman
Müsteşar

merhaba hocam,ekderse haciz gelir bordosu olan herşeye gelir . gelirlerinizin her birisinin 4te 1 i oranına haciz gelir ancak birden fazla haciz gelmez sıraya girerler

21 Ekim 2021 16:39

umutgunay
Aday Memur

merhaba hocam,ekderse haciz gelir bordosu olan herşeye gelir . gelirlerinizin her birisinin 4te 1 i oranına haciz gelir ancak birden fazla haciz gelmez sıraya girerler

sadrainman, 1 ay önce - Alıntıya git
Hocam ek dersinde 1/4 üne haciz gelse razıyım ek dersin tamamina haciz gelir deniyor.bu konuda bilginiz var mı
21 Ekim 2021 18:50

yorguntarihçi
Kapalı

Hocam mesaj olarak yazdım size ama genel bilgilendirme amaçlı da yazayım ek dersbucretlerinebhaciz konulamaz yasa ile fazla çalışma ücretine haciz konulamaz ekdersi hacizsiz alırsınız

21 Ekim 2021 18:51

umutgunay
Aday Memur

Hocam mesaj olarak yazdım size ama genel bilgilendirme amaçlı da yazayım ek dersbucretlerinebhaciz konulamaz yasa ile fazla çalışma ücretine haciz konulamaz ekdersi hacizsiz alırsınız

yorguntarihçi, 1 ay önce - Alıntıya git
Çok teşekkür ederim hocam ek derse konulursa ne yapacağım diye strese giriyordum
21 Ekim 2021 21:38

oguzhan03
Aday Memur

Hocam bakanlıkta bu konuda uygulama birliği yok. Çalıştığım bir ilçede ek dersten kesinti olmuyordu, diğer ilçede ek dersin 1/4'ü kesiliyordu, diğer bir ilçede tamamı kesiliyordu. Her ilçe de kendi yaptığını doğru olarak görüyordu.

21 Ekim 2021 21:56

yorguntarihçi
Kapalı

Hocam bakanlıkta bu konuda uygulama birliği yok. Çalıştığım bir ilçede ek dersten kesinti olmuyordu, diğer ilçede ek dersin 1/4'ü kesiliyordu, diğer bir ilçede tamamı kesiliyordu. Her ilçe de kendi yaptığını doğru olarak görüyordu.

oguzhan03, 1 ay önce - Alıntıya git

Hocam bu bakanlık uygulaması değildir aslında. İcranın ne kadar olacağını icra müdürlüğü belirler. Nelerden kesileceği kurumlarlar ile alakalı değil. Söz gelimi MEM muhasebe kalkıp kafasına göre iş yapamaz gelen emri uygular ve icra müdürlüğü de ekders kesemez yasa fazla çalışma ücretinin kesilemeyecegini söylüyor

22 Ekim 2021 01:45

Berkalican
Aday Memur

Ek derse haciz konmaz element uydurmayin eğer bankadaki çalışanın arkadaşıysa icra memuru anca bu şekilde el koyar

22 Ekim 2021 08:05

oguz80
Aday Memur

İcrası maaşından kesilen öğretmen sadece bir ay icra kesintisini maaştan kestirmeyipte elden icra dosyasına yatırsa,böyle bir şey istese mutemetten böyle bir şey yapılabilir mi?

22 Ekim 2021 20:26

sadrainman
Müsteşar

2 arkadaşımın ekdersinden ve maaşlarından kesiliyor hemde 1/4 oranında

23 Ekim 2021 07:16

yorguntarihçi
Kapalı

2 arkadaşımın ekdersinden ve maaşlarından kesiliyor hemde 1/4 oranında

sadrainman, 1 ay önce - Alıntıya git

Sizin arkadaşlarınızdan kesiliyor oluşu doğru olduğu anlamına gelmiyor. Arkadaşlarınız itiraz etsinler duruma dilekçe ile

23 Ekim 2021 20:34

moideen
Daire Başkanı

Kesilemez. Ben kendim icra dairesine "kesilebilir" diye onam verdiğim için benden kesiliyor. Ama normal şartlarda ek derse haciz gel(e)mez.

Toplam 11 mesaj

ANKET
Sizce sokakta maske yasağı kaldırılmalı mı?