Editörler : swat3410E.Kayı Han

Arlequin
Şef
25 Kasım 2021 10:42

Subaylık olsun polislik jandarma bir çok mülakattan geçmiş biri olarak yazıyorum. Subaylıkta yedekte kaldım nedeni KPSS min 70 olması. Jandarma da aletim düşüktü sözlü den verse zaten 90 100 direk asilim lakin hata bende puanın düşük ve alım sayıları az. Ama polislikte öyle değil 7 bin lisans alımı var. Görece lisanstan 70 puanın bile düşük olmasına rağmen spordan 80 aldın mı ve sırıtacak bir şey yapmadığında asil olarak kazanabiliyorsun. 60 KPSS 85 90 spor alan biri de benle anı puanlara sahip olabildiğinden adam da kazanabiliyor. Yani bunu etkileyen tek faktör alım sayıları. Önlisans tan 1 K alım ile de bu puanlarla çok zor. Torpil demeden önce bi şöyle etrafa bakmak lazım.

justfriend
Aday Memur
25 Kasım 2021 12:28

Anlatmak istediğim konuyu çok güzel özetlemişsin. Tam olarak bundan bahsediyordum. Kişi kendini sadece polislikte değil, artık her alanda belirli düzey de geliştirmesi gerekiyor.

Arlequin, 2 yıl önce

Olayı lisans önlisans a indirgememek lazım. Lisans okumak zor değil evet ona rağmen önlisans tan 65 alıp dert yanmanın gereksiz olduğunu söylemek istemiş. Yani şu bir gerçek ki başvuru sayıları 200 300 binlerle ifade ediliyor o puanlarla gidip oraya buraya dert anlatmanın manasız olduğunu söylüyor. Evet haklı da. Madem bu kadar kolay neden kendinizi dar bir alan da kısırlaştırıp şansınızı azaltıyorsunuz bu konuda haklı. Özeleştiri yapmak lazım. Bundan 5-6 sene önce önlisans alımı yoktu diye hatırlıyorum sonra 70 ten 65 e kadar düştü. Yani önlisans mezunu birarkadaşa devlet yapacağını yapmış gerekli kolaylığı sağlamış. Lisans ta alım çok fazla haliyle 60 KPSS alan birinin girmesine şaşırıyorum. Çünkü spor ile bu çok kolay dengelenen bir şey. Alım şartları yüzdeler belli. Sözlü mülakat iyi geçen biri diye parantez içinealıyorsunuz ama kime göre neye göre soruyu bilip bilmemek bi kıstas değil. O soruya nasıl cevap verdiğinin farkında olmayan insanlar var yeterki kendince doğruyu söylemiş olsun fark etmiyor inat ediyor bildiğine

justfriend
Aday Memur
25 Kasım 2021 12:31

Bu arada dipnot olarak ben de 3 ay önce yedek astsubay olarak 5. terör üs bölgesinde görev yaptım. Buna istinaden sözlü mülakatta dikkat edilmesi gereken bir çok hassas ince ayrıntıların var olduğunu kanaatindeyim.

Arlequin, 2 yıl önce

Subaylık olsun polislik jandarma bir çok mülakattan geçmiş biri olarak yazıyorum. Subaylıkta yedekte kaldım nedeni KPSS min 70 olması. Jandarma da aletim düşüktü sözlü den verse zaten 90 100 direk asilim lakin hata bende puanın düşük ve alım sayıları az. Ama polislikte öyle değil 7 bin lisans alımı var. Görece lisanstan 70 puanın bile düşük olmasına rağmen spordan 80 aldın mı ve sırıtacak bir şey yapmadığında asil olarak kazanabiliyorsun. 60 KPSS 85 90 spor alan biri de benle anı puanlara sahip olabildiğinden adam da kazanabiliyor. Yani bunu etkileyen tek faktör alım sayıları. Önlisans tan 1 K alım ile de bu puanlarla çok zor. Torpil demeden önce bi şöyle etrafa bakmak lazım.

27donem
Aday Memur
25 Kasım 2021 18:20

Bu konuyu açan arkadaş ağır gerizekalı sanırım

Toplam 24 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi