İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Editörler : crops35
27 Ekim 2021 15:29

Bir KİT ten diğer KİT'e geçiş yapıyorum.

Bir kitten diğer kite geçiş yapıyorum.

Dilekçeyi verdim, araya birileri girdi, geçişim kabul edildi, kurumlar arası yazışma yapıldı, şuan geçeceğim kurum yazımı bakanlığa yazdı, soracağım şey şu, bundan sonra bakanlıktan geri dönme ihtimali olur mu, yani güçlü birini bulduk ama emin olmak istiyorum, zaten dönmeyeceğim için kurumlar arası yazışma olmuştur diye düşünüyorum, her önüne gelen için kurumlar arası yazışma yapmıyorlar, önce herşeyi ayarlayıp sonra süreç başlıyor diye biliyorum, olmayacak olsa dilekçm olumsuz yanıtlanırdı zaten diyorum, sanırım bakan yardımcısı ya da bakan imzalayacak sonra da geçeceğim kurumun yönetimine girecek. Doğru mu anlamışım bilen biri varsa lütfen aydınlatabilir mi?

Who.are.you
Şube Müdürü
27 Ekim 2021 15:44

Tüm kitler yapılanma arifesinde, bu süreçte hiçbişey kesin değil, bakanlık reddedebilir. Onay yazısı çıkmadan sakın ümitlenme

ybou
Aday Memur
27 Ekim 2021 15:47

Yanlışlıkla eksi butonuna bastım kusura bakmayın.

Yani sıkı takip ediyorlar bakanlıktan ama haklısınız, önümüzdeki hafta imzalanır demişler ama takipteyim yine de belli olmaz.

Yanıt için teşekkür ederim.

Who.are.you, 2 yıl önce

Tüm kitler yapılanma arifesinde, bu süreçte hiçbişey kesin değil, bakanlık reddedebilir. Onay yazısı çıkmadan sakın ümitlenme

nese1907
Aday Memur
27 Ekim 2021 16:08

olur işiniz gerekli kişileri bulduysanız asıl olan son imza bakan imzalarsa gerisi zaten gelir asıl olan o imza

Yusuftac1
Aday Memur
30 Ekim 2021 08:58

Güçlü birini bulduk demişsiniz. Gittiğiniz yer neresi bilmiyorum ama hayırlı olsun da diyemiyorum çünkü güçlü birini herkes bulamıyor. Yani gittiğiniz yerdeki norm kodroyu +1 ile dolduruyorsunuz buda oraya gidecek olan kimsenin -1 olacaktır.

mgkh
Aday Memur
30 Ekim 2021 09:13

açıkça torpil yaptım !!! sonuç ne olur diyorsunuz? Daha ne ler göreceğiz bakalım !!!

Afsafs
Şef
30 Ekim 2021 11:10

Uçuyoruz arkadaşım, avrupa bizi kıskanıyor heyyyyt be torpil sonucunda nolur sorusu soruluyor :D
mgkh, 2 yıl önce

açıkça torpil yaptım !!! sonuç ne olur diyorsunuz? Daha ne ler göreceğiz bakalım !!!

ybou
Aday Memur
30 Ekim 2021 12:22

Yahu insanların durumunu bilmeden ne kadar kolay konuşuyorsunuz ayıp ya. Ben 3 çocuğumla 1 yıldır eşimden ayrıyım, çocuklarım küçük ve çalışıyorum, bırakacak yerim yok, eşimle birleşmek zorundayız.

Bilip bilmeden konuşmayın.

Torpil ne torpili, eş durumu hakkımız olsa kimse bu yola başvurmaz

Ben alnımın akıyla kpss ile girdim memur oldum.

İlerde aynı zor duruma düşerseniz bakalım böyle rahatça konuşabilecek misiniz.

Çocuklarınız her gün baba diye ağlasa avutabilecek misiniz.

İnsan gibi soru sorduk, herkeste bir kıskançlık kötü kalplilik.

