Editörler : E.Kayı Han
16 Kasım 2021 10:05

Alınan Uyarı Başka Bir İşe Girmede Engel Olur mu?

Arkadaşlar merhaba, bir kurumda geçersiz rapor aldığımdan ve haber vermediğimden dolayı işe gelmediğim için hakkımda işlem başlatılacak. Benden savunma istiyorlar bu savunma doğrultusunda muhtemelen ceza alacağım. Bu ceza ne tür bir ceza olabilir? Dosyama işler mi? Bir başka kurumun mülakatlarına gitsem karşıma çıkar mı? Diğer kurum için işe alınmama sebebi olur mu?

Bu konularda yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.

cascascas
Yasaklı
16 Kasım 2021 11:22

Raporunuz neden geçersiz ve neden rapor aldığınızı kuruma haber vermediniz? İşe kaç gün gitmediniz?

Freud gülü
Aday Memur
16 Kasım 2021 11:27

farklı şehirden aldım bu yüzden geçersizmiş. raporu haber verdim kuruma fakat öğlen haber verdim hocam.

cascascas, 2 yıl önce

Raporunuz neden geçersiz ve neden rapor aldığınızı kuruma haber vermediniz? İşe kaç gün gitmediniz?

cascascas
Yasaklı
16 Kasım 2021 11:49

İşe kaç gün gitmediğinizi yazmadınız. Bir de alınan raporun şartları da önemli. Acilden mi alındı? Acilden alındı ise hafta sonu tatilinde mi alındı ya da ertesi sabah mı alındı?

sukurcan61
Aday Memur
06 Ocak 2022 12:34

Özel sektör dahil mi sorunuza özel sektörde sıkıntı olmaz diye biliyorum

rdemir126.rd
Genel Müdür
12 Ocak 2022 22:41

Hangi kurumda memursunuz. İl dışında rapor almak elbette usule aykırı olsa da, bu rapor hakem hastaneye gönderilir. Ama rapor da almış olsanız göreve başlamanız gerekir. Göreve başlamadı iseniz kaç gün göreve gitmediniz

denizhanh
Kapalı
13 Ocak 2022 12:46

KPSS ile yeniden atanma usullerine göre atanırsanız kesinlikle olmaz yeniden atanmada disiplin cezası vs diye şart yok disiplin yönünden tek şart meslekten çıkarılmamak sadece yeniden atanırsanız gittiğiniz kurumda da cezanız görülür
Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi