Editörler : gubaz
11 Kasım 2021 22:58

dehneliler
Genel Müdür

Çıkacak! Bünyeyi rahatlatmak lazım! Bu fay'da çok enerji birikti ve bunun boşaltılması gerekiyor.))

Kagiş, 2 ay önce - Alıntıya git

Devam o zaman Hocam, ne diyelim, bekle :))

02 Aralık 2021 14:15

td55
Aday Memur
Yeni meslek kanununda 3+1 devam edecek denmiş. Zorunlu hizmet de devam edecek mi acaba.
02 Aralık 2021 17:41

tukiu
Aday Memur

Hastalık vs çok olduğu bir dönemden geçmekteyiz. Eşini kaybetmiş olanları düşünerek toplu

olarak zorunlu hizmet affı gelmelidir. Normal şartlarda dahi birkaç kere gelmiştir.

Zorunlu hizmetini tamamlayanlara da fazladan kıdem vs verilebilir.

02 Aralık 2021 18:35

castis
Memur

Hastalık vs çok olduğu bir dönemden geçmekteyiz. Eşini kaybetmiş olanları düşünerek toplu

olarak zorunlu hizmet affı gelmelidir. Normal şartlarda dahi birkaç kere gelmiştir.

tukiu, 2 ay önce - Alıntıya git

O okullarda illa ki bir öğretmen çalışacak. Af olunca sizin gitmekten 'kaçtığınız' yere başka biri gidecek. Onlara yok mu hastalık sizin özelliğiniz ne? Ne alakası var yani merkezlerde olmuyor mu hastalık! Şaşırdınız neyi bahane edeceğinizi artık mantığınızı da cebinize mi koydunuz ne yaptınız...

02 Aralık 2021 18:45

dehneliler
Genel Müdür

tukiu, 2 ay önce - Alıntıya git

Demek ki hastalık yalnız zorunlu hizmeti erteleyenleri etkiliyor, yapanlar ve yapmakta olanlar için geçerli değil

02 Aralık 2021 18:50

syrioforel
Aday Memur

eskilere çıkan af bize niye çıkmıyor onu anlamıyorum

02 Aralık 2021 18:57

1aysemm
Aday Memur

Ben 5 yil koyde kaldim zorunlu hizmetimi tamamladim ve 5 . yilimda af geldi. Haksizlik yapildi.Simdi burda bazilari kagit vermekten yorulmuslar oyle mi ??

Herkes evli bekar demeden zorunlu hizmetini yapmali . askeri personel, polisler bu goreve 2 kez gonderiliyor.

02 Aralık 2021 19:06

taklasiguzel
Memur

Herkes zorunlu hizmetini yapmalıdır. Mesleki etik bunu gerektirir.

02 Aralık 2021 20:17

dehneliler
Genel Müdür

eskilere çıkan af bize niye çıkmıyor onu anlamıyorum

syrioforel, 2 ay önce - Alıntıya git

Çok ayıp ediyorlar size dimi

02 Aralık 2021 21:41

tukiu
Aday Memur

Zorunlu hizmetini tamamlayanlar bu başlık altında neden yazıyorlar anlamış değilim.

Daha önce çıkarılan aflara dava açarak tepkinizi gösteriniz.

Burada kısır bir döngüye dönen tartışmalarla vakit kaybetmeyiniz :)

03 Aralık 2021 11:38

syrioforel
Aday Memur

Çok ayıp ediyorlar size dimi

dehneliler, 2 ay önce - Alıntıya git

evet gidin ağlayın zamanında biz niye hakkımızı aramamışız diye

04 Aralık 2021 22:40

SİNİFOGRETMENİOLMAK
Memur

Doğu Güneydoğu da ogretmen tutmak sıkıntı oluyor. Bu işi yapanlarda egtim alirken bunları bildikleri halde hep şikayetçi herkes kendi memleketinde calisma hakki varsa ondan daha onemli olan egitim hakkidir. Batidaki çocukların haklari varsa dogudaki cocuklarda ayni haklara sahiptir. O zaman geriye tek çözüm kalıyor ulkede dogu ve Güneydoğu haricindeki egitim fakultelerinin hepsini kapatacaksin. Burada yasayan cocuklara ogretmen saglikci olmak isteyenlerin sayisi daha fazla olsun. Bu sehirler zaten belli. Simdi anayasal haktan bahsedeceksiniz. Kimsenin egitim hakkinada balta vuramazsiniz. Yok özür grubu yok zorunlu hizmet affi bitmiyor. Bu sehirleri oyle sececeksin ki orada ogretmenlik yapmak istemeyen okumazda zaten.

04 Aralık 2021 23:03

hugo.almeida
Editor

Doğu Güneydoğu da ogretmen tutmak sıkıntı oluyor. Bu işi yapanlarda egtim alirken bunları bildikleri halde hep şikayetçi herkes kendi memleketinde calisma hakki varsa ondan daha onemli olan egitim hakkidir. Batidaki çocukların haklari varsa dogudaki cocuklarda ayni haklara sahiptir. O zaman geriye tek çözüm kalıyor ulkede dogu ve Güneydoğu haricindeki egitim fakultelerinin hepsini kapatacaksin. Burada yasayan cocuklara ogretmen saglikci olmak isteyenlerin sayisi daha fazla olsun. Bu sehirler zaten belli. Simdi anayasal haktan bahsedeceksiniz. Kimsenin egitim hakkinada balta vuramazsiniz. Yok özür grubu yok zorunlu hizmet affi bitmiyor. Bu sehirleri oyle sececeksin ki orada ogretmenlik yapmak istemeyen okumazda zaten.

SİNİFOGRETMENİOLMAK, 2 ay önce - Alıntıya git

Zorlayıp, mecbur kılıp mutsuz bir öğretmen yaratmaktansa oraya giden insanlara bazı teşvikler sunulsa nasıl olur? Lojman, arttırımlı ek ders? Görev tazminatı. Yıpranma payı, Arttırımlı hzimet puanı.

Aynı parayı kazanacaksam neden dağın başında çalışayım?

04 Aralık 2021 23:23

SİNİFOGRETMENİOLMAK
Memur

Calisma zaten bize calisacak adam lazim.

05 Aralık 2021 10:55

Kagiş
Genel Müdür

Calisma zaten bize calisacak adam lazim.

SİNİFOGRETMENİOLMAK, 2 ay önce - Alıntıya git

Merak etme "bize çalışacak adam lazım!" diyorsun ya o çalışacak adam da iyi şartlarda çalışmayı, insana yakışır bir maaşa, standartlara sahip olmak isteyecektir! Öyle"ne iş olursa yaparım abii! " devirleri geçti. Okumuş, meslek sahibi olmuş her vatandaş konforlu bir yaşamı fazlasıyla hak ediyor.

Buna kulaklarınızı tıkarsanız siz kaybedersiniz))

05 Aralık 2021 12:00

SİNİFOGRETMENİOLMAK
Memur

Asıl şimdi başladı haberiniz yok. Ülkedeki norm fazlasi ogretmenleri ve norm fazlasi olmalarindaki sebepleri biraz araştırın. Üstelik ülkede ne kadar kpss sinavina giren var kac kontenjan var bir bakın. Bire on karşılığı varsa sen her işi yaparsın. Memur alımları gibi kurumlar kendi mulakatlarini yapsin tek sart nufusa kayitli olduğu il olsun. Siz ailenizden ayrilmazsiniz zorunlu hizmet derdine düşmezsiniz. Bizim cocuklarimizda egitim hakkindan mahrum olmaz. 5 yil icinde de norm kadro fazlasi sorunu çözülür.

Toplam 36 mesaj