Allah herkesin gönlüne göre versin.

Afsafs, 2 yıl önce
Uçuyoruz arkadaşım, avrupa bizi kıskanıyor heyyyyt be torpil sonucunda nolur sorusu soruluyor :D

Afsafs
Şef
30 Ekim 2021 12:27

Geçeceğin kit seni kabul ettiyse istifa edip geç. Ne naklini bekliyosun? Yönetim Kurulu seni hiç memur olmadan bile alabilirdi. İlla nakil parası almak zorunda misin? Alacak kurum seni yönetim kurulunda onaylayıp tebliğ ettiği anda istifa edip geçersin yeni kurumuna.
ybou, 2 yıl önce

Yahu insanların durumunu bilmeden ne kadar kolay konuşuyorsunuz ayıp ya. Ben 3 çocuğumla 1 yıldır eşimden ayrıyım, çocuklarım küçük ve çalışıyorum, bırakacak yerim yok, eşimle birleşmek zorundayız.

ybou
Aday Memur
30 Ekim 2021 12:33

Para alınmıyor.

Nakil değil istifa edeceğim zaten.

Prosedür olarak yazışma oluyormuş

Herşeyi de bildiniz maşallah

Afsafs, 2 yıl önce
Geçeceğin kit seni kabul ettiyse istifa edip geç. Ne naklini bekliyosun? Yönetim Kurulu seni hiç memur olmadan bile alabilirdi. İlla nakil parası almak zorunda misin? Alacak kurum seni yönetim kurulunda onaylayıp tebliğ ettiği anda istifa edip geçersin yeni kurumuna.

fakir.adam
Şube Müdürü
30 Ekim 2021 13:06

bir soru demişsiniz birden fazla soru sormuşsunuz. resmen dolandırıcılık.

mgkh
Aday Memur
30 Ekim 2021 16:25

abicim kıskanmadık neyi kıskanalım onu da anlamadım ya !!

konu açıyorsun açık açık torpil yaptım sonuç ne olur diyorsun ?

ne yapsınlar madalya mı taksınlar?

eş durumuna göre kurum seçseydiniz??? Neyse ben kıskanayım geleyim

ybou, 2 yıl önce

Deletin Bekası
Aday Memur
31 Ekim 2021 09:55

İnşallah olumsuz olur.

IndustrialEngineer
Aday Memur
01 Kasım 2021 10:36

Bunu yaparken istifa ederek gittiğiniz için ileride yeni gideceğiniz kurum özelleşirse memuriyetiniz sıkıntıya düşer mi ? Bunu araştırdınız mı ? Benim en çok merak ettiğim şey bu

hatice b
Aday Memur
01 Kasım 2021 10:41

yine memur olarak gitmiyor mu neden sıkıntı olsun ki ?

IndustrialEngineer, 2 yıl önce

Bunu yaparken istifa ederek gittiğiniz için ileride yeni gideceğiniz kurum özelleşirse memuriyetiniz sıkıntıya düşer mi ? Bunu araştırdınız mı ? Benim en çok merak ettiğim şey bu

utopiam
Şef
01 Kasım 2021 10:47

Ya ne kadar anlayışsızsınız arkadaşlar, ne gerek var bu kadar olumsuz yoruma, cevap verme geç rahatsız olduysan. gittiği yerdeki kadroyu dolduruyorsa ayrıldığı kurumda da bir kadro açılıyor, adam zaten memur. ne var bunda yani, ilk ve tek yapan kişi bu arkadaş mı bunu yani? Kitlerde tayin vardı da bu arkadaş mı kullanmadı?

dostum boş ver sen söylenenleri, inşallah kısa sürede ailene ve yeni işine kavuşursun.

cevaba gelince, bakan yardımcısı imzalar, bu noktaya gelmişken dönme ihtimali %1 bile değil, bekleyen dilekçeler arasındadır, bakanlığa sunulduğu zaman önemli, dilekçeler biriktirilip sunuluyor makama; yani 2 hafta ile 6 hafta arasında imzalanır. imzadan çıkmadan istifa vb. etme sakın, hakkında hayırlısı...

