Editörler : gubaz
23 Ekim 2021 16:09   

İstifa edenin yeşil pasaport hakkı

istisnai bir durum ama belki bir bilen olur diye yazıyorum. askeri bir personelden uydum öğretmenlerde varmı diye yazıyorum. 2018 yılında öğretmenlikten istifa etmiştim. istifa ettiğimde 4/1 derecem vardı. biliyorsunuz normalde 3. dereceden istifa ettiğinizde yeşil hakkınız oluyor. Ama bu askeri personel arkadaşın dediğine göre istifa etmiş olsan bile 2021 de sonuçta 3. dereceye düşeceğinden yine hakkın oluyor. göreve devam etmiş gibi. alabilirsin diyor. Bunu nasıl doğrulatabiliriz

23 Ekim 2021 20:30

moideen
Daire Başkanı

Bildiğim kadarıyla istifa anındaki dereceye bakılıyor. İstifa etmek yükümlülükten vazgeçmeyi ama aynı zamanda da haklardan da vazgeçmeyi içerdiği için...

23 Ekim 2021 21:28

O_tan_teyyare
Memur

Bildiğim kadarıyla istifa anındaki dereceye bakılıyor. İstifa etmek yükümlülükten vazgeçmeyi ama aynı zamanda da haklardan da vazgeçmeyi içerdiği için...

moideen, 1 ay önce - Alıntıya git

ben de öyle biliyordum fakat dediğim örneği gördüm acaba sadece askerlere mi özel diye merak ettim

23 Ekim 2021 21:30

silivripdr
Şube Müdürü

sen o işi bi geçcen. 9 da istifa eden 15 yıl sonra alsın o zaman

23 Ekim 2021 22:11

moideen
Daire Başkanı

ben de öyle biliyordum fakat dediğim örneği gördüm acaba sadece askerlere mi özel diye merak ettim

O_tan_teyyare, 1 ay önce - Alıntıya git

Net olarak bilmiyorum. Bildiğim kadarıyla istifa anındaki şartlara bakılıyor. Askerlerde belki farklıdır. Onu bilmiyorum.

24 Ekim 2021 21:44

17-59
Şef
Yeşil pasaportu alıp istifa etseydin yeşil pasaport iptal olmuyor. Yukaridaki durumda yesil pasaport alma hakkı yok bildiğim kadarıyla.
25 Ekim 2021 09:30

Bayram05
Aday Memur
3. Dereceye ilerleyip ondan sonra istifa ederseniz yeşil pasaporta hak kazanıyorsunuz.
25 Ekim 2021 16:18

aşkim
Aday Memur
Açıktan atamayla atan bur sene çalış al yeşil pasaport
26 Ekim 2021 13:54

özgün düşünce
Aday Memur
muhtarlar ve ihtiyar heyetine de yeşil pasaport verilmelidir.
28 Ekim 2021 02:30

avirem
Kapalı
muhtarlar ve ihtiyar heyetine de yeşil pasaport verilmelidir.
özgün düşünce, 1 ay önce - Alıntıya git

bence bu müesseseler kaldırılmalı

Toplam 9 mesaj

ANKET
Sizce sokakta maske yasağı kaldırılmalı mı?