utopiam
Şef
01 Kasım 2021 10:50

Hiç bir problem olmaz. sadece özelleştirme programına alınan, bakın kapsam demiyorum programına alınan kurumlara geçişte özelleşme gerçekleştiği an problem olur. örneğin şu an teiaş kapsamda ve teiaş a geçişte hiç bir sıkıntı yok. ancak programa alınmış bir kuruma mesela x şeker fabrikasına geçiş olsa ve o fabrika da özelleşirse bu sefer açıkta kalma riski var.

IndustrialEngineer, 2 yıl önce

hatice b
Aday Memur
01 Kasım 2021 10:50

bende geçiş yapmaya çalışıyorum , nasıl bir yol izlemem gerekiyor

utopiam, 2 yıl önce

Ya ne kadar anlayışsızsınız arkadaşlar, ne gerek var bu kadar olumsuz yoruma, cevap verme geç rahatsız olduysan. gittiği yerdeki kadroyu dolduruyorsa ayrıldığı kurumda da bir kadro açılıyor, adam zaten memur. ne var bunda yani, ilk ve tek yapan kişi bu arkadaş mı bunu yani? Kitlerde tayin vardı da bu arkadaş mı kullanmadı?

dostum boş ver sen söylenenleri, inşallah kısa sürede ailene ve yeni işine kavuşursun.

cevaba gelince, bakan yardımcısı imzalar, bu noktaya gelmişken dönme ihtimali %1 bile değil, bekleyen dilekçeler arasındadır, bakanlığa sunulduğu zaman önemli, dilekçeler biriktirilip sunuluyor makama; yani 2 hafta ile 6 hafta arasında imzalanır. imzadan çıkmadan istifa vb. etme sakın, hakkında hayırlısı...

IndustrialEngineer
Aday Memur
01 Kasım 2021 11:09

Ben olumsuz bir yorum yapmak istemedim ki ? Bende sizin gibi geçmeyi düşünüyorum aklımdaki tereddütleri sormak istedim. Yanlış mı yaptım ? Memur için en önemlisi iş garantisi ileride bir sıkıntı olmaması. Benim aklımdaki tek tereddüt buydu. Çünkü istifa edip geçiyorsun

IndustrialEngineer
Aday Memur
01 Kasım 2021 11:12

Çok teşekkür ederim sağ olunca hocam rahatlattınız.

utopiam, 2 yıl önce

Hiç bir problem olmaz. sadece özelleştirme programına alınan, bakın kapsam demiyorum programına alınan kurumlara geçişte özelleşme gerçekleştiği an problem olur. örneğin şu an teiaş kapsamda ve teiaş a geçişte hiç bir sıkıntı yok. ancak programa alınmış bir kuruma mesela x şeker fabrikasına geçiş olsa ve o fabrika da özelleşirse bu sefer açıkta kalma riski var.

utopiam
Şef
01 Kasım 2021 12:31

öncelikle geçmek istediğiniz kuruma mazeretinizi de belirten bir dilekçe ile başvurmanız gerekiyor. tabi araya birilerini(bakan danışmanı, genel müdür, ciddi uğraşacak vekil vb.) koymadan dilekçe verirseniz genelde reddedilir veya işlem yapılmaz. ama ilgilenecek kişi gitmek istediğiniz kurumun yönetim kurulu başkanı/genel müdürünü arayarak gereğinin yapılmasını isterse geriye sadece prosedürler kalıyor, onlar da dilekçe verdikten 2-4 ay arasında halledilip geçiş tamamlanıyor. hakkınızda hayırlısı

hatice b, 2 yıl önce

bende geçiş yapmaya çalışıyorum , nasıl bir yol izlemem gerekiyor

Toplam 44 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi